• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
سينما و تلویزیون (بازدید: 1177)
شنبه 24/7/1389 - 19:58 -0 تشکر 242387
بیست و چهارمین جشنواره ی بین‌‌المللی فیلم كودكان و نوجوانان كلید خورد

حضور وزیر ارشاد و معاون امور سینمایی در مراسم افتتاحیهبیست و چهارمین جشنواره ی بین‌‌المللی فیلم كودكان و نوجوانان كلید خورد

مراسم افتتاحیه بیست وچهارمین دوره جشنواره بین المللی فیلم كودكان و نوجوانان دیشب با حضور مسوولان فرهنگی و هنری برگزار شد.


در مراسم افتتاحیه بیست وچهارمین دوره جشنواره بین المللی فیلم كودكان و نوجوانان كه در استادیوم قدس همدان برگزار شد، سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه جواد شمقدری معاون امور سینمایی و سمعی بصری وزارت ارشاد حضور داشتند.


پیام وزیر به جشنواره


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به این جشنواره آورده است: دفتر سرشت، به جوهر ذات اگر رقم سرنوشت می‌خورد، گاه بهباران رحمت تربیت مركب تقدیر، نم می‌كشد و به تغییر تن می‌دهد! كه به شبنم تعلیم، بوته خشكیده دشت تفتیده تعصب نسبت به نسل فردا، جان خواهد گرفت؛ چه رسد به قلقل و غلغله چشمه پرفیض آموزش!


سید محمد حسینی در ادامه این تصریح کرده است: اعجاز هنر امروز بشر، بیش از هر پدیده دگر، در هنر هفتم كه مجتمع هفت هنر است، تبلور یافته. چه معجزه‌ها از این هنر برای تغییر روح و روحیه بشر می‌توان انتظار داشت كه البته «اما شاكرا و اما كفورا» گاه در آن سو كه خود را خالق این پدیده می‌دانند، كودكان و نوجوانان را مهبط پلشتی و مظهر شیطان می‌پندارند چونان «طالع نحس» گاه به اسم پرورش ذهن، سحر و جادو خرافه را اشاعه می‌دهند برای اذهان تأثیرپذیر كم‌سالان با فیلم‌هایی از جنس «هری‌پاتر» و گاه برای القاء تیزهوشی‌ها و قدرت تصمیم‌گیری و زورمندی نونهالان خود برای مدیریت افكار عمومی جهان فیلم‌هایی بسان «تنها در خانه» می‌سازند. یعنی سینما ابزاری برای اجرای منویات حاكمان! و در این سو سینماگران ما در عداد «اما شاكرا» روح لطیف كودكان این مرز و بوم را با پروانه‌ها همنشین می‌سازند. آنچه به كودكان و نوجوانان بیاموزیم «كالنقش فی الحجر» خواهد بود و دریچه‌های باقیات الصالحات را بر روی ما خواهد گشود.


پیامبر اكرم فرمود: «هر كودكی كه در طلب دانش و عبادت بزرگ شود، خداوند در قیامت ثواب هفتاد و دو صدیق بدو می‌بخشد» و بی‌تردید به آنان كه در این آموختن، كسوت تعلیم دوختن و شمع معرفت افروختن را به تمهید می‌نشینند، اجری كمتر نصیب نمی‌گردد.


شاید درس‌های مكتوب در پشت مقاله‌های فراموشی، پنهان شود اما می‌دانیم كه تصاویر آن هم در قالب فیلم، در محاق فراموشی فرو نمی‌رود. كم رونقی تولید فیلم‌های كودكان و نوجوانان به هر دلیلی غیرقابل توجیه و آسیب‌رسان است. كودك نیازمند آموزشی مفرح است و نیز سرگرمی‌هایی دانش‌افزا! چنانچه ما كوتاهی كنیم دیگران درازدستی خواهند كرد. ضمن آنكه فیلم‌هایی در این طیف با توفیق اجباری همراه است كه امروز فرزندسالاری وجه غالب خانواده‌هاست. از معاونت سینمایی می‌خواهم از امروز برای جشنواره بعدی تداركی جدی ببیند تا كمبودها و كم‌توجهی‌ها جبران گردد.


از اینكه در این شهر همه دانایان و در جوار مزار اندیشمند بی‌نظیر دنیای اسلام بوعلی‌سینای بزرگ كه نمایش كودكی‌های او رشك‌انگیز نونهالان بود، جشنواره بین‌المللی كودكان و نوجوانان، پایگاهی محكم و جایگاهی ارزشمند یافته است، شادمانم و از صمیم دل و جانم آرزوی توفیق برای یكایك دست‌اندركاران این رسالت با اصالت دارم.


درانتهای این پیام آمده است: امیدوارم بیست و چهارمین پله‌های این نردبان را به بام اهداف این جشنواره صعود دهد تا از آنجا به افق روشن آینده این سرزمین از دریچه نگاه این آینده‌سازان بنگریم و دل به فردایی زیبا بسپریم. برای تمامی كودكان و نوجوانان این سرزمین آرزوی سعادت و سلامت دارم برای عزیزان كودكان و نوجوانان نقش‌آفرین در این جشنواره بهترین‌ها را از درگاه حضرت حق مسئلت میی‌نمایم. پیامبر گرامی عظیم‌الشأن اسلام فرمود: «كودكان خویش را دعا كنید كه آنان پیشاهنگان شمایند» همه شما را به خداوند منان می‌سپارم. والسلام علیكم و رحمت‌ا... و بركاته.


پیام معاون امور سینمایی


معاون امور سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در پیامی به جشنواره فیلم کودک آورده است: دنیای پاك و یكرنگی دوران كودكی در خیال همه ما گوهری است كه سال‌ها از آن دور افتاده‌ایم و دست‌نیافتنی می‌نماید.


جواد شمقدری در ادامه این پیام تصریح کرده است: اگرچه كودكانمان در مقابل چشمان ما بسان آینه‌ای هستند كه حقیقت پاكی خود را در درون آنها می‌جوییم اما این همجواری فرصت تكرار تجربه‌های معصومیت كودكی را برای ما مهیا نمی‌سازد.


سینمای كودكان و نوجوانان پنجره‌ای است كه مخاطب بزرگسال را در این تجربه‌های فراموش شده به مهمانی می‌برد و چند ساعتی با شخصیت ساده، بی غل و غش، پاك و پرنشاط كودكی فارغ از همه كشش‌ها و وسوسه‌ها و وابستگی‌ها، تنها می‌گذارد و اجازه می‌دهد دنیا و زندگی را بار دیگر در بستر یگانگی، صفا، سلامت و نشاط تجربه كنیم.


كودكان و نوجوانان، سرمایه آینده ما هستند و بهتر است بگوییم بزرگترین و گرانبهاترین سرمایه هر ملت، كودكان و نوجوانان آن ملت هستند.


باید دید ما برای این سرمایه‌های نامحدود انسانی چه كرده‌ایم واقعیت تلخی كه در مقابل ما رخ می‌نماید، بی‌توجهی اكثر برنامه‌ها و سیاست‌ها به این سرمایه عظیم و ذی‌قیمت است. حتی در حوزه فرهنگ و هنر نیز كم‌كاری گسترده‌ای دیده می‌شود.


بی‌تردید ضامن بقای حیات و پیشرفت هر ملتی در گرو تضمین نشاط، سرزندگی و تربیت كودكان و نوجوانان است. تصویر آینده، مسیر و افق هر ملتی را می‌توان در پیشانی كودكان و نوجوانان امروز آن ملت به سادگی دید و بازخوانی كرد.


سینمای كودكان و نوجوانان، سهم بزرگی در ترسیم آینده و افق‌های روشن دارد. سینماگران ما بزرگترین، حساس‌ترین و ارزشمند‌ترین مخاطب را نباید فراموش كنند. كودكان و نوجوانان دارای نفس سلیم و روحی بلند هستند كه هر كدام می‌توانند در صفحه آینده تاریخ، مردان و زنانی بزرگ و حماسه‌ساز شوند كه سرنوشت یك ملت را در مسیر شكوفایی و رشد و تعالی به اوج برسانند.


جشنواره بیست و چهارم برای سینماگر ایرانی و مدیر فرهنگی یك لحظه درنگ و تأمل است كه بر این حقیقت بزرگ دست یابد و به مسؤولیت‌های تاریخی خود واقف گردد.


معاون سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان اظهار امیدواری کرده است: انشاءا... به زیبایی لحظات، پاكی و همجواری با كودكانمان كه به مدد این جشنواره به آن دست یابیم، شاهد رشد سینمای كودكان و نوجوانان در چارچوب فضائل اخلاقی و فطرت سال‌های پاك انسانی و نشاط و سرزندگی بهاری باشیم.


پیام استاندار همدان


استاندار همدان نیز در پیامی به جشنواره فیلم کودک آورده است: دنیای پررمز و راز كودكان و نوجوانان از دیرباز محیطی جذاب برای هنرمندان بوده است تا با سیر در آن بداعتی شیرین را ره‌توشه خود سازند و آنگاه عاشقانه بر گرد پروانه‌های زیبای آفرینش به پرواز درآیند، شاید دلی و اندیشه‌ای را به تسخیر خود درآورند.


کرم رضا پیریایی در این پیام گفته است: عرصه سینما و تلویزیون میدان همكاری، هماهنگی و هم‌نفسی هنرمندان در رشته‌های مختلف برای پدید آمدن یك اثر ماندگار است و هنر متعهد همواره دلسوزانی را بزرگ می‌شمارد كه تعلیم و تربیت، بالندگی و شكوفایی و تفریح و سرگرمی مناسب كودكان و نوجوانان دغدغه مقدس و مدام آنان است در حالی که اندیشه های ناپاك و دست‌های اهریمنی در چهار گوشه عالم با اهداف گوناگون سیاسی و اقتصادی و با ابزارهای متنوع ضدفرهنگی بر چهره‌های بهشتی فرزندان زمین چنگ می‌كشند مسؤولیت هنرمندان با فضیلت و اخلاق دوچندان می‌شود تا مردان و زنان بزرگ فردا را، امروز با تلاش هدفمند خود از بسیاری آسیب‌ها ایمن سازند.


با عرض خیرمقدم به همه هنرمندان و شركت‌كنندگان در بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های كودكان و نوجوانان امیدوارم حضور در پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین برای همگان توأم با دقایق و لحظاتی شاد و به یادماندنی و خاطراتی خوش باشد.


پیام مدیرعامل موسسه امور جشنواره‌ها


مدیر عامل موسسه امور جشنواره های فیلم نیز در پیامی به جشنواره فیلم کودک تصریح کرده است: جشنواره بین‌المللی فیلم‌های كودكان و نوجوانان بیست و چهارمین دوره خود را همچون چند سال گذشته در همدان جشن می‌گیرد تا این شهر تاریخی رفته رفته به مركز تولید و اشاعه سینمای كودكان و نوجوانان بدل شود.


مهدی مسعود شاهی در ادامه این پیام افزوده است: برنامه‌ریزی و برگزاری جشنواره‌ای در سطح بین‌المللی و با اجزای فراوان كه در میان جشنواره‌های مشابه از رتبه و اعتبار ویژه‌ای برخوردار است كار سهل و ساده‌ای نیست. بی‌تردید پشتیبانی همه‌جانبه مسؤولان استان همدان و در رأس آنها استانداری این استان و همراهی معاونت سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شرایط برگزاری مطلوب جشنواره را فراهم كرد.


جشنو اره بیست و چهارم علاوه بر رقابت آثار در بخش فیلم‌های بلند سی و پنج میلی‌متری، فیلم‌های كوتاه و بلند ویدئویی و فیلم‌های كوتاه و بلند پویانمایی، بخش جدیدی را با عنوان بهترین فیلمنامه به رقابت‌های این دوره افزوده است.


افزون بر این بخش‌های جنبی جشنواره نسبت به دوره‌های گذشته از تنوع و تعداد بیشتری برخوردارند.


برگزاری جشنواره بیست و چهارم، نخستین تجربه موسسه امور جشنواره‌های فیلم است. موسسه‌ای كه در سال 1389 با هدف برنامه‌ریزی و برگزاری جشنواره‌های سینمایی، ذیل معاونت سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شكل گرفت و گام‌های موثری برای ارتقای كیفی و كمی این دوره از جشنواره برداشت كه نمونه‌هایی از آن عبارتند از: واگذاری امور اجرایی جشنواره به استان‌ها به منظور توسعه فرصت‌ها و فضاهای فرهنگی در كشور، بكارگیری استعدادهای هنری جوانان استان همدان، تخصصی شدن حوزه‌های تولید و استعدادیابی در استان همدان به عنوان مركز سینمای كودك، ایجاد همدلی و تعادل مسؤولان سینمایی و استانی به عنوان یكی از دستاوردهای این دوره از جشنواره


اینك كه این موسسه نخستین تجربه خود را پشت سر می‌گذارد امیدواریم با بستر مناسبی كه به بركت برگزاری جشنواره‌های پویایی چون جشنواره بین‌المللی فیلم‌های كودكان و نوجوانان فراهم شده است از همراهی و همدلی همه اهالی سینما و متولیان فرهنگ و هنر برای برگزاری جشنواره‌های آتی آنگونه كه شایسته نام و آوازه ملت هنرپرور ایران زمین است توفیق یابیم.


مسعود احمدیان: امسال جشنواره‌ تكلیفش


را با فیلم‌ها مشخص كرده است


ساعاتی پیش از برگزاری مراسم افتتاحیه بیست‌و‌چهارمین جشنواره فیلم كودك، دومین نشست خبری این جشنواره با حضور مسعود احمدیان(دبیر جشنواره)، حجت‌الاسلام سعید كرمی (مدیر كل ارشاد استان همدان) و جعفر گودرزی(مدیر روابط عمومی جشنواره) در تالار شهید آوینی این شهر برگزار شد.


به گزارش ایسنا، در ابتدای این نشست جعفر گودرزی به ذكر توضیحاتی كوتاه درباره روند برگزاری این جشنواره پرداخت و عنوان كرد: امیدواریم حركات این جشنواره به گونه‌ای باشد كه سینمای كودك به رشد و اعتلایی كه لایق آن است دست پیدا كند.


وی در عین حال از حضور 200 فیلم در این جشنواره، نشست‌های نقد و بررسی برای فیلم‌های بخش مسابقه و نشست‌های تخصصی درباره انیمیشن و فیلمنامه در سینمای كودك و اكران فیلم كودك خبر داد.


سعید كرمی هم ضمن خیرمقدم به مهمانان این جشنواره از آمادگی كامل استان همدان برای برگزاری باشكوه این جشنواره خبر داد و اظهار امیدواری كرد كه جشنواره متفاوتی را در سال جاری برگزار كنند و در قالب آن تجربیات سه دوره قبل را هم مورد استفاده قرار دهند.


وی از معاون سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلیل انتخاب مسعود احمدیان به عنوان دبیر این جشنواره تشكر كرد.


كرمی از 12 بار سفر احمدیان به همدان یاد كرد و این تعداد بازدید یك مدیر را بی‌سابقه ارزیابی كرد.


مدیركل ارشاد استان همدان در ادامه از شمقدری و مهدی مسعود‌شاهی و كلیه‌ افرادی كه به برگزاری این جشنواره كمك كرده‌اند، پرداخت و گفت: برای اولین‌بار امسال قرار است تولیدات فیلمسازان همدانی در بخشی جدا مورد ارزیابی قرار گرفته و 100 میلیون تومان هم بابت حمایت از این فیلمسازان در نظر گرفته شده است كه این موضوع تاثیر زیادی در رشد استعداد‌های این استان خواهد شد.


وی هم‌چنین به اكران فیلم‌های سه‌بعدی در یكی از سالن‌های این شهر اشاره و اظهار امیدواری كرد: این روند با استقبال مردم در شهر همدان ماندگار شود.


كرمی درباره ادامه برگزاری جشنواره كودك در همدان هم اظهار كرد: وقتی استاندار همدان اعلام می‌كنند كه آمادگی انتقال معاونت سینمایی به این شهر را دارد، دیگر بحث درباره برگزاری جشنواره كودك كمی بیهوده خواهد بود. ما قولمان را داده‌ایم و تلاشمان را خواهیم كرد تا این جشنواره در همدان استمرار داشته باشد.


مسعود احمدیان هم دراین نشست به ذكر توضیحاتی درباره روند برگزاری این جشنواره پرداخت و عنوان كرد: شهر همدان برای برگزاری این جشنواره فرسنگ‌ها جلوتر از سایر استان‌ها قرار دارد و ساخت و مرمت فضاهای سینمایی در این شهر نشان از توجه مسؤولان این شهر به جشنواره كودك دارد.


وی در ادامه با اشاره به این‌كه در سال جاری جشنواره تئاتر كودك هم در استان همدان برگزار شده است، اظهار كرد: دیگر استمرار برگزاری این جشنواره در همدان را نمی‌توان یك دغدغه تلقی كرد. در واقع استمرار این جشنواره طلب مردم همدان از مسؤولان این شهر است و این مسؤولان ثابت كرده‌اند كه توان انجام این كار را دارند و من به شخصه به استمرار این جشنواره در همدان امیدوارم.


احمدیان در بخش دیگری از صحبت‌های خود، رقابتی‌شدن آثار سینماگران همدانی و بحث مسابقه فیلمنامه‌نویسی را هم از ویژگی‌های عمده‌ بیست و چهارمین دوره جشنواره برشمرد.


در بخش دیگری از این نشست و در پاسخ به پرسشی كه مبنی بر شایعه‌ استعفای احمدیان مطرح شده بود، وی توضیح داد: طی این مدت به هرحال اختلاف‌نظر‌هایی وجود داشت و كار را كمی سخت می‌كرد، اما به هرحال من آدم استعفا نیستم و مدت‌ها زمان و هزینه صرف انتخاب فیلم‌ها و برگزاری این جشنواره شده است و نمی‌توان به این راحتی این موضوع را رها كرد. علاوه بر این مسئله فیلم و جشنواره كودك متكی به حضور اشخاص نخواهد بود.


در ادامه این نشست و در پاسخ به پرسش‌ها و انتقادات خبرنگاران برای حضور در مراسم افتتاحیه و اختتامیه و سالن‌های نمایش‌دهنده فیلم‌ها، مسؤولان این جشنواره خاطرنشان كردند كه امسال تدابیر مختلفی اندیشیده‌اند كه دیگر مشكلی در این زمینه وجود نداشته باشد.


احمدیان در بخش پایانی صحبت‌های خود عنوان كرد: امسال جشنواره‌ تكلیفش را با فیلم‌ها مشخص كرده است. در واقع ما امسال زیر بار این تهدید نبودیم كه به دلیل نداشتن فیلم ناچار باشیم هزینه‌ای پرداخت كنیم تا برای جشنواره ما فیلم بسازند. یكی از افتخارات این دوره جشنواره كودك این است كه ما وارد پروسه‌ سفارش برای جشنواره نشده‌ایم و نكته دیگر هم آن كه اگرچه همواره بحث‌های متعددی پیرامون فیلم‌های جشنواره‌ای مطرح می‌شود، اما ما این سیاست را قبول نداریم و بر این باوریم كه لازم نیست به فیلم‌هایی برای كشور افتخار كسب كرده‌اند بدبین باشیم، البته من هم قبول دارم كه در جشنواره‌های متعدد بین‌المللی به دلیل مسائل سیاسی گاه موضوعات سینمایی مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرد، اما در كل لازم است كه خود ما شرایط جهانی‌شدن آثارمان را فراهم كنیم.


ورود مهمانان جدید


دومین گروه از مهمانان بیست و چهارمین جشنواره فیلم كودكان و نوجوانان به همدان رسیدند.


به گزارش فارس‌، دومین گروه از مهمانان بیست و چهارمین جشنواره فیلم كودكان و نوجوانان بعد از ظهر روز گذشته وارد هتل باباطاهر همدان شدند.


در میان این مهمانان افرادی چون داریوش فرضیایی (عمو پورنگ)، امیرمحمد، مسعود كرامتی، بهروز شعیبی، عباس بابویهی،‌ طهماسب صلح‌جو و ... از جمله مهمانان این جشنواره هستند.


مجری برنامه افتتاحیه آزاده نامداری است و داریوش فرضیایی (عموپورنگ) و امیرمحمد نیز اجرای بخش‌هایی از این برنامه را برعهده دارند.


مراسم تقدیر از عبدی در اختتامیه


جشنواره کودک برگزار می‌شود


مراسم تقدیر از یک عمر فعالیت سینمایی اکبر عبدی به دلیل کسالت این بازیگر در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم کودک برگزار می‌شود.


به گزارش مهر، شب گذشته مراسم افتتاحیه بیست و چهارمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان همدان برگزار شد، خانواده مرحوم آشتیانی، علیرضا خمسه و مرتضی احمدی به همدان رفتند و در مراسم گشایش جشنواره و آئین تقدیرشان شرکت كردند، اما اکبر عبدی به دلیل کسالت نتوانست میهمان مراسم افتتاحیه باشد.


قرار است تجلیل از این بازیگر سینما و تلویزیون در مراسم اختتامیه انجام شود.


نمایش 125 فیلم


در روز دوم جشنواره فیلم كودك


در دومین روز از بیست و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم های كودكان و نوجوانان آثار راه یافته به بخش‌های رقابتی و جنبی این رویداد سینمایی در 83 سانس سینمایی اكران خواهد شد و علاقه‌مندان به تماشای فیلم‌های مورد علاقه خود خواهند نشست.


امروز در سالن شماره یك مجتمع شهید آوینی فیلم های دیو و دلبر، پودانا، آخرین نفر، خانه امن است، دیو و دلبر و نخودی اكران می شود و سالن شماره دو نیز فیلم های داور قاطع است، تابستان عزیز، چند پله بالاتر، سیاره كوچك من و ماهك را روی پرده می برد.


خانه امن است، سهم من از زندگی، دختران، دیگری و خواب های دنباله دار در مجتمع فرهنگی و هنری بوعلی سینا و ترسناكترین حیوان، اورس، درخت سیب طلایی، مروارید سرخ، درخت اسرار آمیز، فقط بیست، راز موفقیت و نفوذی در كانون بسیج اكران خوهد شد.


در تالار فجر جامانده، پرسش های كودكانه: چگونه آغاز شد؟، بخش مسابقه سینماگران همدان، دم زری و مینی بوس اكران خواهد شد، در تالار معلم نیز پویانمایی های روسیه، خانه آب نباتی، خانه ای در آسمان، لالا و میكس، نیكلاس و گیومه، زیر شیروانی تولد كیه؟ زندگی روی درخت، چیزی با اهمیت و روح جنگل روی پرده می رود.


در سالن دانش آموزی چگونه برف ریزان شد؟، بادهای بهاری، حباب، نخودی و راز دشت تاران اكران خواهد شد، سینما كانون، ترانه كوچك من، سنگ اول، گوریل، زمین فوتبال، گروه پوتانی، كیك نیش زنبور خورده شد و راز دشت تاران را برای اكران آماده كرده است و نخودی، خواب های دنباله دار، دانشجوی بی خانمان، رویای لیپل مادر ماسالا و غیر قابل انتشار در سینما قدس اكران خواهد شد.


تابستان عزیز و سنگ اول در صالح آباد، تابستان عزیز و نخودی در قهاوند، فقط بیست و روشن، خاموش، روشن در پایگاه شهید نوژه روی پرده می رود و ترانه كوچك من، دیو دلبر در شهرستان بهار، به كبودی یاس، داور قاطع است و سنگ اول در سینما بهمن ملایر اكران خواهد شد.


نهاوند پرواز مرغابی ها، فقط بیست و علفزار را نمایش می دهد و بال های خوشبختی، دم زری و ترانه كوچك من در تویسركان، یوسف پیامبر، درخت اسرار آمیز و دیو و دلبر در اسدآباد، به كبودی یاس، تابستان عزیز و نخودی در كبودراهنگ، بال های خوشبختی، داور قاطع است و دیو و دلبر در رزن به روی پرده می رود.جامانده و ترانه كوچك من در لالجین و فقط بیست و دیو و دلبر نیز در فامنین اكران خواهد شد.


مینی بوس و تابستان عزیز در سینما وحدت و دم زری و علفزار در سینما انتظار كرمانشاه به روی پرده می رود، روشن، خاموش، روشن و ترانه كوچك ی من در خرم آباد و تابستان عزیز و نخودی نیز درایلام اكران خواهد شد.


منبع: روزنامه ی بانی فیلم

احمدم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.