انجمن ها > انجمن روانشناسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
روانشناسي (بازدید: 690)
سه شنبه 6/7/1389 - 13:10 -0 تشکر 236007
اصلا به بی پولی فکر نکنید؟؟!!

تا به حال فكر كرده اید كه تعداد شن های ساحل دریا چقدر است ؟
بگویید دیگر، چند تا ؟ چند ستاره در آسمان هست؟ برای این كه بدانید، تنها راهش اینست كه بشمریدشان! حالا یك سوال دیگر، مگر نه اینست كه تمامی انسان ها و همه موجودات روی زمین نفس می كشند، پس چرا اكسیژن زمین هرگز تمام نمی شود؟!
واقعیت اینست كه ما در دنیایی بسیار گسترده زندگی می كنیم. جهان اطراف ما گسترده تر از آنیست كه حتی به فكر ما خطور كند. هیچ روزی پیش نیامده كه ما فكر كنیم كه ممكن است، دیگر هوایی برای تنفس نداشته باشیم یا این كه وقتی از خواب بیدار می شویم و شیردستشویی را باز می كنیم، آبی بیرون نیاید. هیچ چیز در این كائنات پایان پذیر نیست. فكر كرده اید كه چند تا دانه شن در ماسه های ساحل هست؟ چند تا ستاره در آسمان وجود دارند یا این كه تعداد خرچنگ های اقیانوس ها چقدر است؟ بهتر است فكر نكنید! چون قطعا سرسام خواهید گرفت!
دنیا بیكران و بی پایان است، اما اكثریت ما در زندگی احساس كمبود می كنیم. چیزی را كم نداریم یا اصلا نداریم كه شاید مهم ترین عنصر زندگی ما باشد و آن پول و هزینه های اقتصادی است. احساس كمبود ما به این علت نیست كه پول به قدر كافی وجود ندارد. نه این طور نیست. پول هم مانند هر چیز دیگری در این دنیا نامحدود و بی اندازه است. مثل آب، هوا، شن های ساحل و هر چیز دیگر. آنقدر زیاد هست كه هر زن، مرد یا بچه بتواند به خوبی و خوشی و در رفاه زندگی كند. پس با این اوصاف چرا ما همیشه و هرروز بیش از پیش سعی می كنیم پول دربیاوریم و باز هم پول كم می آوریم؟! بعضی ها اعتراض می كنند و می گویند كه پول با بقیه چیزها متفاوت است. پول كه مثل آب و هوا و شن ساحل نیست؛ پول ساخته دست بشر است.
به واقع اینست كه این مفهوم چیزی نیست جز یك ابزار مبادله. ابزاری برای تبادل انرژی، زمان و ایده و طرح فكری با پول. پول تنها یك ابزار و واسطه است. پاسخ ما به مشكلات مالیمان به نحوه نگاه ما به این مسئله و مقوله پول وابسته است و این كه چگونه فكرمان را به كار بیندازیم. طرز فكر ماست كه مشخص می كند كمبود مالی داریم یا از این حیث هیچ كم و كسری نداریم.
اگر مدام فكر كنیم كه چقدر بی پولیم، زیر بار قرض داریم له می شویم و كرایه خانه مان عقب افتاده است، این حس نداری و كمبود مدام قوت می گیرد. اگر به وجوه مثبت همان پولی كه داریم، فكر كنیم، آسوده تر خواهیم بود. اگر آن لذات و خوشی هایی كه این ثروت كوچك می تواند برایمان خلق كند را پیش چشم بیاوریم، مبلغ آن چندان برایمان مهم نخواهد بود. علاوه بر این با طرز فكری اینچنین، توانایی كار كردن و خلق پول بیشتر را نیز خواهیم داشت.
اگر كه می خواهید بیشتر و بیشتر پول در بیاورید، سعی کنید به جای اینکه به بی پولی خود فكر كنید، به ثروت تان و اندوخته ی فعلی تان بیندیشید و این كه چقدر امروز در دست و بالتان پول هست. اگر فكر می كنید كه این میلیونرهای شهیر دنیا با غصه خوردن و حرص خوردن پولدار شده اند، اشتباه می كنید. اصلا اینچنین نیست. پولدارهایی كه از فقر به ثروت رسیده اند، این طور نبوده اند. شما هم نباید باشید، البته اگر می خواهید این حس کم پولی در شما باقی نمان و همیشه هشتتان گروی نهتان نباشد!
گرچه در نگاهی گذرا اینطور بنظر می رسد که تقسیم ثروت در زندگی همگان چندان عادلانه نبوده و دارای تناقضاتی نیز هست، با این حال زیباست. یادتان باشد، برکتهای زندگی آنقدر هست که استرس و نگرانی را بدان راهی نباشد و امیدواری به طلوع آینده ای بهتر نیز جزئی از زندگیست ...

شب هاي دراز بي عبادت چه کنم

طبعم به گناه کرده عادت چه کنم

گويند کريم است و گنه ميبخشد 

گيرم که ببخشد زخجالت چه کنم

پنج شنبه 8/7/1389 - 19:9 - 0 تشکر 237168

روش های جذب هدف

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی