زن ریحانه آفرینش (بازدید: 462)
سه شنبه 27/7/1389 - 22:56 -0 تشکر 243671
زنی كه آرامش خود را در مسجد یافت

با سلام

 به گزارش سرویس زنان جهان به نقل از شبکه جهانی زنان مسلمان؛ زبیده گیبس زن سیاه پوست 55 ساله مسلمان که 38 سال پیش به کیش مسیحیت بود هم اکنون صاحب 4 فرزند می باشد. وقتی که او دختر 17 ساله ای بود به توصیه مادرش به مطالعه ادیان مختلف پرداخت. 

او از نحوه آشناییش با اسلام می گوید: «در سال 1960 وقتی که دختر نوجوانی بودم هر کاری انجام می دادم تا سفید باشم با چشمان آبی و موهای بلوند و لب های کوچک. با دختران سیاه پوستی که شبیه من بودم رفت و آمد نمی کردم چون فکر می کرده آن ها نیز همچون من زشت هستند. 

بعد از شنیدن آهنگ جیمز براون "بلند فریاد بزن من یک سیاه هستم و به آن افتخار می کنم." اندکی احساس آرامش کردم ولی دیری نپایید که این اندک آرامشم نیز از بین رفت تا اینکه یک روز صدای اذان را از مسجدی در نیویورک شنیدم و مردمی را دیدم که با جامه های بلند به سمت مسجد می رفتند و من تنها نمی خواستم آن محل را ترک کنم چرا که درآن جا احساس آرامش می کردم.» 

در همان سال زبیده با شنیدن پیام صلح و برابری اسلام و عدم توجه به رنگ پوست انسان ها مسلمان شد. زبیده می گوید: «اسلام به من کمک کرد تا زیبایی درون را همچون زیبایی برون بشناسم و این سبب ایجاد تعادل در من شد چراکه هم اکنون من می دانم که به عنوان یک انسان چه کسی هستم.»

یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی