• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
وبلاگ نویسان (بازدید: 1508)
دوشنبه 3/8/1389 - 17:26 -0 تشکر 245012
تاریخ تولد وبلاگ

در دنیای مدرن امروز که وبلاگ و وبلاگ نویسی بسیار مطرح گردیده است بد نیست که ما هم اطلاعاتی در رابط با این موضوع داشته باشیم و شاید دانستن تاریخچه ی وبلاگ نویسی جذاب باشد.
در حال حاضر وبلاگ نویسی چهارمین رسانه اطلاع رسانی در ایران می باشد و قبل از آن سیستم هایی مانند  Usenet و  Genie از ابزار انتشار مطالب در اینترنت بودند.

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

دوشنبه 3/8/1389 - 17:27 - 0 تشکر 245013

آغاز وبلاگ نویسی مدرن در ابتدا به صورت نوشتن خاطرات روزانه یا online diary بود و بیشتر افرادی که اقدام به انتشار خاطراتشان از طریق دنیای اینترنت می کردند روزنامه نگاران و نویسندگان مشهور بودند. که در ابتدا به آنها ژورنالیست می گفتند و بعدها به Escribitionists (به معنی وبلاگ نویس و کسی که نوشته هایش را در فضای نت منتشر می کند) تغییر پیدا کرد.

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

دوشنبه 3/8/1389 - 17:27 - 0 تشکر 245014

اولین فردی که اقدام به نوشتن خاطرات خود در اینترنت نمود Jastin Hall بود که در سال ۱۹۹۴ اقدام به درج خاطرات روزانه اش و همچنین گزارشات متعدد از کنفرانس های مختلف که در آن شرکت داشت را می نمود. و در سال ۲۰۰۴ مجله ی نیویرک تایمز جاستین هال را به عنوان پدروبلاگ نویسی شخصی معرفی کرد.

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

دوشنبه 3/8/1389 - 17:27 - 0 تشکر 245015

شخص دیگری به نام Jerry pournelle نیز اقدام به نوشتن خاطرات خود به همراه اضافه کردن فیلم و عکسهایی از زندگی خود نمود. اما نکته ی جالب این است که او از دستگاهی تحت عنوان Eye Tap برای انتشار زنده ی تصاویر به وبلاگش استفاده می کرد. این دستگاه وسیله ای است که مثل عینک آن را در چشم قرار می دهند، و دستگاه قادر است که تصاویر را چون چشم شما ضبط کند، و این تصاویر مستقیما به روی نت می رفت. گویی کاربران به صورت آنلاین آنچه را که این آقا می دیده است را می دیده اند. به همین واسطه می توان ایشان را بنیانگذار سبک نوینی از وبلاگ نویسی دانست.

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

دوشنبه 3/8/1389 - 17:28 - 0 تشکر 245016

اصطلاح Weblog برای اولین بار در ۱۷ دسامبر ۱۹۹۷ توسط John Barger تعریف شد. همچنین اصطلاح Blog برای اولین بار توسط Peter Merholz، زمانی که همینطوری. کلمه ی Weblog را به دو کلمه ی We Blog در ساید بار وبلاگش در آوریل ۱۹۹۹ تفکیک کرد، ایجاد شد. مدت کوتاهی بعد Evan Williams و Pyra Labs کلمه ی blog را هم به صورت اسم و هم فعل بکار بردند. (Blogging به معنی وبلاگ نویسی و ویرایش نوشته ها در وبلاگ است) و سرانجام کلمه ی blogger را به کاربران سرویس وبلاگ نویسی نسبت داد.

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

سه شنبه 4/8/1389 - 10:12 - 0 تشکر 245120

مبحث جالب و مفدیدی است
در راستای افزایش سطح تخصص وبلاگ نویسان حرفه ای تبیان
لطفا ادامه بدهید ...
نیم نگاهی نیز به بحث "فرهنگ وبلاگ نویسی " داشته باشید.
در پناه مانا ترین وجود
یا علی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.