بهداشت و سلامت (بازدید: 292)
سه شنبه 27/7/1389 - 12:15 -0 تشکر 243464
چاقی كودكان در برخی نژادها بیشتر است

همشهری آنلاین:
در حالی که محققان تصور می‌کردند وجود چاقی در دوران کودکی هیچ سطوح بندی نژادی ندارد، مطالعه جدید نشان داد که برای بعضی گروه‌های نژادی، این نرخ ممکن است بیشتر باشد.

به گزارش ایسنا، مطالعه جدید نشان داد: دختران سیاه پوست و سرخ پوست نسبت به سفید پوستان 2 تا 3 برابر بیشتر احتمال شاخص حجم بالای بدن را دارند.

در این رابطه محققان اعلام کردند: نکته قابل توجه این است در حالی که ما بعضی کاهش‌ها را در چاقی کودکان مشاهده کردیم، نرخ چاقی در بین دختران سیاه پوست و سرخ پوست افزایش داشته است.

بر این اساس محققان اطلاعات به دست آمده از 8 میلیون دانش‌آموز 11 تا 15 ساله را مورد بررسی قرار دادند. این کودکان در خصوص شاخص حجم بدن خود تحت نظارت قرار گرفتند.

براساس این مطالعه مشخص شد: دختران نسبت به پسران بیشتر دچار چاقی شده‌اند. همچنین مشخص شد؛ سیاه پوستان و سرخ پوستان دارای بیشترین نرخ افزایش چاقی بودند.[یک عامل چاقی کودکان کشف شد]

این مطالعه همچنین نشان داد: پسران سفید پوست از سال 2005 به بعد دچار کاهش چاقی شده‌اند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی