ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 517)
سه شنبه 6/7/1389 - 19:42 -0 تشکر 236216
شوك قیمت در بازار كامپیوتر

بازار دیجیتال - تعلل برخی از صرافی‌های امارات در تحویل حواله‌های ارزی در ایران بازار كامپیوتر را به ركود برد.

بر اساس اعلام فعالان بازار، عكس‌العمل بازار نسبت به چنین موضوعی بسیار سریع بوده و طی روزهای اخیر بازار با رشد 6 تا 10 درصدی قیمت محصولات مواجه شده است. از طرفی بسیاری از شركت‌های بزرگ كه در زمینه عرضه و توزیع كالاهای این حوزه فعالیت می‌كردند از میزان عرضه كالا به بازار خودداری كرده و حجم معاملات در بازار نسبت به روزهای قبل در حد قابل توجهی كاهش یافته است.

بر اساس اعلام بهنامی یكی از فعالان بازار، از روز شنبه گذشته شركت‌های بزرگ و فعالان بازار، بازار را نیمه تعطیل اعلام كرده و از عرضه كالا به بازار خودداری كردند.

به گفته وی، طی روزهای اخیر قیمت دلار درحواله‌ها از یك هزار و 50 تومان به یك هزار و 150 و حتی یك هزار و 170 هزار تومان رسیده است، ولی با این وجود صرافی‌ها حاضر به پذیرش این حواله‌ها با این قیمت‌ها نیستند. نتیجه این امر بروز شوك به بازار بوده است.

بهنامی پیش‌بینی كرد: در صورت ادامه این روند بازار با كاهش موجودی و رشد شدیدتر قیمت‌ها مواجه خواهد شد. وحید زرگران، یكی دیگر از فعالان بازار نیز با تایید این خبر گفت: طی روز گذشته در نتیجه این اقدام صرافی‌ها، بازار با رشد 6 درصدی قیمت‌ها در زمینه كالاهای كامپیوتری مواجه شد، ولی با ادامه این روند، شاهد رشد بیشتر قیمت‌ها خواهیم بود. به گفته وی نیز طی روزهای گذشته میزان معامله در بازار در حد قابل‌توجهی كاهش یافته است. یكی دیگر از فعالان نیز به كاهش عرضه كالا توسط شركت‌های مطرحی چون، آواژنگ، سازگار ارقام و... اشاره داشت.

به گفته وی، بسیاری از عرضه‌كنندگان كالا تنها به عرضه موجودی‌های سابق خود با قیمت بالاتر از عرف بازار می‌پردازند و با توجه به شرایط فعلی به نظر می‌رسد روند ورود كالاهای جدید به بازار در حد قابل‌توجهی كاهش یابد.

‌نریمان خالصی، مدیر ارشد قطعه شركت سازگار در این زمینه گفت: بازار از روز شنبه با یك شوك شدید روبه‌رو شده است و دلار نیز در بازار به شدت كمیاب شده است. به همین دلیل میزان عرضه در بازار به شدت كاهش یافته و اكثر شركت‌ها قیمت‌ها را افزایش داده‌اند. سازگار ارقام نیز قیمت كالاهای خود را حدود ده درصد افزایش داده است. وی افزود: با توجه به شرایط فعلی، بسیاری از فعالان بازار از عرضه كالا به بازار خودداری می‌كنند و منتظر هستند تا ببینند وضعیت بازار چگونه می‌شود، ولی پیش‌بینی می‌شود طی هفته آینده بازار با رشد بیشتر قیمت‌ها مواجه شود. در عین حال برخی معتقدند: این مشكل موقتی است و به زودی حل می‌شود.

ملكی، مدیر روابط عمومی شركت امرتات نیز با تایید این خبر گفت: با توجه به تغییرات مدیریتی كه ما در شركت خود داشتیم، میزان عرضه كالای ما طی مدت اخیر كاهش یافته است. ولی ما تغییری در روند قیمت‌هایمان نداشتیم.

وی افزود: طی روزهای اخیر با توجه به اتفاقات اخیر، بسیاری از فعالان بازار كج دار و مریز این روزها را طی می‌كنند و منتظر اتفاقات جدید در بازار هستند. وی پیش‌بینی كرد، طی روزهای آینده بازار با رشد بیشتر قیمت‌ها مواجه خواهد بود.

شب هاي دراز بي عبادت چه کنم

طبعم به گناه کرده عادت چه کنم

گويند کريم است و گنه ميبخشد 

گيرم که ببخشد زخجالت چه کنم

سه شنبه 13/7/1389 - 9:27 - 0 تشکر 238349

دیروز قیمت هارد یک ترا بود 82 تومن امروز شده 122 تومن کنترل یازار از دست صنف در رفته مثل اینکه.

شنبه 17/7/1389 - 10:38 - 0 تشکر 239954

همیشه بیشتر تغییرات قیمتی توی تابستون اتفاق می افته

یک ماه پیش هم بخاطر افزایش دلار قیمت ها رفته بود بالا اما دوباره بعد از چند هفته دوباره متعادل شد

تا رفتم اومد ...

 َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی