انجمن ها > انجمن خراسان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خراسان (بازدید: 358)
يکشنبه 25/7/1389 - 10:32 -0 تشکر 242531
زیر سایه خورشید؛ الگوی نشاط ملی، مبتنی بر فرهنگ رضوی

نماینده آستان قدس رضوی در شورای هماهنگی جشنهای دهه کرامت گفت: شعار ما در برگزاری برنامه های دهه کرامت «امام رضا(ع) امام مهربانی ها» است و ما سعی داریم امور مختلف برگزاری آنها را به مردم بسپاریم.

جواد محمدزاده اظهار داشت: آستان مقدس رضوی در دهه کرامت 40 کلان برنامه اجرایی را در نظر دارد که از جمله آنها جشنواره کتاب سال رضوی و پویانمایی رضوی است و افتتاحیه مجموعه هایی چون مجتمع آبی کاملاً مجهز آستان در محروم ترین منطقه شهر مشهد، چندین فرهنگسرا و مجموعه فرهنگی و تأسیس کتابخانه در شهرستانهایی چون سرخس و قوچان از دیگر برنامه ها می باشد.نماینده آستان قدس رضوی در شورای هماهنگی جشنهای دهه کرامت گفت: این جشنها هم اکنون در 18 استان و 50 شهرستان که 60 موقوفه آستان قدس در آنها قرار دارند اجرا می شود و از برنامه های این جشن حضور خدام در مناطق، اهتزاز پرچم رضوی و سخنرانی هایی با حضور سخنرانان مطرح و مداحان کشور است.وی با بیان این مطلب که شعار برگزاری این مراسم «امام رضا، امام مهربانی ها» است، گفت: با این هدف برنامه هایی در سطح کودک و خانواده نیز طراحی شده است.

نماینده آستان قدس رضوی در شورای هماهنگی جشنهای دهه کرامت، گفت: آستان قدس رضوی همزمان در 30 کشور بسته های فرهنگی خود را از طریق معاونت تبلیغات، روابط عمومی و مجموعه های دیگر ارسال کرده و محتوای مورد نیاز مجموعه رایزنی های فرهنگی نیز در خود آستان تهیه شده است.

 

وی با اشاره به جشنهای «زیرسایه خورشید» که از سوی آستان قدس رضوی در دهه کرامت برگزار می شود، گفت: برگزاری این جشنها دارای چهار ضلع اصلی شامل آستان قدس رضوی، کانون جوانان رضوی، کاروان رضوی و صدا و سیما می باشد.کاروان رضوی

وی کاروان رضوی را از جمله دیگر برنامه های آستان قدس رضوی اعلام کرد و گفت: خدام افتخاری حرم مطهر از اصیل ترین نمادهای بندگی و اظهار عشق و ارادت به ساحت اهل البیت (علیهم السلام) بوده و نقش روحانی وبرجسته ای در ذهن زائران امام (علیهم السلام) دارا می باشند. و در هر یک از جشنها کاروانی متشکل از تعدادی از خدام بارگاه رضوی با لباس و شمائل خادمی حضرت به همراه پرچم متبرک بارگاه و بسته های متبرک شکل خواهد گرفت و به منظور تبیین حضور خدام و بیان فضایل و زندگی گهربار امام رئوف در مکانها و برنامه های پیش بینی شده حضور یافته و مداحان به جهت ترویج شعائر رضوی، قاری و شخصیت فرهنگی در سلسله برنامه های «زیر سایه خورشید» حضور و همراهی دارند.

نماینده آستان قدس رضوی در شورای هماهنگی جشنهای دهه کرامت بیان کرد: شبکه های ملی صدا و سیما با هدف ترویج و تبیین سنت و سیره رضوی و حساس سازی عمومی و ایجاد فضای همبستگی و شادی و نشاط دینی در دهه کرامت همراه کاروان رضوی و جشنهای مردمی «زیر سایه خورشید» خواهند بود.

محمدزاده در تشریح بخشهای اصلی این برنامه ها گفت: این جشنها همزمان با پیام حضرات مراجع عظام آغاز شد و هر روز از ایام دهه کرامت به نام یکی از فضائل اخلاقی و معرفتی حضرت نامگذاری و محتوای جشن بر همان اساس طراحی شد که تابع سیاستهای محتوایی ستاد جشنهای میلاد رضوی در آستان قدس رضوی است.
نماینده آستان قدس رضوی در شورای هماهنگی جشن های دهه کرامت گفت: یکی از القاب امام رضا (علیه السلام) «عالم آل محمد(ص)» است، کاروان رضوی در مدت حضور خود، در مراکز علمی و فرهنگی از قبیل مدارس، دانشگاه ها، حوزه های علمیه و تشکلهای فعال در زمینه ترویج سیره رضوی به منظور تشویق و ترغیب جوانان به فراگیری علم و انتقال پیام حضرت، این مبحث را در دستور کار خویش قرار داده اند.

جهانی فکر کن    با استفاده از امکانات محلی تولید کن    جهانی توزیع کن

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی