انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 392)
دوشنبه 5/7/1389 - 18:13 -0 تشکر 235751
فرار از واقعیت

اوباما، فرار از واقعیت


بسم الله الرحمن الرحیم
رئیس جمهور آمریكا با آنچه در مصاحبه با بنگاه سخن پراكنی "بی. بی. سی" درباره ایران، فلسطین، عراق و افغانستان گفت، بار دیگر این واقعیت را به اثبات رساند كه دولت آمریكا حامی تروریسم است و دست از مداخله و جنگ افروزی علیه ملت‌ها برنداشته و همچنان بر ادامه اعمال خوی استكباری پای میفشارد.
اوباما، در مصاحبه با خبرنگار ایرانی "بی. بی. سی" درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران گفت اگر ایران درصدد تولید سلاح هسته‌ای نیست، باید ا ین را به اثبات برساند و جهانیان را كه به فعالیت‌های هسته‌ای ایران با تردید می‌نگرند از این تردید خارج كند.
از رئیس‌جمهور كشوری كه خود را بالاترین قدرت جهانی میداند، اینگونه سخن گفتن بسیار عجیب است. زیرا او میداند كه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بعد از بازرسی‌های مستمر و متعدد بارها گزارش داده است كه نشانه‌ای از نظامی بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران وجود ندارد. آژانس البته تحت فشارهای دولت آمریكا سئوال‌هائی را مطرح كرده كه نفس همان سؤال‌ها نشان دهنده عدم وجود سند و مدركی برای اثبات ادعاهای آمریكا مبنی بر انحراف فعالیت‌های هسته‌ای ایران به طرف نظامی‌گری می‌باشد. علاوه بر این، رئیس‌جمهور آمریكا چگونه می‌تواند خود را از زیر این علامت سئوال مهم و بزرگ خارج كند كه از یكطرف خود آمریكا دارای زرادخانه سلاح اتمی است و از رژیم صهیونیستی هم، كه بیش از 200 كلاهك اتمی دارد و حاضر نیست به آژانس اجازه بازرسی از تأسیسات اتمی خود بدهد، حمایت می‌كند و در عین حال به ایران، كه حتی بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز هیچ نشانه‌ای از نظامی بودن فعالیت‌های هسته‌ای آن دردست ندارند، می‌گوید باید غیرنظامی بودن این فعالیت‌ها را به اثبات برساند والا باید تحریم‌ها را تحمل نماید؟ این سیاست یك بام و دو هوای رئیس‌جمهور آمریكا نشان می‌دهد وی یا خود را به نادانی می‌زند و یا تحت فشار صهیونیست‌ها ناچار است چنین سخنان
بی پایه‌ای را به زبان بیاورد.
آنچه اوباما در این مصاحبه درباره روابط ایران با فلسطین گفته، عجیب‌تر است. او درباره اینكه چرا ایران را به خاطر حمایت از مردم فلسطین مورد انتقاد قرار می‌دهد گفت ایران اگر خیرخواه مردم فلسطین است كاری كند كه این مردم به امنیت برسند و برای تأمین این خواسته باید ا یران از مردم فلسطین بخواهد با ا سرائیل صلح كنند!
رئیس جمهور آمریكا در این اظهارنظر، اصل وجود رژیم صهیونیستی را یك موجودیت مشروع و قانونی در نظر گرفته و با چنین فرضی به ایران توصیه می‌كند از مردم فلسطین بخواهد با این رژیم صلح كنند تا امنیت آنها تأمین شود.
این اظهارنظر آقای اوباما مثل اینست كه به مردم آمریكا گفته شود شما اجازه بدهید یك مشت بیگانه از نقاط مختلف جهان به كشورتان بیایند و شما را از خانه هایتان بیرون كنند و به خارج از خاك آمریكا آواره نمایند و خودشان حكومت را دردست بگیرند و سپس شما برای آنكه امنیت داشته باشید آنها را به رسمیت بشناسید و با آنها صلح كنید!
قطعاً نه رئیس‌جمهور آمریكا چنین پیشنهادی را قبول می‌كند و نه مردم آمریكا حاضر می‌شوند به چنین ننگی تن در دهند. البته با توجه به اینكه سفید پوستان اروپائی و عمدتاً انگلیسی به قاره آمریكا رفته و سرخ پوستان بومی آمریكا را سركوب نموده و این قاره را از آن خود كرده‌اند، لابد باید ریشه حمایت دولتمردان آمریكائی از رژیم نژادپرست صهیونیستی را در همین ماجرا جستجو كرد. با اینحال، از آقای "اوباما" كه یك سیاه پوست است و از رنج‌هائی كه سیاه پوستان آفریقائی در دوران بردگی در اروپا و آمریكا تحمل كرده‌اند و تبعیض‌هائی كه هنوز هم علیه آنها در این دو قاره وجود دارد آگاهی كافی دارد، بسیار بعید بود درباره رژیم نژادپرست صهیونیستی اینگونه اظهارنظر كند و غصب سرزمین فلسطین توسط یهودیان نژادپرست و صهیونیست و ظلمی كه بر مردم این سرزمین روا داشتند را نادیده بگیرد و به ایران توصیه كند از مردم فلسطین بخواهد با این آدم كشان حرفه‌ای و غاصب صلح نمایند.
این توصیه عجیب آقای اوباما نشان می‌دهد این - قاعده معروف كه "قدرت موجب استحاله انسان‌ها می‌شود" یك قاعده عام است و شخص "اوباما" نیز برخلاف آنچه در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آمریكا میگفت، بعد از رسیدن به قدرت و اشغال مسند و كرسی ریاست جمهوری دچار استحاله شده است. اظهارات اوباما درباره فلسطین، عراق و افغانستان در مصاحبه با خبرنگار بخش فارسی "بی. بی. سی" نشان می‌دهد او نه تنها اظهارات دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری خود را از یاد برده بلكه اطلاعات تاریخی خود از رنج‌هائی كه اجداد آفریقائی او از دست نژادپرستان اروپائی و آمریكائی تحمل كرده‌اند را نیز فراموش كرده است.
این احتمال را هم رد نمی‌كنیم كه رئیس‌جمهور سیاه پوست آمریكا بعد از ورود به كاخ سفید متوجه این نكته شده كه او را برای اینكه ابزاری باشد برای توجیه سیاست‌های نژادپرستانه سفیدپوست‌ها به این كاخ راه داده‌اند و برای حفظ مسندی كه در اختیار او قرار داده شده چاره‌ای غیر از حمایت از رژیم نژادپرست صهیونیستی و توجیه استمرار حضور نظامی آمریكا در عراق و افغانستان ندارد. اوباما، میداند كه اولین سال ریاست جمهوری او بیشترین تعداد كشته‌ها را از نظامیان اشغالگر آمریكائی در افغانستان به همراه داشت و در عراق نیز با بیشترین تظاهرات مردمی علیه اشغالگری آمریكا مواجه بود. با توجه به این واقعیت‌ها كه اوج نفرت ملت‌های عراق و افغانستان را نسبت به دولت آمریكا نشان می‌دهند، آنچه رئیس‌جمهور آمریكا در توجیه استمرار حضور نظامیان كشورش در این دو كشور به زبان آورده است را نمی‌توان چیزی جز تلاش برای فرار از واقعیت دانست. آیا بهتر نیست آقای اوباما به جای توسل به توجیهات غیرمنطقی به فطرت خویش باز گردد و از فرصتی كه در عالی‌ترین مسند قدرت آمریكا نصیب او شده برای جبران ظلمی كه توسط دولتمردان این كشور تاكنون به ملت‌ها و خود ملت آمریكا شده استفاده نماید؟

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

سه شنبه 6/7/1389 - 14:39 - 0 تشکر 236041


اوباما هم مثل بقیه شونه هیچی فرقی نمیکنه

خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی