انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 2057)
شنبه 3/7/1389 - 14:45 -0 تشکر 234813
نمایشگاه قرآن مشهد و حضور ضعیف تبیان

سلام دوستان

امسال هم مثل سالهای قبل هفته آخر ماه رمضان در نمایشگاه بین المللی مشهد نمایشگاه قرآن برگزار شدهبود

 

اما من از حضورضعیف تبیان خیلی تعجب کردم

در نمایشگاه امسالعلاوه بر تبیان سایت های دیگه ای هم حضور داشتند که میشه به راسخون اشاره کرد

من تصاویری از غرفهتبیان و غرفه راسخون براتون قرار میدم تا ببینید تبیان با این همه کاربر چقدر ضعیفکارهای تبلیغاتی رو انجام میده.

 

اولا مکان غرفهتبیان در سالن دوم قرار داشت که فکر کنم کمتر کسی وقت پیدا می کنه که سالن دوم روهم بگرده.

همونطور که درتصویر می بینید طراحی غرفه تبیان ، یک طراحی ساده است که این کار توسط خودنمایشگاه انجام میشه. طراحی ساده که در بالای اون اسم صاحب غرفه قرار می گیره کهالبته تبیان با یک پرده ای که خودش تهیه کرده روی اون رو پوشونده.

از نظر کاتالوگ هاو همچنین مشاوره غرفه داران تبیان با بازدیدکنندگان بسیار ضعیف بود. تمام کاغذهادرون یک میز شبیه میزهای بانک ها بود که هیچ کسی رغبتی به برداشتن و مطالعه کردننداشت. دو نفر خانم هم به عنوان مشاور یا همان غرفه دارد درون غرفه تبیان حضورداشتند که پشت میزی نشسته بودند و با هم صحبت می کردند. روی میز هم تعدادی ازنرافزارها و بازی های ساخته تبیان قرار داشت. من برای امتحان کردن این غرفه دارانجلو رفتم اما هیچ عکس العملی رو از اونها مشاهده نکردم که حداقل یک کاغذی دراختیار بازدید کننده قرار بدهند ، اما اونها مثل یک فروشنده مغازه سرشون تو کارخودشون بود. رایانه ای هم که در اونجا قرار داشت خاموش بود.

اما راسخون در سالنابتدایی یعنی سالن فردوسی قرار داشت

 

همانطور که در تصویرمی بینید طراحی غرفه این سایت زیبا بود به طوریکه هر فردی جزبش میشد

از نظر کاتالوگ وبروشور و برخورد غرفه داران این سایت هم باید بگم که خوب بودن. بروشورهای تبلیغاتیگوناگون، پرچم با لوگوی راسخون برای کودکان، ثبت نام خانوادگی، وجود 3 عدد رایانهبرای مشاهده سایت(البته فقط صفحه اول-چون اینترنت نداشت)

خودتون قضاوت کنید: چطور میشه سایتی که وظیفش تبلیغاته و از سازمانی که اسمش تبلیغات اسلامیه بودجهدریافت میکنه اینگونه ضعیف حضور داشته باشه و سایتی که وظیفش تبلیغات نیست واز سازمانی بودجه میگیره که اسمش اوقافه چنین تبلیغات زیبایی دیده بشه. 

 

ببخشید اگه درتصویر راسخون رایانه ها دیده نمیشه و در تصویر تبیان دو خانم و محصولات دیده نمیشهچون من این تصاویر رو در ساعات اولیه شروع به کار نمایشگاه گرفتم.

شنبه 3/7/1389 - 15:17 - 0 تشکر 234825

با سلام
كلا تبیان ضعیف عمل میكنه همیشه - البته توی نمایشگاههایی كه جاهای دیگه میذارن - برعكس خدماتی خوب و عالی ای كه میده

در ضمن؛ اون مانیتوری كه گذاشتن توی غرفه هم نسلش منقرض شده چندسال پیشا اما هنوز داره كار میكنه :دی

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
شنبه 3/7/1389 - 17:20 - 0 تشکر 234907

با سلام حضور تمامی دوستان و کاربران محترم سایت تبیان

در پاسخ به دوست عزیز و گرامی باید عرض کنم که :

1-معمولا تهیه گزارش را در ساعات بازدید همگانی انجام می دهند تا مردم خودشان قضاوت کنند. در این خصوص می توانید به گزارش های سایت تبیان در ایام نمایشگاه قرآن مراجعه داشته باشید.

2- سایت تبیان به علت وابستگی به سازمان تبلیغات اسلامی و انجام رسالت خود در امور فرهنگی در سالن سازمان تبلیغات اسلامی و آموزش و پرورش خراسان رضوی قرار داشت و این امر موجب همخوانی سایت با دیگر غرفه ها بود که در بازدید استاندار محترم خراسان رضوی این امر قابل رویت است.

3- هزینه ای که تبیان در این نمایشگاه انجام داد هزینه ای بسیار بسیار ناچیز بود که قابل گفتن نیست و مثل سایر غرفه های مورد نظر شما هزینه های گزاف از جیب بیت المال انجام ندادیم و فقط هدف ما اعلام حضورمان در نمایشگاه قرآن کریم و معرفی کارهای جدید انجام شده و بازی های رایانه ای ساخته شده در دفتر تبیان خراسان و در راس همه آنها پاسخ به ابراز محبت کاربران محترم مان بود ، پس بیش از این انتظار غرفه آرایی نداشته باشید

4- تبیان کما فی السابق کاربران رو به افزایش خود را دارد، پس کاربران تبیان و آنهایی که تبیان را عضوی از خانواده خود میدانند احتیاج به تبلیغات آن چنانی ندارند.

5- بنده نیز به عنوان مسئول غرفه و روابط عمومی تبیان خراسان بطور تمام وقت در غرفه حضور داشتم که وظیفه معرفی و مشاوره سایت به عهده اینجانب بود و بروشورها در جا بروشوری جلوی غرفه و نه،  در روی میز قابل مشاهده است و همکاران محترم بنده که بطور افتخاری در غرفه حضور تمام وقت داشتند به امر عضو گیری از کاربران گرامی مبادرت می ورزیدند

جهانی فکر کن    با استفاده از امکانات محلی تولید کن    جهانی توزیع کن

 

شنبه 3/7/1389 - 22:20 - 0 تشکر 235058

سلام دوستان
payman1343 عزیز
متشکر از اینکه جواب دادید
من این تصاویر رو روز پنجشنبه ساعت 5 یعنی ساعات اولیه نمایشگاه گرفتم.
اما چون هنوز تمام غرفه ها باز نشده بودند یک ساعت و یا یک ساعت و نیم بعد یک دور دیگه هم زدم یعنی حدود ساعت 6.30 اما خبری از شما نبود و فقط همون دو دختر خانم اونجا بودند.
به این کار گفته میشه حروم کردن پول؟؟؟!!!
من هم نمیگم یک چنین دکوری داشته باشید، اما حداقل میشد پرجنب و جوش تر و حداقل دم دست تر و در سالن فردوسی یک غرفه می گرفتید ، نه در سالن ابوسعید .
این نظر که می فرمایید که چون کاربران رو به افزایشند نیاز به تبلیغات نداره رو من مخالفم.
البته این نظرات من بود، دوستان دیگه اگه با این نظرات من مخالفند بیان کنند...
امیدوارم که در دفعات بعد هم بودجه بیشتر داشته باشد و هم توجه بیشتر.

يکشنبه 4/7/1389 - 9:47 - 0 تشکر 235117

با سلام حضور دوستان و کاربران گرامیاولا بنده یادم نمی آید از جمله ای بنام حرام کردن پول اسم برده باشم منظور بنده اتلاف بیت المال است و میشود این بودجه را در جای بهتری هزینه کرد و در نمایشگاه قرآن کریم ، با توجه به نمایشگاه قرآنی بودن آن و اهمیت معنویاتش و نه، تزئینات داخلی این دکوراسیون بقدر کفایت بود چون، آنهایی که باید تبیان را بشناسند و از آن بهره ببرند با دکوراسیون آن کاری ندارند و دنبال محتویات و عملکرد و نوآوری ها و خدمات جدید آن هستند و تبلیغات تبیان معمولا بصورت فرد به فرد یا به اصطلاح سینه به سینه انجام می گیرد و تعیین سالن ها با توجه به فعالیت و اهداف هر سازمان و توسط مسئولین نمایشگاه قرآن تعیین می شوددوم اینکه تبیان معمولا بودجه را بصورت زیر بنایی و پایه ای هزینه می کند نه، مقطعی و فقط برای چند روزسوم اینکه برای مسئله جنب و جوش بهتر است شما مجددا نگاهی به گزارش15/6 و 22/6/89 روابط عمومی تبیان (اخبار شهرستانها) بیندازید ،آنگاه قضاوت تان تغییر خواهد کرد

جهانی فکر کن    با استفاده از امکانات محلی تولید کن    جهانی توزیع کن

 

يکشنبه 4/7/1389 - 11:48 - 0 تشکر 235204

سلام
منم مشهدی هستم .
جالب نوشته شده : به خانواده بزرگ تبیان بپیوندید ولی کسی نیست .
موفق باشید .

 

thank you for attention

يکشنبه 4/7/1389 - 12:46 - 0 تشکر 235221

با سلام
با تشكر از پیمان عزیز به خاطر پاسخگویی!!
خوب ما به دكور و ... كاری نداریم !
به اینكه دوستمون میگفتن كه میزبان ها با هم صحبت داشتن و آدم رغبت نمیكرده بره سمتشون و تحویل نمیگرفتن و ...... كه جواد وی بی گفتن چی!
من حضور نداشتم اما طبق گفته های دوستمون میگم - البته اگه هم گفته های دوستمون جواد ایراد میداشت حتما شما ذكر میكردید كه این مورد اشتباه هست - اما چون تا حالا در این مورد حرفی نزدید پس حتما صحت داشته!
خوب برگردیم به موضوع اصلی:
آیا این كه دو نفر میزبان خوب و با ذوق باشه هم اتلاف در بیت المال هست؟!!!

موفق باشید.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
يکشنبه 4/7/1389 - 15:8 - 0 تشکر 235295

خیلی خوشحال هستم که در خدمت دوستان نکته سنجی هستم ، ولی در پاسخ به انتقاد دوستمان (اتاق عمل ) باید  بگم که اگر به عکس تبیان (صندلی گذاشته شده جلوی ورودی غرفه ) دقت بفرمایید  می بینید که در زمان تعطیلی غرفه بوده است و مسلما کسی پاسخگو نیست.

و اما دوست عزیز دیگرمان آقا جواد آیا نمی توانستند عکسی هم از موقع شلوغی غرفه و پاسخگویی به مراجعین بگذارند . بهتر است باز هم نگاهی به گزارش های ارسالی بیندازید تا پاسخگویی کارکنان تبیان را قضاوت کنید

جهانی فکر کن    با استفاده از امکانات محلی تولید کن    جهانی توزیع کن

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی