• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
سينما و تلویزیون (بازدید: 1131)
يکشنبه 25/7/1389 - 15:36 -0 تشکر 242805
برگزیدگان هفدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر كودك و نوجوان

برگزیدگان هفدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر كودك و نوجوان طی مراسمی در همدان معرفی شدند.


* رادیوتئاتر
هیئت داوران در بخش رادیوتئاتر در هفدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر كودك و نوجوان لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش 3 میلیون ریال را به "محمدرضا قبادی‌فر " از مركز هنرهای نمایش رادیو به عنوان بهترین افكتور اعطا كرد.
بر اساس رأی داوران رادیوتئاتر، در بخش صدابرداری اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش 3 میلیون ریال به "علی حاجی‌ نوروزی " از مركز هنرهای نمایش رادیو تعلق گرفت.
در بخش آهنگسازی لوح تقدیر و جایزه نقدی به نمایش "صندوقچه رویا " با آهنگسازی "محمد آزاد " از اصفهان اعطا شد.
در بخش تهیه‌كنندگی اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش 8 میلیون ریال، به طور مشترك به "فرشاد آذرنیا " از مركز نمایش هنرهای رادیو برای "افسانه شهر قصه‌ها " و "آرینا بیگ‌زاده " از اصفهان برای "صندوقچه رویا " تعلق یافت.
هیئت داوران لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش 5 میلیون ریال را برای بهترین بازیگری خانم‌ها در بخش خردسال به طور مشترك به "آیدا حبیبی "، "ستاره فلاح‌فرد " و "مرضیه صیاد " برای بازی در "دوست وفادار من " از مركز هنرهای نمایش رادیو اعطا كرد.
همچنین "مریم امراللهی " و "ساجده خدامرادی " برای بازی در "گل‌های بهشت " از یزد لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش 5 میلیون ریال را برای بهترین بازیگری خردسال خانم، دریافت كردند.
در بخش بازیگری بزرگسال خانم، لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش 5 میلیون ریال به طور مشترك به "نگین خواجه‌نصیر " برای بازی در "پروانه‌ هم پرواز می‌خواهد " و "راضیه مومیوند " برای بازی در "افسانه شهر قصه‌ها " هر دو از مركز نمایش‌ هنرهای رادیو تعلق گرفت.
در بخش نویسندگی، هیئت داوران لوح تقدیر و جایزه نقدی را به طور مشترك به "علیرضا آقایی " نویسنده نمایشنامه "میهمان " از ایلام و "مریم فتحی " نویسنده نمایشنامه "افسانه شهر قصه‌ها " از مركز نمایش‌های رادیو اعطا كرد.
در زمینه بهترین كارگردانی، هیئت داوران لوح تقدیر و جایزه نقدی را به طور مشترك به "علیرضا آقایی " كارگردان نمایش "میهمان " از ایلام و " ساناز فلاح فرد " كارگردان نمایش "دوست وفادار " از مركز نمایش رادیو با وجود ضعف‌های اجرایی در قالب رادیو تئاتر به طور قیاسی اعطا كرد.
جایزه ویژه هیئت داوران در بخش رادیوتئاتر به "مریم نشیبا " به خاطر حضور در نمایش "دوست وفادار من " تعلق گرفت.

* آرای مردمی
واحد اطلاع‌رسانی و نظرسنجی هفدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر كودك و نوجوان در روزهای برگزاری جشنواره 7 هزار و 500 برگه نظرسنجی در میان تماشاگران نمایش‌هایی كه در سالن‌های بالای 190 نفر ظرفیت اجرا شدند، توزیع كرد.
از این میان یك هزار و 900 برگه پر شده و صحیح داخل صندوق‌های رأی ریخته شده كه این برگه‌ها در چهار قسمت بسیار خوب، خوب، متوسط و ضعیف مورد ارزیابی تماشاگران قرار گرفته است.
طبق بررسی‌ها نمایش " دیگ دیگو " به كارگردانی "حسین مزینانی " از تهران با بیشترین آرای تماشاگران به عنوان نمایش برگزیده تماشاگران هفدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر كودك و نوجوان معرفی شد.
Image


*بخش بین‌الملل
در بخش متون نمایشی، بر اساس رأی هیئت داوران، نمایشنامه "قصه سیبی كه پرواز كرد " نوشته "مجتبی مهری " از ایران قابل تقدیر شناخته شد.
همچنین نمایشنامه "سلطان و گاگول " به نویسندگی "باربل مایر " كار مشترك ایران و آلمان به عنوان نمایشنامه برگزیده انتخاب شد.
در بخش طراحی صحنه طراح صحنه نمایش "علی بابا " از كشور مالزی شایسته تقدیر شناخته شد.
همچنین "ولی‌الله شاكر " طراح صحنه نمایش " سیبی كه پرواز كرد " از ایران به عنوان طراح برگزیده انتخاب شد.
در بخش طراحی لباس، طراح لباس نمایش "علی‌بابا " از مالزی به عنوان طراح شایسته تقدیر شناخته شد.
"گبی كنیشرف " و "پیر دامینگر " نیز عنوان طراحان برگزیده لباس در هفدهمین جشنواره تئاتر كودك و نوجوان را در نمایش "سلطان و گاگول " از آن خود كردند.
در بخش موسیقی نیز "موهد حفیظا سكیاك " به عنوان آهنگساز شایسته تقدیر برای آهنگسازی نمایش "علی بابا " از كشور مالزی شناخته شد.
عنوان آهنگساز برگزیده نیز به "ونداد مساح‌زاده " آهنگساز نمایش "سیبی كه پرواز كرد " از ایران تعلق گرفت.
در بخش كارگردانی نیز "پیر دامینگر " برای كارگردانی نمایش "سلطان و گاگول " شایسته تقدیر شناخته شد.
كارگردان برگزیده این جشنواره نیز در بخش بین‌الملل به "زعفیری بن حسین " كارگردان نمایش "علی بابا " از كشور مالزی تعلق گرفت.
در بخش جلوه‌های ویژه نیز جلوه ویژه قابل تقدیر به نمایش "دو بعد زندگی " به كارگردانی "فلور الیزه نوبل " از استرالیا تعلق یافت.
همچنین جلوه‌های ویژه برگزیده نیز به نمایش "لاكریموسا " به كارگردانی "برونو پیلز " از آلمان تعلق یافت.
در بخش بازیگری مرد "پیر دامینگر " بازیگر نقش "سلطان " در نمایش "سلطان و گاگول " كار مشترك ایران و آلمان عنوان بازیگری شایسته تقدیر را به دست آورد.
همچنین "هوتن شكیبا " برای بازی در نمایش "قصه سیبی كه پرواز كرد " از ایران، بازیگر برگزیده مرد جشنواره شد.
همچنین "بیتا خارستانی " برای بازی در نمایش "قصه سیبی كه پرواز كرد " به عنوان بازیگر، شایسته تقدیر در بخش بین‌الملل شناخته شد.
"آنالی شكوری " نیز برای بازی در نمایش "سلطان و گاگول " جایزه بازیگری زن را از آن خود كرد.
هیئت داوران ضمن تقدیر از بازی شایسته "محمد عدیل " جایزه بهترین بازی گروهی را به بازیگران نمایش "علی بابا " از كشور مالزی تقدیم كردند.

هیئت داوران هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر كودك و نوجوان بخش مسابقه ایران بین هشت نمایش اجرا شده در این بخش، جوایز خود را به برگزیدگان زمینه‌های مختلف به شرح زیر اهدا كرد.

* مسابقه ایران
در بخش طراحی لباس در بخش مسابقه ایران، نمایش‌ "ترب " به كارگردانی " مهدی نیك‌روش " از قم تعلق یافت.
در بخش طراحی صحنه از بین دو نمایش "گمشده "، احمد پناه نجات از اصفهان و "جشن تولد " نوشین بیگلریان از همدان، هیئت داوران جایزه خود را شامل لوح تقدیر تندیس جشنواره و مبلغ 700 هزار تومان به نمایش "گمشده " احمد پناه نجات از اصفهان اهدا كرد.
در بخش موسیقی از میان دو نمایش "آواز خوشخویی " محمد رضا عالیشاه از قائم‌شهر و "ترب " حامد جهانبخش از قم، جایزه این بخش شامل لوح تقدیر، تندیس جشنواره و مبلغ 500 هزار تومان به "حامد جهانبخش " برای نمایش "ترب " تعلق یافت.
هیئت داوران ضمن تشكر از گروه نمایشی "سفر عجیب دلقك " به دلیل هماهنگی گروهی در بازیگری این نمایش جوایز خود را شامل لوح تقدیر تندیس جشنواره و مبلغ 900 هزار تومان به "حسن پورمهدی " برای نمایش "آرزوی قشنگ رعنا " اعطا كرد.
در بخش بازیگری زن لوح تقدیر، تندیس جشنواره و مبلغ 900 هزار تومان را به "سمانه سپنتا " برای نمایش "ترب " اعطا كرد.
در بخش متن نمایش، "صمد آذرخش " برای كارگردانی نمایش "ترب " لوح تقدیر تندیس جشنواره و مبلغ یك میلیون و 200 هزار تومان را دریافت كرد.
در بخش نمایش برگزیده، هیئت داوران هفدهمین جشنواره تئاتر كودك و نوجوان جایزه خود را شامل لوح تقدیر، تندیس جشنواره مبلغ یك میلیون و 500 هزار تومان و اجرای عمومی را به نمایش " سفر عجیب دلقك " به كارگردانی "رضا یونس فرد " از اراك تقدیم كرد.

*بخش نمایشنامه
هیئت داوران در بخش نمایشنامه‌نویسی نیز جایزه برتر جشنواره را به نمایشنامه "آن طرف دریاها كجا است " نوشته "اسدالله اسدی "، نمایشنامه "گیم " اثر "سمیه كاظمی " و نمایشنامه "بازگشت پیر " اثر "مجید بوربور " اختصاص داد.
همچنین نمایش "ترب " به كارگردانی "صمد آذرخش " به عنوان نمایش برگزیده داوران كودك و نوجوان انتخاب شد

احمدم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.