• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن روانشناسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
روانشناسي (بازدید: 1312)
دوشنبه 3/8/1389 - 14:34 -0 تشکر 244969
ظاهر بهتر درآمد بیشتر

بعضی پژوهش ها نشان داده بین میزان قد و وزن و زیبایی افراد با درآمدشان ارتباط مستقیمی وجود دارد. فکر می کنید دلیل این موضوع چیست؟

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

دوشنبه 3/8/1389 - 14:41 - 0 تشکر 244970

به این ترتیب به نظر می رسد که اندازه قد هم مثل جنسیت و نژاد در تعیین سطح دستمزد دخیل است و نقش آن برای مردها و زن ها یکسان است.قد نه تنها بر درآمد تاثیرگذار است، بلکه شانس رسیدن به مدیریت را هم تحت تاثیر قرار می دهد.یکی از دوستانم می گفت وقتی در هیات مدیره یک شرکت نسبتا بزرگ کار می کردم، معمولا نیمی از بحث ها را که روی پرده اسکرین نمایش داده می شد از دست می دادم، چون نمی توانستم از بالای سر همکاران قدبلندم ببینم. همه آنها برخلاف من دارای سابقه طولانی موفقیت در دنیای بیزینس بودند.

بشاید به این دلیل که بلندی احترام می آورد و به همین خاطر بلندقدها ثروتمند می شوند؟ یا اینکه از آنجا که بلندی اعتماد به نفس می آورد بلندقدها بهتر خودشان را ابراز می کنند؟ به عبارت دیگر، موفقیت قدبلندها به خاطر نوع نگاه دیگران به آنها است، یا اعتمادی که به خودشان دارند؟ به نظر از آن سوال ها می رسد که می توانید سال ها درباره اش بحث کنید و به جایی هم نرسید، اما سه اقتصاددان زیرک این بحث را به جایی رسانده اند. نیکولا پریسکو، اندی پستلویت و دن سیلورمن از دانشگاه پنسیلوانیا به یک یافته کلیدی رسیده اند: بلندقدهایی که زمان مدرسه قدکوتاه بوده اند درآمدشان مثل قدکوتاه ها است، در حالی که کوتاه قدهایی که در مدرسه بلند محسوب می شده اند مثل بلندقدها درآمد دارند.

به نظر خیلی بحث را روشن می کند. چون عجیب به نظر می رسد که کارفرمایی بخواهد رو حساب بلندی گذشته به کسی مزد بیشتر بدهد. اگر نوجوانان بلند، در آینده درآمد بالاتری می گیرند، احتمالا به دلیلی غیر از نظر شخصی کارفرما است. این سه اقتصاددان معتقدند که این دلیل اعتماد به نفس است. بچه هایی که در مدرسه بلندند یاد می گیرند که به خودشان به چشم رییس نگاه کنند و این عادت فکری حتی وقتی رشدشان متوقف می شود هم با آنها باقی است. اگر اعتماد به نفس نباشد، چه می تواند باشد؟ آیا بچه های بلندقد تغذیه بهتری داشته اند؟ خانواده هایشان ثروتمندترند یا والدین باسوادتری دارند؟ باهوش ترند؟ تک تک این فرضیه ها را اقتصاددانان بررسی کرده و خط ابطال روی شان کشیدند. فقط اعتماد به نفس، آن هم به ویژه اعتماد به نفس در نوجوانی باقی می ماند. قد در سنین ۷ یا ۱۱ سالگی به نظر هیچ اثری بر درآمد آینده ندارد، اما در سن ۱۶ سالگی چرا، خیلی تاثیرگذار است. اما چرا اینطور است؟ شاید به این دلیل که اعتماد به نفس زمانی که بدست آمد دیگر باقی می ماند.

اقتصاددان ها می گویند بعد از آنکه عواملی نظیر «سن، قد، منطقه زندگی و پیشینه خانوادگی» را در نظر گرفته اند، عضویت در فعالیت های قهرمانی ۱۱.۴ درصد و عضویت در سایر فعالیت های گروهی ۵.۱ درصد درآمد آینده افراد را افزایش می دهد. البته این عوامل توضیح دهنده تمام تفاوت های درآمدی نوجوانان قدبلند نیست. می توان جهت علیت را هم معکوس کرد: شاید اعتماد به نفس نباشد که شما را به باشگاه شطرنج می کشد، شاید موفقیت در شطرنج باشد که به شما اعتماد به نفس می دهد. آنچه ما می دانیم این است که بچه های کوتاه قد کمتر در فعالیت های فوق برنامه شرکت می کنند و این فعالیت ها نقش عمده در موفقیت آتی زندگی دارد.

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

شنبه 8/8/1389 - 1:47 - 0 تشکر 246561

جالبه!

شنبه 8/8/1389 - 15:20 - 0 تشکر 246714

چه دلایل دیگری برای این موضوع سراغ دارید؟ اصلا به نظر شما قیافه، اندازه قد و وزن، ظاهر فرد، ... در جلب توجه کارفرما موثر است؟

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.