انجمن ها > انجمن جراحان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
جراحان (بازدید: 8500)
سه شنبه 27/7/1389 - 11:47 -0 تشکر 243450
سفری به درون رحم

::: سلام خدمت همه دوستان عزیز تبیانی ::: 
********
*******
رحم و تخمدان
در این تاپیک می خواهیم سفری داشته باشیم به درون رحم و به بررسی تخصصی عمل جراحی سزارین بپردازیم ، عملی که این روزها به شکل نوعی مد به آن نگاه می شود و آماری فوق العاده بالایی در ایران پیدا کرده است . در این تاپیک سعی می شود به صورت جامع و کامل به این عمل بپردازیم .
- هرگونه سوالی در مورد این عمل دارید هم می توانید در همین تاپیک ثبت نمایید .
*******
*

 

thank you for attention

سه شنبه 27/7/1389 - 12:37 - 0 تشکر 243482

با توجه به اینکه همه دوستان در انجمن ها تخصصشون ممکنه فقط در یک زمینه باشه پیشنهاد می کنم همراه با فایل های مستند باشه تا اگر تخصصی هم نداریم بتونیم از حضور شما و خانم دکتر جویباری استفاده کنیم و بیاموزیم با سپاس از اتاق عمل عزیز

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

سه شنبه 27/7/1389 - 15:29 - 0 تشکر 243538

oooooj عزیز ، سلام :
مطالب به گونه ای گفته خواهد شد ، که حالت عمومی داشته باشد . حتما تاپیک رو همراهی کنید و سوالات خودتون رو مطرح کنید . سلامت باشید .

 

thank you for attention

سه شنبه 27/7/1389 - 19:1 - 0 تشکر 243630

سلام به همه دوستان عزیز ، بحث رو شروع می کنیم :
-------------------------------------------------------------

سزارین ، یک جراحی بزرگ است که با شکلافتن پوست و عضلات زیر آن و برش رحم همراه است

10 درصد کل زایمان ها در جهان به روش سزارین انجام می شود که این آمار در ایران بین 25 تا 35 درصد است و در حال افزایش می باشد .

برخی متخصصین علت اصلی افزایش گرایش زنان به عمل سزارین رو فرار از درد زایمان طبیعی می دانند . در این تاپیک علت های مهم دیگر و همچنین علت های انجام سزارین . عوارض سزارین برای مادر . نوزاد . نکات مربوط به مراقبت پس از سزارین و... خواهیم پرداخت .

 

thank you for attention

سه شنبه 27/7/1389 - 19:4 - 0 تشکر 243631

در چه هنگام عمل سزارین انجام می دهیم :

۱. عدم تطابق سرجنین بالگن مادر :

اغلب اینگونه موارد درموقع دردهای زایمانی مشخص می شوند.به این ترتیب که با وجود انقباضات زایمانی،پیشرفت زایمان خوب نیست ویا این که در معاینه داخلی متوجه این عدم تطابق می شوند.البته موارد تنگی ویا اختلاف اندازه بسیار فاحش،قبل از دردها ودر یک معاینه دقیق داخلی که توسط مامایا پزشک در ماه آخر صورت می گیرد مشخص می شود.

 

thank you for attention

سه شنبه 27/7/1389 - 19:8 - 0 تشکر 243632

۲. زجرجنین:

زجر جنین به معنای تغییرات بارزدر تعداد ضربان قلب جنین است که نشان دهنده این موضوع می باشد که میزان اکسیژن خون او کافی نیست و مواد زاید خونش بیش از اندازه است . در این صورت معمولاً عمل سزارین بطور اورژانس انجام می شود .

 

thank you for attention

سه شنبه 27/7/1389 - 19:9 - 0 تشکر 243633

۳. طرز قرار گرفتن غیر عادی جنین :

وضعیت طبیعی قرار گرفتن جنین به صورت سر به پایین وداخل لگن مادر است. اگر مثلاً جنین به صورت عرضی قرار گیرد امکان زایمان طبیعی وجود ندارد. در صورتی که پاهای جنین داخل لگن مادر باشد (سراو بالا باشد) در برخی موارد امکان زایمان طبیعی وجود دارد ولی اغلب مواقع سزارین راه انتخابی است.

 

thank you for attention

سه شنبه 27/7/1389 - 19:10 - 0 تشکر 243634

۴. مشکلات مربوط به جفت و بند ناف:

اگر جدا شدن زودرس جفت صورت گیرد و یا جفت بجای این که در قسمت فوقانی رحم واقع شود، بر روی دهانه رحم قرار گیرد (جفت سرراهی)، بهترین روش زایمان همان سزارین می باشد. ممکن است در حین یک دوره دردهای طبیعی، ناگهان بند ناف جنین به داخل مجرای زایمانی و جلوی سر جنین لیز بخورد. در چنین حالتی بند ناف بین سر جنین و لگن مادر تحت فشار قرار می گیرد و جریان خون و اکسیژن به جنین قطع می گردد. این مورد نیزاز موارد سزارین اورژانس می باشد.

 

thank you for attention

سه شنبه 27/7/1389 - 19:10 - 0 تشکر 243635

۵. سزارین قبلی :


قبلاً اعتقاد براین بود که اگر یک بار سزارین شد، باید همیشه سزارین شود. البته در برخی بیماران این قانون هنوز هم حاکم است ولی امروزه اعتقاد بر اینست که اگر علت سزارین قبلی در این حاملگی وجود ندارد (مثلاًحاملگی قبلی جنین بطور عرضی قرار داشته ولی دراین حاملگی جنین با باسر قرار دارد) و بیمار در یک بیمارستان مجهز قرار دارد می تواند تحت نظر یک متخصص زنان و زایمان، زایمانی طبیعی انجام دهد. باید بیماران تفهیم شوند که در صورتی که مورد منعی برای این اقدام وجود نداشته باشد، زایمان طبیعی بسیار مطمئن تر و بی خطرتر از یک عمل جراحی بزرگی مثل سزارین می باشد. عوارض مربوط به مادر و جنین کاهش می یابد و یک فاکتور مهم دیگر یعنی هزینه نیز کاهش می یابد . هزینه یک زایمان طبیعی حدود یک چهارم عمل سزارین می باشد . البته خانمهایی که قبلاًسزارین شده اند و برش روی رحمشان به صورت طولی انجام شده نمی توانند زایمان طبیعی داشته باشند. فقط خانمهایی که برش روی رحمشان عرضی بوده و مورد منعی برای زایمان طبیعی ندارند، می توانند به این فیض برسند. (معمولاًبرش روی شکم بابرش روی رحم مطابقت دارد اما گاهی اینطور نیست، بنابراین داشتن پرونده پزشکی باقید نوع برش روی رحم الزامی است).

 

thank you for attention

سه شنبه 27/7/1389 - 19:12 - 0 تشکر 243636

دوستان عزیز ، می خواهیم کم کم جلو برویم ، ادامه مطالب رو فردا برایتان قرار می دهم . حتما تاپیک رو همراهی کنید ، چون تصمیم دارم تاپیک رو به جامع ترین نکات مربوط به سزارین تبدیل کنم و نکات جالب مربوط به سزارین رو هم برایتان بیان کنم . همراه باشید و با نظراتتون ما رو راهنمایی کنید .

سلامت باشید .

 

thank you for attention

چهارشنبه 28/7/1389 - 17:48 - 0 تشکر 243883

۶. دخالتهای پزشکی بیش از اندازه در دوره دردهای زایمانی:

مصرف داروهای مسکن زودتر از موقع و یا داروهای محرک انقباضات (بیش از حد مجاز) می تواند پیشرفت زایمان را کند نماید و به علت زایمان طول کشیده، سزارین انجام شود. آمار نشان داده است که بیماران تحت نظر ماماها کمتر سزارین می شوند. یکی از دلایل آن اینست که ماماها کمتر از پزشکان از داروهای مختلف استفاده می کنند و علت دیگر اینست که چون خود ماما نمی تواند عمل سزارین را انجام دهد، سعی می کند تا جایی که برای بیمار و جنین ضرری نداشته باشد، زایمان او رابه صورت طبیعی انجام دهد

 

thank you for attention

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی