انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 362)
سه شنبه 27/7/1389 - 18:26 -0 تشکر 243629
بسته پیشنهادی برای کاهش طلاق

   
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  كسانی كه ازدواج نكردند، آمارها نشان می دهد كه خوشبختانه طلاق هم نگرفتند. دعا می كنیم كه مسوولان مربوطه هرچه زودتر دچار دغدغه شوند و به اتخاذ راهكارهایی برای كاهش آمار طلاق بیفتند كه رد خور نداشته باشد.
  
  
 
 
   

بررسی آمارهای سازمان ثبت احوال پرسی و گزارش آماری مركز پژوهش های مجلس ـ كه مسلما از جنس آمارهای بانك مركزی نبوده و البته هیچ ربطی هم به هم ندارند؛ مگر در مواردی كه خیلی به هم ربط دارند ـ و ایضا اظهارات پاره ای از مسوولان و دست اندركاران مسائل اجتماعی، بشدت نشان می دهد كه متاسفانه آمار طلاق منفور لعنتی در سال های اخیر از روند صعودی قابل ملاحظه ای در كشور برخوردار بوده است.

یكی از مسوولان: ملاحظه گردید. لطفا با یك دستور مقتضی، آمار طلاق پایین كشیده شود.

سیاست كاهش طلاق: دعا می كنیم كه مسوولان مربوطه هرچه زودتر دچار دغدغه شوند و به اتخاذ راهكارهایی برای كاهش آمار طلاق بیفتند كه رد خور نداشته باشد.

۱ـ ازدواج نكردن: كسانی كه ازدواج نكردند، آمارها نشان می دهد كه خوشبختانه طلاق هم نگرفتند. البته ما این نتیجه گیری مزخرف را شدیدا رد می كنیم و همگان را تحریك و تحریض می كنیم كه حتما ازدواج بكنند؛ چون یك عمل حسنه لازم الاجراست. منتها مثل آدم ازدواج كنند. بگردند حوای خودشان را پیدا كنند كه كارشان به طلاق نكشد. هرچند عده ای چنین القاء نمایند كه یافت می نشود، جسته ایم ما!... نخیر؛ همه جا را نجسته اند. فی المثل عمه خود ما یك دختری دارد چو ماه. گرچه، كجا ماه دارد دو چشم سیاه؟ ...

۲ـ آسان كردن ازدواج: سیاست آسان سازی عملیات ازدواج، یكی از راهكارهای زیربنایی برای افزایش ازدواج امر شده و كاهش طلاق نهی شده است. در همین راستا خوشحالیم به اطلاع عموم علاقه مندان دم بخت برسانیم كه بنا بر گفته های معاون فرهنگی ـ اجتماعی وزارت كشور، طبق هماهنگی های به عمل آمده در این وزارتخانه، طرح آسان سازی ازدواج در دستور كار است و از حالا افراد می توانند با ۳۰۰ هزار تومان مراسم ازدواج خود را برگزار كنند. بقیه مخارج با خودشان. البته خدا هم بزرگ است. الله اكبر!

۳ـ سیاست های تشویقی: برای زوج هایی كه لطف می كنند همدیگر را درك متقابل می كنند و نه ترك متقابل؛ یكسری جوایز ماهانه یا سالانه در نظر گرفته شود تا تشویق شوند كه به زندگی گرم خود ادامه دهند. ما تحقیق كردیم دیدیم كه در سرپا نگه داشتن یك زندگی خوب، اقتصاد خوب هم بی تاثیر نیست. و گرنه خدای نكرده، یكی از زوجین اگر دچار رفیق بد شود، ممكن است به زغال خوب روی آورد. البته الان اطلاع دقیقی از نرخ زغال خوب نداریم. امیدواریم كه تحت تاثیر نوسانات ارزی بازار و عرضی دل آزار، بشدت بالا رفته باشد.

 

رضا رفیع

 
 
  
 
 یادداشت : جام جم آنلاین (www.jamejamonline.ir) 

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

سه شنبه 27/7/1389 - 19:44 - 0 تشکر 243638

با سلام دوست عزیز
ممنون از ایجاد این مبحث.
به نظر بنده ازدواج آسان فقط در حد یک شعار باقی مانده است. اگر وضع بیکاری حل شود و حقوق افراد بیشتر شود خیلی از مسائل از جمله ازدواج دیر هنگام و طلاق حل میشود.
یا الان بیکاری است و یا اگر هم کار پیدا میکنی 200 تومن بهت بیشتر نمیدهند.
با 200 تومان ازدواج کردن واقعا" غیر ممکن است.

نیکی و بدی که در نهاد بشر است                         شـادی و غمی که در قضا و قدراست 

با چرخ مکن حواله کاندر ره عقل                        چرخ از تو هزار بار بــــیچاره تر است

مدیر انجمن خانواده ی تبیان

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی