بهداشت و سلامت (بازدید: 375)
دوشنبه 3/8/1389 - 17:51 -0 تشکر 245022
ایجاد اولین اندام مصنوعی برای حفظ تعادل بدن

پژوهشگران آمریکایی اولین اندام مصنوعی برای حفظ تعادل را برای افرادی که از سرگیجه، تهوع و عدم تعادل رنج می برند ایجاد کردند.

ایده این دستگاه قابل پیوند را که می تواند تعادل را دوباره حفظ کند دو محقق دانشگاه واشنگتن و سازمان غذا و داروی آمریکا به نامهای "جی رابینستین" و "جیمز فیلیپس" ارائه کردند.

این اندام که در گوش بیماران کاشته شده و موجب بازگشتن حفظ تعادل می شود قرار است بر روی یک بیمار ۵۶ آزمایش شود و در مرحله بعدی آزمایشات بالینی به ۱۰ بیمار دیگر نیز پیوند زده شود.

در حال حاضر میلیونها نفر در دنیا از مشکل عدم تعادل رنج می برند. این بیماران مجبورند ساعتهای متمادی به حالت دراز کشیده باقی بمانند.

در این بیماری که به "سندروم منیه" شهرت دارد تعادل بدن به دلیل مشکلاتی که در گوش داخلی وجود دارد از بین می رود.

تاکنون روشهای مختلفی برای درمان این بیماری به کار رفته است اما هیچ یک از آنها به نتایج رضایت بخشی دست نیافتند.

اکنون این پزشکان این اندام تعادل مصنوعی را اختراع کردند که به گوش داخلی پیوند زده می شود و از طریق رایانه کوچکی که به صورت بی سیم با دستگاه ارتباط برقرار می کند تعادل را از بیرون گوش کنترل می کند.

این اندام مصنوعی با استفاده از دو الکترود کوچکی که وارد کانلهای حلزون گوش می شوند پالسهای کوچک جریان الکتریکی را در غشای گوش داخلی ایجاد کرده و به این ترتیب تعادل را حفظ می کند.

حلزون بخشی از گوش داخلی است که عملکرد کنترل تعادل بدن را به عهده دارد.

منبع :خبرگزارى مهر

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی