انجمن ها > انجمن خراسان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خراسان (بازدید: 1039)
يکشنبه 25/7/1389 - 15:36 -0 تشکر 242804
برنامه کاری منظم از عوامل موفقیت در زندگی است

هنرمند و دکتر داروساز بیرجندی:
برنامه کاری منظم از عوامل موفقیت در زندگی است

 

سید محمدرضا اسلامی دکتر داروسازی است که علاوه بر فعالیت در داروخانه به رشته های هنری شعر، موسیقی، نقاشی، طراحی، فیلم سازی و... در حد یک هنرمند پرداخته است و در هر یک از این هنرها آثار زیادی برای ارائه دارد.

 

 وی می گوید: اصالتم به روستای سیدان برمی گردد اما سال 1345 در بیرجند متولد شده ام و تحصیلاتم را در مقطع دیپلم تجربی در مشهد به پایان رساندم و سال 63 در رشته دام پزشکی قبول شدم ولی این رشته را ادامه ندادم؛ اما سال بعد با قبولی در رشته داروسازی، وارد دانشگاه مشهد شدم.

 

 

این هنرمند بیرجندی می افزاید: بعد از تحصیلات برای گذراندن طرح 140 واحدی قبل از سربازی به بیرجند آمدم و در ضمن گذراندن طرح، ازدواج کردم که مدتی در داروخانه های بیرجند «مسئول فنی» بودم سپس سال 75 برای 5 سال به خوسف رفتم.پس از آن سال 79 در آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند شرکت کردم و مدت 10 سال سرپرست دارویی بیمارستان امام رضا(ع) بودم و اکنون مسئول فنی داروخانه اورژانس هستم..

 

وی درباره طبع و ذوق هنری اش هم می گوید: به شعر و ادبیات فارسی علاقه زیادی دارم، به طوری که بعد از گرفتن دیپلم گاهی شعر می سرودم و زمانی داستان های کوتاه و مطالب ادبی می نوشتم اما خیلی به آن نمی پرداختم و مدتی آن را کنار گذاشتم، تا این که حدود یک سال پیش یک پیامک شعری دوباره حال و هوای ادبیات را در من زنده کرد و مشوقم شد.

 

 

وی اظهار می دارد: دوستم از من خواست پاسخ پیامک هایش را با شعر بنویسم و به دلیل علاقه زیادی که به این هنر بزرگ داشتم کار را جدی تر از گذشته دنبال کردم به طوری که تاکنون حدود 300 تا 400 بیت شعر در قالب های مختلف سروده ام..

 

 

«اسلامی» با بیان این که مناظراتی را هم به تقلید از پروین اعتصامی سروده است از طرح ابتکاری خود در شعر می گوید: علاوه بر نوع شعر ملمع که یک مصرع فارسی و یک مصرع عربی است اشعاری سروده ام که یک مصرع فارسی و یک مصرع انگلیسی است و بیشتر از 3 مرتبه به دعوت دوستان در ایام گرامی داشت روز پزشک، موسیقی و شعرخوانی داشته ام..

 

 

وی درباره هنرهای دیگرش که نمونه های زیادی از آن را در رایانه همراهش داشت، ادامه می دهد: با هنر موسیقی که نزدیکی زیادی با شعر دارد آشنایی خوبی دارم و «سلفژ» و نت خوانی و آهنگ سازی را تا مرحله آموزش می دانم ولی در کلاسی برای یادگیری موسیقی شرکت نداشتم یعنی نیاز آن را احساس نکرده ام و سازهای کلیدی (ارگ و پیانو) را خوب می نوازم.

 

 

وی از کارهای تصویری، نقاشی ها و کاریکاتورهایش می گوید که شاید بیش از 50 کاریکاتور کشیده به ویژه مجموعه ای را آماده چاپ کرده است که مربوط به طرح بهداشت خانواده و فرزند کمتر بود.وی می افزاید: نقاشی رنگ روغن، طراحی بامداد رنگی را خوب کار کرده ام و تابلوهایی برای شرکت و برپایی نمایشگاه دارم.

 

 

در کار فیلم سازی به ویژه فیلم های کوتاه و انواع کلیپ هم آثاری دارم. مجموع نقاشی هایم که از دوران سوم راهنمایی کشیده ام به 5 هزار مورد می رسد و در همه آن ها قوه تخیلم را آزموده ام.

 

 

وی در مورد کارهای ترجمه اش هم می گوید: مقالات زیادی را ترجمه کرده و در برخورد با افراد خارجی در محیط کار یا سفر نقش مترجمی داشته ام.این هنرمند بیرجندی خطاب به جوانان می افزاید: باید از وقت و زمانی که در اختیار دارند بیشترین استفاده را ببرند و شرط اول این است که علاقه به هر کاری را در خود ایجاد کنند و آن گاه کار را ادامه دهند.

 

 

وی می گوید: در مسافرت، شب نشینی و میهمانی ها از کمترین لحظه های وقتم در کارهای هنری استفاده می کنم چون به کارهای هنری و فکری علاقه دارم بنابراین اجازه نمی دهم به جز زمان خواب یا استراحت، وقت با ارزشم بیهوده تلف شود و به هر نحوی از آن استفاده مفید می کنم.

 

وی خطاب به کسانی که می خواهند وارد این رشته ها شوند توصیه می کند که اول باید حس زیبا شناختی داشته باشند و شرط دوم کار است که برای پیش بردن امور بسیار مهم به نظر می رسد.

جهانی فکر کن    با استفاده از امکانات محلی تولید کن    جهانی توزیع کن

 

يکشنبه 25/7/1389 - 17:54 - 0 تشکر 242909

قطعا همین طور است برنامه در حقیقت نقطه شروع، مسیر حرکت و نقطه پایان را تعیین می کند و با نقشه راه است که می توان بهترین ها را برگزید و به آنها نائل شد.
ما از پروردگار جهان می آموزیم که هر فعلی نیازمند مبدا و مقصد و مسیر راه است و نقشه راه برای موجود کمال طلبی چون انسان ضروری است.

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی