انجمن ها > انجمن طنز و سرگرمی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
طنز و سرگرمی (بازدید: 583)
چهارشنبه 7/7/1389 - 20:37 -0 تشکر 236649
دست‌ خط‌ منتشر نشده‌ گل ‌آقا + عکس

ماهنامه مدیریت ارتباطات در تازه ترین شماره خود، برای نخستین بار دست‌خطی از مرحوم صابری خطاب به همكارانش در تحریریه منتشر کرده است كه بیانگر دیدگاه‌های وی در مورد طنز است.

در دست خطی كه به تازگی از مرحوم كیومرث صابری فومنی منتشر شده است وی خطاب به همكاران خود در تحریریه مجله گل آقا چنین نوشته است:

«لازم می‌دانم این نكته را كه تكرار مكررات است، مجددا عرض كنم: «انتقادی» نوشتن ممكن است به حساب جرأت و جسارت گذاشته شود، اما «هنر» نیست. «طنز» در درجه اول هنر است. بنده از اصول اولیه مجله این را اعلام كرده‌ام كه گل‌آقا در درجه‌ اول طنز است، سپس چیز دیگر (ازجمله مجله انتقادی). متاسفانه اخیرا بعضی آثار كه چاپ می‌كنیم فقط انتقاد است (كاری كه قطعاً كسانی در نشریات دیگر، با جرات و جسارت بیشتری می‌توانند انجام بدهند و دارند انجام می‌دهند). اگر بین گل ‌آقا و هر نشریه دیگر فرقی باشد در همین طنز بودنش است. لطفا همكاران مطلع باشند كه اگر اثری انتقادی و فاقد طنز در گل‌آقا چاپ شد، الزامی برای ما ایجاد نمی كند كه اثر مشابه از همكار دیگر را چاپ كنیم. شرط همكاری با گل آقا طنزپردازی است نه انتقادی‌نویسی، كه كار مهمی نیست. 10/ 10 /1377»

پنج شنبه 8/7/1389 - 14:15 - 0 تشکر 236944

سلام

قربون كلامتون بالاخره یكی از ما بد خطا حمایت كرد

جمعه 16/7/1389 - 19:34 - 0 تشکر 239833

الان اینجوریم

ممنون باحال بود

خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی