دانش و فن آوری (بازدید: 541)
يکشنبه 18/7/1389 - 13:7 -0 تشکر 240444
ماوس نامرئی در دستان کاربران رایانه

محققان MIT شیوه ای جدید برای استفاده از ماوسهای رایانه ای ابداع کرده اند که در آن نیازی به استفاده از ابزار فیزیکی ماوس نخواهد بود.

مانند زمانی که ماوسی را در دست گرفته اید، کف دست خود را به بالا کشیده و آن را بر روی میز حرکت دهید تا مکان نمای ماوس بر روی صفحه رایانه حرکت کند سپس بر روی میز ضربه بزنید تا رایانه دستور شما را اجرا کند.


این پروژه جدید MIT "بدون ماوس" نام دارد و می تواند با استفاده از پرتوهای لیزری و دوربین حرکات کف دست و انگشتهای دست کاربر را ردیابی کرده و این حرکات را به صورت دستورهای رایانه ای ترجمه کند.

زمانی که کاربر کف دست خود را مشابه وقتی که ماوسی واقعی در دست دارد به بالا جمع می کند، پرتوهای لیزر بر روی دست که با میز در تماس است تابیده و دوربین فروسرخی دست را ردیابی کرده و حرکات آن را برای رایانه به زبانی قابل فهم ترجمه می کند.

با این همه امروزه سطح مشترک میان کاربران و رایانه ها چیزی فراتر از استفاده روزمره از چنین ماوسهایی است و از سویی دیگر ابزار ماوس چندان ابزار پر هزینه ای نیست که کاربران بخواهند به واسطه ابزاری دیگر آن را جایگزین کنند.

بر اساس گزارش پاپ ساینس، هفته گذشته "جاستین راتنر" از اینتل اعلام کرد لابراتوار تحقیقاتی اینتل در حال مطالعه بر روی ایده های جدید فناوری نمایشگرهای لمسی است و گمان نمی رود صفحه کلیدها و ماوسها در کاربردهای روزانه رایانه ای تا مدتهای طولانی توسط ابزار جدیدی جایگزین شوند.

باران باش

ببار

نپرس كاسه هاي خالي از آن كيست

يکشنبه 18/7/1389 - 13:11 - 0 تشکر 240446


فاطمه ای ول آنلاینی ها مطلب های جالبی میذاری
ممنون

خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
يکشنبه 18/7/1389 - 15:23 - 0 تشکر 240530

سلام

MIT نام یک شرکته یا مخفف یک ترکیب و جمله ؟؟

ممنون

  چو ايران نباشد تن من مباد

فردوسي بزرگ:

منم بنده ي اهل بيت نبي 

ستاينده ي خاک پاي وصي

برين زادم و برين بگذرم

چنان دان که خاک پي حيدرم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی