سينما و تلویزیون (بازدید: 257)
چهارشنبه 5/8/1389 - 13:15 -0 تشکر 245579
جدید ترین اخبار سینما و تلویزیون

خبراول:

ژان لوک گدار فیلمساز فرانسوی در مراسم اهدای جوایز افتخاری اسکار خود شرکت نخواهد کرد.

خبردوم:

نوباوه و شجاعی نمایندگان ناظر مجلس در صداوسیما
جام جم آنلاین: نوباوه و شجاعی بعنوان نمایندگان ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای نظارت بر سازمان صداوسیما انتخاب شدند.

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین، انتخاب 2 نماینده ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای نظارت بر سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در دستور كا امروز چهارشنبه مجلس قرار داشت كه بیژن نوباوه نماینده تهران، شجاعی كیاسری نماینده ساری، ستار هدایت خواه نماینده بویر احمد و مهدی سنایی نماینده نهاوند كاندیدا شدند.

از مجموع 201 نماینده حاضر در جلسه مجلس، بیژن نوباوه با 119رای و سید رمضان شجاعی با 93 رای ناظر مجلس در صداوسیما شدند.

پیش از این علی مطهری و بیژن نوباوه نمایندگان تهران این مسئولیت را برعهده داشتند.

همچنین ستار هدایت خواه 82 رای و سنایی 52 رای به دست آوردند.

مطابق قانون نحوه اجرای اصل 175 قانون اساسی مصوب 11 مهر 1370 ، 2 نماینده مجلس شورای اسلامی در شورای نظارت بر سازمان صداوسیما جمهوری اسلامی  ایران حضور دارند.

براساس مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص «نحوه اجرای اصل 175 قانون اساسی در بخش نظارت»  شورای نظارت بر سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی با تركیب 2 نفر به نمایندگی از طرف قوه مجریه به انتخاب و معرفی رئیس جمهور، 2 نفر به نمایندگی از طرف قوه قضاییه به انتخاب و معرفی رئیس قوه قضاییه و 2 نفر به نمایندگی از طرف قوه مقننه به انتخاب و معرفی مجلس شورای اسلامی، تشكیل می‌شود.

شورای نظارت از بین اعضا یك نفر را به عنوان رئیس و یك نفر را به عنوان نایب رئیس شورا برای مدت یكسال انتخاب می‌كند كه مسئولیت اداره جلسات شورا، انجام مكاتبات و ابلاغ نظرات و مصوبات شورا را بر عهده خواهند داشت و همچنین یك نفر به عنوان دبیر شورا كه مسئولیت اداره امور دبیرخانه را عهده دار خواهد بود.

شورای نظارت بر سازمان صداوسیما برای مدت 2 سال از طرف قوای سه گانه جمهوری اسلامی ایران انتخاب می‌شوند.

بر اساس اصل 175 قانون اساسی( 1 ) در صدا و سیمای‏ جمهوری‏ اسلامی‏ ایران‏، آزادی‏ بیان‏ و نشر افكار با رعایت‏ موازین‏ اسلامی‏ و مصالح‏ كشور باید تامین‏ گردد. نصب‏ و عزل‏ رییس‏ سازمان‏ صدا و سیمای‏ جمهوری‏ اسلامی‏ ایران‏ با مقام‏ رهبری‏ است‏ و شورایی‏ مركب‏ از نمایندگان‏ رئیس‏ جمهوری و رییس‏ قوه‏ قضاییه‏ و مجلس‏ شورای‏ اسلامی‏ (هر كدام‏ دو نفر) نظارت‏ بر این‏ سازمان‏ خواهند داشت‏. خط مشی‏ و ترتیب‏ اداره‏ سازمان‏ و نظارت‏ بر آن‏ را قانون‏ معین‏ می‏ كند.

همچنین بر اساس اصل‏ یكصد و هفتاد و پنجم‏ در رسانه‏ های‏ گروهی‏ ( رادیو و تلویزیون‏ ) آزادی‏ انتشارات‏ و تبلیغات‏ طبق‏ موازین‏ اسلامی‏ باید تامین‏ شود. این‏ رسانه‏ ها زیر نظر مشترك‏ قوای‏ سه‏ گانه‏ قضاییه‏ ( شورای‏ عالی‏ قضایی‏ ) ، مقننه‏ و مجریه‏ اداره‏ خواهد شد. ترتیب‏ آن‏ را قانون‏ معین‏ می‏ كند.

 

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی