انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 541)
شنبه 3/7/1389 - 22:25 -0 تشکر 235060
حق

با سلام

بعضی از دوستان گفتن که خدا حق خودش رو میبخشه و یک سوال برام پیش اومده که اگر میخواد ببخشه پس چرا این حق رو به وجود آورده ؟ پس یعنی کسی که وظایف شرعی خودش رو انجام میده با کسی که هیچ قید و بندی نداره یکی هستن ؟؟؟

يا علي گفتيم و عشق آغاز شد

سه شنبه 6/7/1389 - 16:20 - 0 تشکر 236111

با سلام

اینطور نیست که خدا همه حق های خود را ببخشد . بلکه حق هایی را می بخشد که فرد به علت بیماری ، و یا به لایل موجه از انجام دادن آنها باز مانده باشد . آن هم در صورتی که شخص مورد عفو واقع شده فرد نیکوکاری باشد . در غیر این صورت مجازاتی سخت گریبانش را خواهد گرفت .

با تشکر
مدیر انجمن ورزش و و تندرستی

 
چهارشنبه 14/7/1389 - 23:41 - 0 تشکر 238970

اگر دلایل موجهی باشد که دیگر حقی به وجود نمیآید و فرد بری است .

يا علي گفتيم و عشق آغاز شد

يکشنبه 18/7/1389 - 10:20 - 0 تشکر 240370

اینطور نیست که خدا ببخشد یا نبخشد استاد تفسیرمان بیان می کرد حتی مشیت الهی نیز براساس قوانین خاصی است وگرنه هرج و مرج می شد خداوند که نظم یکی از اصول ثابت او در جهان خلقت است هیچ کاری را بی حساب و کتاب انجام نمی دهد.

بخشش گناهان با اسباب و عللی مثل توبه، شفاعت، انجام اعمال صالح، دعای نیکان و ... محقق می شود و هرکدام از اینها مقدماتی دارند که ما از انها به فیض و توفیق تعبیر می کنیم.

هنگامي که مقدمات نعمتها به شما مي رسد دنباله آن را به واسطه کمي شکر گزاري از خود دور نسازيد .
يکشنبه 18/7/1389 - 10:21 - 0 تشکر 240371

و اتفاقا جالب است بدانید خداوند رحمان و رحیم که رحمت او بر غضبش غلبه دارد، وقتی به گناه شرک آلوده ایم هرگز و هرگز نمی بخشد مگر آنکه توبه حاصل شود و حتی در آیه ای خطاب به پیامبر می فرماید برای خویشان مشرک خود طلب آمرزش نکن می بینید که در اینجا حتی دعای پیامبر هم نمی تواند موثر واقع شود و خواست الهی اصول و قواعدی دارد.

هنگامي که مقدمات نعمتها به شما مي رسد دنباله آن را به واسطه کمي شکر گزاري از خود دور نسازيد .
يکشنبه 18/7/1389 - 14:33 - 0 تشکر 240500

پس بخشش خداوند هم یک سری شرایط و قواعدی دارد که اگر کسی به آن حد نرسیده باشد نه مشمول شفاعت میشود و نه مشمول بخشش ؟

يا علي گفتيم و عشق آغاز شد

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی