انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 328)
شنبه 3/7/1389 - 19:59 -0 تشکر 235001
11سپتامبر ترفند استراتژیك موساد و آمریكا برای تحریف اذهان عمومی بود

 
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم كل قوا گفت: حادثه 11 سپتامبر ترفند استراتژیك سران موساد و آمریكا در راستای تحریف اذهان عمومی جهان بود.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از شهركرد، یحیی رحیم صفوی بعدازظهر امروز در جمع فرماندهان و بسیجیان سپاه قمر بنی هاشم چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: هشت سال دفاع مقدس نماد مقاومت، شهادت، فداكاری و ایثار است كه در متن خاطره ملت ایران به صورت یك فرهنگ غنی و ارزنده به ثبت رسیده است.
وی بر ضرورت ترویج و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تأكید كرد و افزود: احیای روحیه ایثار و شهادت طلبی در جامعه موجب اقتدار و تثبیت نظام جمهوری اسلامی و اضمحلال و افول دشمنان می شود.
صفوی مهمترین شاخصه انقلاب اسلامی را تبعیت همه جانبه از قانون و مدیریت الهی عنوان كرد و گفت: انقلاب اسلامی مبتنی بر قانون الهی و اسلام ناب محمدی است.
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم كل قوا از امنیت به عنوان سرمایه‌ای بی‌بدیل و عظیم در كشور نام برد و تصریح كرد: نظام جمهوری اسلامی از لحاظ شرایط امنیتی در مقیاس جهانی، منطقه ای و ملی از وضعیت حساس و ویژه ای برخوردار است.
وی سناریوی از پیش طراحی شده آمریكا در حمله به كشورهای عراق و افغانستان را نماد عینی نقض حقوق بشر دانست و افزود: حضور غیرموجه آمریكا در منطقه خاورمیانه به منظور دستیابی به شریان‌های حیاتی و اقتصادی كشورهای مسلمان، مداخله در امور آنان و وارد كردن ضربه مهلك به پیكره جهان اسلام است.
صفوی بر ضرورت كسب اقتدار و قدرت ملی در راستای صیانت از امنیت و پیشرفت همه جانبه كشور تأكید كرد و گفت: بر همین اساس در این برهه از زمان ارتقای اقتدار و قدرت ملی به منظور حفظ و صیانت از منافع و مصالح ملی كشور امری ضروری و حتمی به شمار می‌رود.
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم كل قوا تضعیف ماهیت تزلزل‌ناپذیر نظام جمهوری اسلامی ایران را اساسی‌ترین رویكرد دشمنان نظام عنوان كرد و گفت: استكبار جهانی كه در رأس آن آمریكای جهان‌خوار قرار دارد، همواره با حركات مسموم و خزنده درصدد اجرای عملیات ددمنشانه خود در ایران اسلامی هستند.
صفوی از نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان قطب‌الراس و عظیم‌ترین قدرت جهان اسلام نام برد و افزود: دشمنان اسلام از سیطره و نفوذ سیاسی ایران در كشورهای مسلمان‌نشین منطقه از جمله لبنان، فلسطین، مالزی، افغانستان و عراق سخت در هراس هستند چرا كه نظام اسلامی سبب آگاهی بخشی و ارتقای بصیرت و بینش امت اسلام شده است.
وی با بیان اینكه روند كنونی جهان به سمت و سوی چند قطبی بودن قدرت در حال توسعه و پیشرفت روزافزون است، گفت: به حول و قوه الهی جهان اسلام به عنوان یك قطب برجسته و ممتاز در سراسر جهان در حال شكل گیری است.
صفوی گسترش و بسط اسلام خواهی در جهان را مرهون خون شهدا دانست و افزود: اگر امروز در مقابل استكبار و استبداد جهانی با اقتدار كامل ایستادگی می كنیم، این مهم به پشتوانه خون شهدا و مجاهدت‌ها و رشادت‌های آنان است.
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم كل قوا با اشاره به مؤلفه‌های تأثیرگذار در راستای تشكیل قطب قدرتمند جهان اسلام گفت: برخورداری از منابع اقتصادی امت اسلام، فراوانی جمعیت جهانی مسلمانان، گسترش تسلط مسلمانان به اكثر گلوگاه های استراتژیك جهان، پیوستگی سرزمین مسلمانان و برخورداری از موج بیداری و بصیرت اسلامی از جمله مؤلفه‌های تأثیرگذار در راستای تشكیل قطب قدرت‌مند جهان اسلام محسوب می شود.
وی تصریح كرد: بدون تردید با گسترش و تعمیم اصول و ارزش های والا و متعالی اسلام در میان جوامع اسلامی و ارتقای سطح آگاهی، معرفت و ایمان زمینه دار راستای اتحاد و اتصال امت اسلام فراهم مهیا می‌شود.
صفوی حادثه 11سپتامبر را ترفند استراتژیك سران موساد و آمریكا در راستای تحریف اذهان عمومی جهان عنوان كرد و افزود: امریكا و رژیم صهیونیستی با راه‌اندازی این حادثه عوام فریبانه درصدد توجیه استراتژیكی اسلام ستیزی در دنیا هستند.
وی با بیان اینكه دشمنان با هتك حرمت به ساحت مقدس قرآن كریم پروژه اسلام هراسی و اسلام‌ستیزی خود را تكمیل كردند، افزود: اهانت جنون آمیز و وقیحانه دشمنان اسلام به كامل‌ترین كتاب آسمانی بیانگر اوج رذالت و پستی آنان به اسلام ناب محمدی بود كه در این راستا متأسفانه كشورهای عربی هیچ‌گونه موضعی از خود نشان ندادند.
صفوی اقتدار نظام جمهوری اسلامی را منوط به تبعیت از اصول و ارزش‌های اسلامی و مرهون خون شهدای هشت سال دفاع مقدس دانست و افزود: انقلاب اسلامی ایران با سازه قرآنی، رهبری ولایی و ساختار الهی با گذشت چند دهه، با عظمت و پشتوانه عظیم مردمی اقتدار خود را در سراسر جهان به منصه ظهور گذاشته است.
وی با بیان اینكه جهان غرب همواره به دنبال تحمیل اراده و خواست خود به جوامع اسلام است، گفت: ارتقای بینش و بصیرت در امت اسلامی مهم‌ترین راهكار در راستای بی‌اثركردن اهداف شوم و پلید جهان غرب به شمار می رود.
وی نظام جمهوری اسلامی را پرچمدار رهایی و سعادت امت اسلام دانست و افزود: دشمنان اسلام، اسلام ناب محمدی و قرآن را نشانه گرفته‌اند چراكه دریافته اند كه موتور محركه پیشرفت و عزت ملت ایران دین مبین اسلام است.
صفوی ساختار حكومت و كیفیت رهبران سیاسی را از مهم‌ترین مؤلفه‌های تأثیرگذار در اقتدار ملی یك كشور دانست و تصریح كرد: كارآمدی و مقبولیت مدیران، مردمی بودن مسئولان حكومتی، قانون‌گرایی در میان آحاد ملت و كارگزاران، برخورداری از موقعیت سیاسی، جمعیتی و تمدن اسلامی، اقتصاد پویا، سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی، سیاست خارجی و برخورداری از خصایص و ویژگی‌های فردی از قبیل ایثار و شهادت از دیگر مؤلفه‌های تأثیرگذار در اقتدار ملی یك كشور محسوب می شود.
صفوی با اشاره به عوامل تأثیرگذار در اقتدار نیروهای مسلح در كشور گفت: برخورداری از اقتدار مناسب در نیروهای مسلح از لحاظ كیفیت، كمیت و انگیزه، برخورداری از ایدئولوژی، تجهیزات و آموزش نیروهای مسلح در رده‌های مختلف، برخورداری از قدرت پشتیبانی، استراتژیكی، تاكتیكی، افزایش قدرت ملی از دیگر عوامل تأثیرگذار در اقتدار نیروهای مسلح در كشور به شمار می‌رود. 

منبع: خبرگزاری فارس
 

 ما مي توانيم ....

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی