• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن روانشناسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
روانشناسي (بازدید: 5120)
چهارشنبه 5/8/1389 - 14:22 -0 تشکر 245658
چرا مردا دست روی زناشون بلند می کنن؟

d

چهارشنبه 5/8/1389 - 14:32 - 0 تشکر 245698

این افراد عقل ندارن حرف حق و نمی تونن قبول کنن برا همینم اینطوری از کوره در میرن و این کارها را میکنن البته تربیت خوبی هم نداشتن

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

چهارشنبه 5/8/1389 - 15:39 - 0 تشکر 245877

البته می شه تا کمی هم به خستگی کار بیرون هم مربوط دونست که باید حداقل رو یکی خالی کرد این انرژی منفیه رو :-) . گذشته از شوخی فکر می کنم به اون پختگی ذهنی نرسیدند. البته گهگاهی زن ها هم مقصر هستند ولی باز دلیل نمی شه مرد روی زن دست بلند کنه و این نشونه ی بی فرهنگی و بی کفایتی یک مرد هست که نمی تونه زنش رو در مورد موضوع مورد بحث راضی کنه.حالا باید از یک دید دیگه هم این موضوع رو نگاه کرد ، زن ها از لحاظ ذهنی و ساختار ذهنی بسیار متفاوت تر و در بسیاری از موارد ضعیف تر هستند و این خودش باعث می شه تا مرد با شنیدن برخی افکار بی پایه و اساس و اصرار زن بر درست بودن اون بسیار اذیت شه و شاید یک اشتباهی ازش سر بزنه. زن ها نباید خودشون رو با مردها مقایسه کنند چون هیچوقت با اون ها برابر نیستند. این برابر نبودن به معنی ارجح بودن مردها بر زن ها نیست بلکه متفاوت بودن این دو هست و زن ها نمی توانند با ذهن خودشون در مورد افکار مردونه قضاوت کنند و برعکس. من خودم رو بسیار انسان کاملی می دونستم و زن ها رو عموما انسان های ضعیفی می دونستم بخاطر اینکه زن ها رو عموما افرادی می دونستم که با یک دوستت دارم شیر می شدن و با یک حرف بد همه چیز رو خراب شده می دونن تا اینکه حقیقتش وقتی با خانم خودم آشنا شدم فهمیدم که خانم هایی هستند که می تونند متفاوت فکر کنند و اونجا بود که کلا سیستم فکری خودم رو عوض کردم.این ها رو گفتم تا زن ها با ذهنیت خودشون در مورد برخی سوال های این انجمن و مرد ها هم تنها با ذهنیت خودشان در مورد این بحث ها قضاوت نکنند.فلسفه ی ازدواج هم همینه که خدا گفته کامل شدن مرد و زن :-) . دوستون دارم تبیانی ها

   

 
When the power of love replace with the love of power , world will be in peace.

   هر روز صبح در آفریقا آهویی از خواب بیدار می شود که می داند باید از شیر تندتر بدود تا خورده نشود و شیری که می داند باید از آهو تندتر بدود تا گرسنه نماند.مهم نیست شیر باشی یا آهو ، مهم این است که با طلوع آفتاب با تمام توان شروع به دویدن کنی.

شنبه 8/8/1389 - 15:21 - 0 تشکر 246715

این سوال شما من را به یاد آیه ای از سوره نساء انداخت که به مردان اجازه می دهد همسران خود را کتک بزنند... کسی در این مورد می تواند توضیحی بدهد؟

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

شنبه 8/8/1389 - 15:25 - 0 تشکر 246717

دوست عزیز oooooj
من فکر می کنم محاله که قرآن اینقدر به زن به عنوان موجودی بی ارزش نگاه کند که بخواهد اجازه دهد که مرد دست روی همسر خود بلند کند. چرا که یکی از معجزات قرآن این است که تعداد نام زن و مرد در قرآن به یک تعداد آمده باشد. مگر اینکه جرمی باشد که خداوند چنین اجازه ای دهد که البته باز هم جا داره بگم که قرآن هر یک کلمه آن نیاز به رمز گشایی داره. موفق باشید

شنبه 8/8/1389 - 16:44 - 0 تشکر 246734

قابل توجه مدیر محترم انجمن

در پاسخ به این كه چگونه اسلام به مردان اجازه داده كه در مورد زنان متوسل به تنبیه بدنى شوند نكاتى را متذكر مى‏شویم:

1- نخست این كه بحث در آیه 34 سوره نساء درباره زوجه ستم دیده و مظلوم نیست زیرا معلوم است زنى كه شوهرش حق او را مراعات نمى‏كند حق تمرد از اوامرشوهر را دارد. بلكه بحث درباره زنى است كه شوهرش تمام حقوق او را مراعات مى‏كند ولى او از اطاعت شوهر سر پیچى مى‏كند. (ر.ك سبحانى جعفر رسائل و مقالات، ص 522، نشر مؤسسه امام صادق(ع«

2- دیگر این كه اگر به مفهوم آیه درست دقت كنیم مى‏بینیم كه تنبیه بدنى در رتبه سوم از مراتب سه گانه ذكر شده در آیه واقع است بنابراین در درجه اول اندرز و نصیحت است و در درجه دوم به اصطلاح قهر كردن است و در درجه سوم همین تنبیه بدنى است حال اگر این مراتب به خوبى مراعات شود ممكن است نوبت به مرحله آخرى نرسد و اگر هم بدان دسیدمواردش خیلى كم خواهد بود.V }(علامه طباطبایى، المیزان، ج 4، ص 367، نشر دارالكتب الاسلامیه)

3- همان طور كه در كتب فقهى نیز آمده مطلق تنبیه منظور نیست. بلكه طبق مفاد روایات تنبیه باید ملایم و خفیف باشد به طورى كه موجب شكستگى و جراحت نگردد و باعث كبودى بدننشودو لذا فقها گفته‏اند اگر در اثر ضرب ضررى و زیانى حاصل شود مرد غرامت باید بپردازد. افزون بر آن تنبیه باید براى اصلاح باشد و اگر براى خاطر تشفى و انتقام صورت بگیرد طبق بیان فقها حرمت و گناه دارد (نجفى، جواهرالكلام، ج 31، ص 207، نشر مكتبه اسلامیه - حسینى جرجانى آیات الاحكام، ج 2، ص 343، انتشارات نوید). پیامبر(ص) در حدیثى مى‏فرماید: من تعجب مى‏كنم از كسى كه زنش را مى‏زند وحال آن كه مرد به زدن اولى از زن است زنانتان را با چوب نزنید كه در آن قصاص است و همین طور در حدیث دیگرى هم مى‏فرماید: هر مردى آسیبى به زنش برساند خداوند به نگهبان آتش جهنم خود دستور مى‏دهد كه هفتادبار گونه او را با گرماى جهنم لطمه وارد آورند (نورى مستدرك‏الوسائل ج 14 ص 250 ح 3 و 4).

4- برخى گفته‏اند كه معناى «اضربوه» وجوب زدن نیست بلكه آن به معناى اباحه زدن است یعنى این كه زدن حرمتى ندارد و اما این كه زدن وجوب داشته باشد و به عنوان یك امر واجب محسوب شود نه این‏گونه نیست. این مطلب را مى‏توان از دو حدیث ذیل استفاده كرد: پیامبر (ص) فرمود: من از مردى كه كنیز خود را در موقع غضب مى‏زند خوش ندارم و همچنین فرمود: زنانتان را بزنید ولى بهترین شما هرگز زنش را نمى‏زند (ابن عربى، احكام القرآن، ج 1، ص 400، نشر بیروت، درالمعرفه).

5- تنبیه خلاف عقل یا فطرت محسوب نمى‏شود بلكه هرگاه زن از امور زناشویى سرباز زد مرد بایستى در درجه اول صبر كند و بعد نصیحت كند و سپس قهر بكند و آنگاه اگر مراقبقبلى جواب نداد به تنبیه با ملاحظه شرایط آن روى بیاورد. اما اگر تنبیه رتبه نخست را داشت براى نقد عقل جا داشت ولى عقل هم در جایى كه مراتب سه‏گانه پیشین پاسخگو نباشد حكم به تنبیه مى‏كند (تفسیر المنار، ج 5، ص 74 و صابونى محمدعلى، روائع‏البیان، ج 1، ص 475، نشربیروت، مؤسسه مناهل العرفان). علاوه بر آنچه گفته شد باید دانست كه حل اختلافات خانوادگى در درون خانه اولویت دارد و از گسترش مشكلات به بیرون خانه جلوگیری می کند. اگرچه برخى فراز نشیب‏ها در اوایل زندگى و برخى رفتارهای نامناسب با همسر ظلمى در حق او باشداما به تجربه ثابت شده است بسیارى از چنین خانواده‏ها پس از مدتى سازگارى پیدا مى‏كنند و زندگى مشترك را سامان مى‏دهند اما فرهنگى كه حق شكایت و مراجعه به دادگاه را براى زن برجسته مى‏كند به تجربه ثابت شده كه آمار طلاق را بالا برده است و این ظلمى بزرگتر براى زن به وجود آورده است.

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

شنبه 8/8/1389 - 16:45 - 0 تشکر 246735

منبع مطلب فوق: سایت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری

http://rss.nahad.ir/NQAForm.aspx?ID=8953

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

سه شنبه 9/9/1389 - 13:22 - 0 تشکر 255894

به نظر من مردی که دست روی زنش بلند می کنه باید خیلی کمبود شخصیت داشته باشه
اون مرد باید سرشو بزاره بمیره

سه شنبه 9/9/1389 - 20:8 - 0 تشکر 256011

با سلام
البته این تاپیک برای انجمن خانواده بهتر بود ولی به هر حال به نظرم این کار اثر بدی بر روی زندگی زناشوئی میگذارد و حرمت ها شکسته میشود.

نیکی و بدی که در نهاد بشر است                         شـادی و غمی که در قضا و قدراست 

با چرخ مکن حواله کاندر ره عقل                        چرخ از تو هزار بار بــــیچاره تر است

مدیر انجمن خانواده ی تبیان

 

 

پنج شنبه 11/9/1389 - 11:40 - 0 تشکر 256847


به هرحال وقتی تو قرآن اجازه داده شده که مرد زن رو بزنه تحت شرایطی دیگه حرفی نمی مونه
فکر میکنم بعضی قوانین اسلام جای سوال داره ؟
ولی شاید ما نمی تونیم درک کنیم
ولی واقعا بعضی زنا رو باید زد تا درست بشن و به حرف شوهرشون گوش کنن و اون رو تمکین کنن

به امید ظهوراقا

پنج شنبه 11/9/1389 - 12:23 - 0 تشکر 256879

سلام
لطفا در مورد قوانین و احكام اسلام قبل از هر نظر خواهی ای یه تحقیقی بكنید
بعدشم، ارزش زن بالاتر از اونه كه ما بخواهیم در موردش اینطور صحبت كنیم...جناب "اوووج" زحمت كشیدن وتفسیر این آیه رو گذاشتن
اگر قرار باشه بگیم بعضی زنها رو باید زد تا درست شن، خوبه منم بگم مردایی هستند كه اونها رو باید زد تا درست شن...لا اله الا الله
ارزش انسان ها خیلی زیاده...چه مرد و چه زن....كسایی كه به كتك متوسل میشن، به قول دوستان دچار كمبود شخصیت و حقارتن وگرنه آدم عاقل كه با زور چوب و كتك كسی رو نگه نمی داره، اینكه زندگی نمیشه...حرمت ها وقتی شكسته شد حتی یه لحظه هم دیگه نمی شه با طرف زندگی كرد...
حق یارتون

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.