• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
سينما و تلویزیون (بازدید: 1107)
شنبه 24/7/1389 - 13:17 -0 تشکر 242253
همه اتفاقات سریال مختار را اینجا بخوانید

 گزارشی از تمام قسمتها/هر هفته و در چه تاریخی چه چیز تازه ای را می بینیم /بازیگران جدید هر قسمت/اتفاقات از متفاوت ترین سریال بعد از انقلاب/به انضمام عکسهای جالبی از سریال

سریال 40 قسمتی «مختار نامه» از دو هفته قبل روی آنتن رفت.و پرخرج ترین سریال تاریخ تلویزیونی فرار و فرودها و بازیگرهای زیادی دارد.
جمعه این هفته، آغاز حرکت مختار نامه است وهمه پای تلویزیون می نشینیم تا نتیجه هشت سال کار میرباقری را که عظیم ترین سریال تاریخ تلویزیون است ببینیم.اما این سریال مثل خیلی از سریال ها بالا و پایین زیادی داردو یک لشکر بازیگر اسمی در آن بازی می کنند.

طبیعتاً همه این بازیگر ها واتفاقات از همان قسمت اول دیده نمی شوند. برای اینکه دستمان بیاید هر هفته چه چیزی را خواهیم دید وشاهد بازی کدام بازیگر خواهیم بود، ته وتوی کنداکتور وجدول پخش هر قسمت مختارنامه را در آوردیم تا دستمان بیاید هر هفته و در چه تاریخی چه چیز تازه ای را می بینیم . قسمت اول را هم که خودتان این هفته دیده ایدمابقی اتفاقات وحوادث هنوز تدوین نهایی نشده بود.
 

مهر 23
بازیگران جدید:
احمد ایراندوست (هم بند عمر بن سعد)
ویشکا آسایش (جعده: همسر امام حسن(ع)
قصه: دراین قسمت جعده گول معاویه را می خورد و امام حسن (ع) را مسموم و شهید می کند.

30 مهر
بازیگران جدید:
فریبا کوثری (عمره: زن مختار)
الهام حمیدی (زن کیان)
داوود رشیدی (پدر زن مختار)
ژاله علو(مادر مختار)
قصه : دراین قسمت با پرشی تاریخی به سال 60 می رسیم که معاویه می میرد ویزید جایش را می گیرد.اگر تا اینجای سریال گیج زده اید از این قسمت به بعد فضا عوض می شود.

7 آبان
بازیگران جدید:
امین زندگانی (مسلم : سفیر امام حسین (ع) که بعد از دعوت کوفیان وارد شهر می شود)
قصه: دراین قسمت با ورود مسلم به کوفه همه با او بیعت می کنند.و اوضاع انگار برای آمدن امام (ع) آماده است. صحنه ورود مسلم به کوفه اولین سکانسی بود که دراین سریال فیلم برداری شد؛ درفروردین 83 دربیابان های کاشان

14 آبان
بازیگران جدید:
فرهاد اصلانی (عبیدالله بن زیاد: حاکم بصره که به فرمان یزید به کوفه می آید)
محمد فیلی (شمر: نسیم بیگ سریال «روزی روزگاری» یکی از سران کوفه است)
پرویزپورحسینی( میثم تمار: یار امام علی (ع) که به دستور این زیاد کشته می شود)
فرخ نعمتی (هانی بن عروه: بازیگرنقش امام رضای «ولایت عشق) حالا پناه دهنده مسلم است)
قصه: ابن زیادبا لباس مبدل وارد کوفه می شود همه فکر می کنند امام است: از او استقبال می کنند به منبر می رود ونطق کوفه را می کشد.
 

21 آبان
عاشورا
قصه: عاشورا مختار این موقع درزندان کوفه است وخبر اتفاق را می شنود ما صحنه ای ازکربلا را نمی بینیم اما در قسمت های آینده پنج بخش از واقعه را به مناسبت های مختلف خواهیم دید. مختار بعد ازمدتی آزاد می شود وبه آل زیبر که مخالف یزد هستند می پیوندد.

26 آذر
بازیگران جدید:
رضا کیانیان (ابن زبیر: حاکم مکه
جعفر دهقان(مصعب ابن زبیر)
بهنوش طباطبایی (همسر منذر ابن زبیر)
قصه: حاکم مکه که ادعای خلافت دارد وبا ادعای خونخواهی حسین (ع) مختار را جذب می کند.
 

15 بهمن
شهادت حضرت عباس
قصه: دریکی از فلاش بک ها این صحنه را می بینیم .حدود 11 دقیقه است ازصحنه ورود به علقمه تا شهادت. این قسمت برتاریخ شهادت امام رضا(ع) منطبق شده.

قسمت 10:14دی
جنگ مکه و آتش گرفتن کعبه. سپاه شام ، مکه را که مرکز آل زبیر است محاصره می کند. مختار با زبیری ها و فرمانده آنهاست . بعد از جنگی که مختار نشان می دهد چقدر جنگاور است . سپاه شام با منجنیق مکه را می کوبد. در این هنگام با رسیدن خبر مرگ یزید ، سپاه شام بر می گردد.
 

قسمت 24:18 دی
آغاز قیام توابین در کوفه علیه شام. در این قسمت جنگ عین الورده را می بینیم . مختار به این جنگ نرفت و توابین در این جنگ شکست خوردند.
 

قسمت 14:29فروردین 90
کشته شدن شمر.
 

قسمت 21:30فروردین 90
کشته شدن حرمله

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.