• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
تجارت و بازرگاني (بازدید: 1628)
دوشنبه 3/8/1389 - 17:18 -0 تشکر 245005
چرک کف دست

تجربه من می گوید که پول، بیشتر از هر چیز دیگری که فکرش را بکنید، روی زندگی اثر می گذارد. پولی را ناگهان از دست دادن یا پولی را ناگهان به دست آوردن به طرز وحشتناکی روی تفکر آدم تاثیر می گذارد. به نظر من، هر کسی باید درک عمیقی از این موضوع داشته باشد که پول واقعا چیست و قوانین حاکم بر دنیای آن چیست؟ با این حال، شاید از هر ۱۰ نفر، یک نفر هم به این موضوع واقف نباشد. ۹۵ درصد آدم ها از گهواره تا گور همیشه در این آرزو هستند که بیشتر از آنچه دارند، داشته باشند و هیچ وقت نمی فهمند که چگونه می توانسته اند هرچه می خواهند، داشته باشند....

حتما تا به حال بارها این قبیل جمله ها را از زبان آدم های مختلف در مکالمه های روزمره تان شنیده اید که: «پول همه چیز نیست» یا «پول مهم نیست» یا اینکه «من به پول اهمیت نمی دهم.»

ممکن است افرادی که این جملات شرا می گویند، واقعا به پول اهمیتی ندهند ولی واقعیت این است که فروشگاهی که از آنجا مواد غذایی مورد نیازتان را تهیه می کنید، به پول اهمیت می دهد؛ صاحبخانه ای که خانه از او رهن می کنید، به پول اهمیت می دهد؛ کسی که از او ماشین می خرید، به پول اهمیت می دهد. خلاصه، نمی توان این واقعیت های دنیای مدرن را انکار کرد.

 

 

● شما مسوول هستید

حالا که از اهمیت پول گفتم، اجازه بدهید برگردم و هشداری بدهم: «همیشه به خاطر داشته باشید پول یک بنده است و شما آقای او هستید.»

خیلی مراقب باشید که این رابطه را معکوس نکنید؛ زیرا خیلی از افراد باهوش، خسارت عظیمی از معکوس پنداشتن این رابطه دیده اند. خیلی از افراد ضعیف النفس عاشق پول شده اند و از انسان ها برای رسیدن به آن استفاده کرده اند و با این کار، قانون اصلی موفقیت اقتصادی سالم را بی حرمت کرده اند. شما همیشه باید به انسان ها عشق بورزید و از پول استفاده کنید، نه اینکه بنده پول شوید و برای به دست آوردنش دست به هر کاری بزنید.

افسانه دیگری که در مورد پول وجود دارد و بیشتر مردم دوست دارند آن را بپذیرند این است که پول در نتیجه خوش شانسی و بخت و اقبال می آید؛ مثلا وقتی افرادی دور هم نشسته اند و در مورد کسی که در زمینه اقتصادی انسان موفقی بوده حرف می زنند همیشه کسی در آن میان پیدا می شود که این جملات را به کار می برد: «او واقعا خوش شانس است» ولی من می خواهم این اطمینان را بدهم که گرچه در دنیای نامطمئن ما شانس، بخشی از معادله موفقیت اقتصادی را تکمیل می کند ولی هیچ وقت به تنهایی و به خودی خود کافی نبوده و نیست.

باور کنید در زندگی، فقط افرادی به راحتی پول به دست می آورند که یا در کارخانه ضرب سکه کار می کنند یا در راهی قدم برمی دارند که آخرش حبس خواهد بود! بنابراین همیشه این را در مغزتان داشته باشید که شانس خوب در موفقیت مالی فقط یک فاکتور است که باید همیشه با تلاش و کار سخت توأمان باشد.

 

 

● ارزش پول را افزایش بدهید

نکته دیگری که باید درباره پول بدانید این است که پول تا وقتی ارزش دارد که مورد استفاده قرار بگیرد. به محض اینکه پول از گردش خارج شود، در حد یک روزنامه کهنه یا یک قوطی نوشابه، بی ارزش خواهد شد.

برای اینکه حقیقت این اصل را درک کنید، با دقت این داستان را بخوانید: «من یک لیوان نقره ای روی طبقه ای از قفسه های کتابم دارم که آن را برای یکی از سخنرانی هایی که داشته ام، دریافت کرده ام. هر روز وقتی از کار برمی گردم، پول خردهایم را توی آن می ریزم و وقتی که لیوان پر شد، پول های آن را نوبتی به یکی از فرزندانم می دهم.

هر کدام از آنها که پول ها را می گیرد، بی صبرانه انتظار نوبت بعدی اش را می کشد و نکته ای که می خواهم به آن توجه کنید این است تا زمانی که لیوان پر می شود پول های درون آن به هیچ وجه هیچ ارزشی ندارند و فقط در آن نشسته اند؛ نه معادله باارزشی را رقم می زنند و نه خرج چیزی باارزش یا علاقه ای می شوند ولی به محض اینکه لیوان پر شده و پول های آن قسمت یکی از بچه ها می شود، پولش به معنای واقعی به طرف فعالیتی پرواز می کند. واقعا هیچ چون و چرایی در مورد آن وجود ندارد که پول تا زمانی که از گردش خارج است، معنایی ندارد و تنها معنای آن مورد استفاده قرار گرفتن و لذت بردن و در گردش بودن آن است.»

 

 

● ثروت را تصور کنید

شما می توانید با استفاده از یک تکنیک ساده، مقدار پولی را که همیشه آرزو داشته اید جذب کنید. اولین کاری که می خواهم انجام دهید این است که خودتان را در میان دوستانتان طوری تجسم کنید که بتوانید آن را با چشم ذهنتان ببینید.

سپس آنها را مطلع کنید که قصد دارید ثروتمند شوید و قصد دارید آنقدر ثروتمند شوید که بتوانید آنگونه که می خواهید زندگی کنید. حالا تصور کنید که چه احساسی به شما دست می دهد. اگر مثل اکثر انسان ها باشید احتمالا احساس خیلی ناخوشایندی خواهید داشت. احتمالا آنقدر احساس ناخوشایندی خواهید داشت که سریعا به دوستانتان خواهید گفت که فقط شوخی کرده اید.

شما باید درک کنید که افراد ثروتمند هیچ وقت از بحث کردن درباره پول و ثروت احساس ناخوشایندی نمی کنند. اما چرا آنها اینگونه اند؟ شما باید این را درک کنید که آنها احساس خوشایندی درباره پول دارند، نه به این خاطر که پول دارند؛ بلکه برعکس، منظورم این است که آنها پول دارند چون احساس خوبی در مورد آن دارند و به بیان دیگر، یکی از دلایلی که آد م های ثروتمند پول دارند این است که آنها یک نوع هوشیاری دارند که من به آن «شعور پول یابی» می گویم! حالا سوالی که شما می کنید این است که چگونه می توان این زمینه از هوشیاری را توسعه داد؟

بهترین راه توسعه آن، تصور کردن خود در موقعیت مالی مناسبی است که آرزوی آن را دارید. وقتی ذهن ناخودآگاه شما نتواند بین موقعیت واقعی و موقعیتی که شما آن را تجسم می کنید تمیز دهد، خیلی زود خواهید توانست با مساله پول احساس راحتی کنید.

شاید این نظریه شبیه به یک بازی باشد که شما آن را انجام می دهید ولی من اطمینان می دهم که این خردمندانه ترین آزمونی است که شما می توانید امتحان کنید.

وقتی توانستید ذهن ناخودآگاه تان را متقاعد کنید که شما ثروتمند هستید و با این ثروت احساس خوبی دارید، ذهن ناخودآگاه تان، به طور خودکار، به دنبال راه هایی می گردد که این احساس شما را در دنیای واقعی تحقق بخشد.

 

 

● خودتان را از بند نگرانی ها آزاد کنید

اگر می خواهید ثروت داشته باشید، کاری را که هیچ وقت نباید انجام دهید، این است که نگران به دست آوردن پول باشید. نگران بودن درباره پول بزرگ ترین عامل ضدتولید است.

نکته دیگر درباره نگرانی این است که اگر می خواهید به طور قابل توجهی دارایی تان را افزایش دهید اولین نکته ای که باید یاد بگیرید این است که کمتر به گفته های افرادی که اطرافتان هستند گوش دهید و بیشتر به صدای درونی تان توجه کنید.

باید کوشش کنید تا کمتر تحت نفوذ محیط اطرافتان قرار بگیرید و بیشتر به غریزه تان اتکا کنید. نگذارید نویسنده های اقتصادی در روزنامه ها و خبرهای منتشرشده، شما را تحت تاثیر قرار دهند. اگر می بینید بی جهت تحت تاثیر عقاید این و آن هستید، ذهنتان را دوباره بسازید و از حالا به بعد به صدای درونی تان بیشتر توجه کنید.

  
  
 
 
 
   نویسنده: هاروی مک کینو
ترجمه: سارا جمال آبادی
 
 
   روزنامه سلامت ( www.salamat.ir )

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

چهارشنبه 5/8/1389 - 15:28 - 0 تشکر 245825

سلام ممنون از بحث خوبت
بی زحمت اسم و شماره و ایمیلتو برای عضویت دائمی در انجمن تجارت و بازرگانی به صورت نظر ثبت کن >

 

برای پناهدگی به خدا نیاز به هیچ ویزایی نیست. 

مدیر انجمن تجارت و بازرگانی

نوشته های بنده:

                  

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.