انجمن ها > انجمن خراسان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خراسان (بازدید: 560)
شنبه 1/8/1389 - 10:20 -0 تشکر 244415
درد دل نخبگان ...

درد دل نخبگان خراسان شمالی با مسوولان؛ ما تنها نام جوان برتر ونخبه را باخود یدک می کشیم  

مشکلات نخبگان و تشکلهای مردم نهاد استان خراسان شمالی با حضور نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی و سرپرست سازمان جوانان خراسان شمالی بررسی شد.

یکی از نخبگان و مخترعان بجنورد در رابطه با مشکلاتش گفت: ما تنها اسم جوان برتر و نخبه را با خود یدک می کشیم و در عمل هیچ حمایتی از نخبگان انجام نمی گیرد، در صورتی که ما به حمایت مادی و معنوی از سوی مسؤولان نیاز داریم.

وی با اشاره به اینکه استان ما نمی تواند به خوبی نخبگان را جذب کند، افزود: همین امر موجب می شود تا ما برای کاربردی کردن اختراعاتمان و برای حمایت مادی به استانهایی برویم که از ما حمایت می کنند و این بزرگترین ضعف برای استان است.

یکی دیگر از مخترعان  خاطر نشان کرد: هر مخترع یا نخبه ای برای خودش جداگانه کار تحقیقاتی انجام می دهد و همین امر موجب می شود تا طرحهای تکراری ارائه شود، بنابراین نیاز است همه دور هم جمع شوند و از فکر و اطلاعات یکدیگر استفاده کنند، در این صورت کارایی بیشتری برای استان خود خواهیم داشت.

یکی دیگر از مخترعان مشکل وثیقه بانکی برای دریافت تسهیلات را از جمله بزرگترین مشکلات مخترعان یاد کرد و افزود: از مسؤولان خواهشمندیم تا چاره ای برای رفع این معضل بیندیشند.

وی اظهار امیدواری کرد، با راه اندازی نمایندگی بنیاد ملی نخبگان در استان مشکلات و معضلات مخترعان حل شود.

جوان دیگری به مشکلات موجود در تشکل های مردم نهاد اشاره کرد و گفت: جوانان موفق و با تجربه ای در این تشکل ها گرد هم آمده اند که می توانند طرح های خوبی به مدیران استان جهت پیشبرد اهداف ارائه دهند، اما متأسفانه هیچ توجهی به این تشکلها نمی شود.

وی یادآور شد: هنوز برای مردم استان فرهنگ تشکل های مردم نهاد جا نیفتاده و این ضعف به دلیل نبود مسؤولان به این تشکل هاست.

یکی دیگر از جوانان، نداشتن مکان مشخص برای سازمانهای مردم نهاد در استان را مهمترین مشکل این تشکلها عنوان کرد و گفت: اگر مکان مشخصی داشته باشیم همه می توانیم دور هم جمع شویم و با یکپارچگی کار گروهی انجام دهیم.

نماینده مردم بجنورد، گرمه، جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی در این جلسه با اشاره به اینکه توجه به امور جوانان ضروری است، اظهار داشت: هرگونه تصمیم گیری در کشور مبتنی بر حضور جوانان است زیرا برای جوانان کار می کنیم.

ثروتی بیان کرد: تمام امکانات دستگاه های اجرایی در اختیار جوانان است.

وی تصریح کرد: من برای پیگیری 500 مورد در استان به نیرو نیاز دارم و بهترین نیرو برای پیگیری این مسائل شما جوانان هستید.

وی با اشاره به مشکلات مخترعان در استان گفت: مرکز رشد واحدهای فناور که در استان راه اندازی شده، بهترین مرکز برای حمایت از مخترعان و مبتکران است.

وی از قول مساعد برای اختصاص یک میلیارد تومان اعتبار برای مرکز رشد و یک میلیارد تومان برای پارک علم و فناوری خبرداد.  

جهانی فکر کن    با استفاده از امکانات محلی تولید کن    جهانی توزیع کن

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی