انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 266)
پنج شنبه 1/7/1389 - 17:18 -0 تشکر 234310
شناسایی عاملان حادثه تروریستی مهاباد در کمتر از 24 ساعت آنهم با دستور دکتر احمدی نژاد از آمریکا!

 

 

نمایش قدرت اطلاعاتی و عملیاتی جمهوری اسلامی ایران با موفقیت در دو عملیات پیچیده و گسترده در یک روز

 

سندی دیگر از موفقیتهای پایان ناپذیر و فزاینده دولت دکتر احمدی نژاد

 

شناسایی عاملان حادثه تروریستی مهاباد در کمتر از 24 ساعت آنهم با دستور دکتر احمدی نژاد از آمریکا!

 

 

دستیار ارشد رییس‌جمهور گفت: رییس‌جمهور، وزیر کشور را موظف کرده است که فورا حادثه‌ی تروریستی مهاباد را مورد رسیدگی قرار دهد.

 

سیدمجتبی ثمره هاشمی‌ در گفت‌وگو با ایسنا گفت: رییس‌جمهور، مصطفی محمدنجار ـ وزیر کشور ـ را موظف کرده است که فورا این حادثه را رسیدگی کند.

 

مقارن ساعت 20/10 دقیقه صبح روز چهارشنبه در مراسم رژه نیروهای مسلح شهرستان مهاباد بمبی در جایگاه بانوان تماشاگر این حادثه منفجر شد.

 

بر اساس آخرین آمار ارایه شده در این حادثه‌ی تروریستی 12 نفر شهید و 81 نفر مجروح شده‌اند.

 

 

وزیر اطلاعات از شناسایی عاملان حادثه تروریستی مهاباد خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس ، حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به پشت‌ پرده حادثه تروریستی روز گذشته در مهاباد، اظهار داشت: حادثه مهاباد همانند بقیه حوادثی است كه استكبار برای رسیدن به هدف شوم از بین بردن وحدت شیعه طراحی می‌كند، به ویژه در شهری مثل مهاباد و در روزی كه رژه برای هفته دفاع مقدس در حال اجرا است.

 

وی با تأكید بر اینكه اطلاع‌رسانی‌های لازم برای هوشیاری دستگاه‌های مختلف در مورد حادثه تروریستی مهاباد انجام شده است، گفت: ما هم اطلاع‌رسانی‌‌هایی كه در این راستا باید صورت می‌گرفت را برای دستگاه‌های مختلف انجام دادیم تا نسبت به این حوادث هشیار باشند.

 

وزیر اطلاعات تصریح كرد: البته در این حادثه زحمات و هوشیاری‌های خوبی وجود داشت اما با این حال هم استكبار كار خود را انجام می‌دهد و به طراحی توطئه‌ها می‌پردازد.

 

وی به هویت و وضعیت شناسایی عاملان حادثه تروریستی مهاباد اشاره كرد و افزود: به هر حال مجموعه‌ای كه این حركت را انجام داده توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی شده‌اند.

 

مصلحی خاطرنشان كرد: امیداوریم به زودی به بركت خون شهدایی كه جانشان در این حادثه فدا شد در هفته دفاع مقدس عاملان این حركت را به سزای عملشان برسانیم.

 

 

فرمانده نیروی زمینی سپاه تشریح كرد؛

 

جزئیات به هلاکت رسیدن شرور شرق کشور/ افشای برخی جنایات شه‌بخش

 

 

فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به هلاکت خدابخش شه بخش سر کرده یک گروهک شرور و تروریستی گفت: اشرار و حامیانشان بدانند آنان را در هر نقطه‌ای که باشند تعقیب کرده و به هلاکت خواهیم رساند.

 

به گزارش رجانیوز،‌سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران باتشریح عملیات آزادی گروگان‌های اخیر توسط یگان‌های سپاه در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: تمام کسانی که قصد اختلال در امنیت داخلی کشور را داشته و اقدام به اعمال تروریستی و گروگان گیری نمایند باید بدانند که فرزندان انقلاب به هیچ وجه به آنان اجازه شرارت و گروگان‌گیری و خروج از مرزها را نداده و همچون صاعقه بر آنها فرود آمده و پاسخی قاطع و کوبنده به آنان خواهند داد.

 

وی با هشدار به حامیان تروریسم و کشورهای که اشرار را پشتیبانی کرده وآموزش می‌دهند، تاکید کرد: بهتر است این کشورها و سرویس‌های امنیتی‌شان به این نکته توجه کنند که وجود این افراد نه تنها برایشان سودی ندارد بلکه در آینده برای آنها دردسر ساز هم خواهد شد.

 

سردار پاکپور در عین حال با درخواست از کشورهای همسایه برای همکاری در امن نگه داشتن مرزهای مشترک با جمهوری اسلامی افزود: توصیه ما به کشورهای دوست و همسایه این است که برای جلوگیری از ناامنی اقدامات تروریستی و شرارت که نتیجه‌ای جز لطمه به مردم هر دو طرف مرز ندارد همکاری و مشارکت موثری داشته باشند.

 

وی ادامه داد: در صورتی که این اراده در آنها وجود نداشته باشد، پاسداران انقلاب با همان روحیه معنوی و رشادت‌هایی که در زمان دفاع مقدس داشتند، پاسخ شرارتها را قاطعانه داده و در پاسداری از نظام مقدس جمهوری اسلامی لحظه‌ای درنگ نخواهد کرد.

 

سردار پاکپور درادامه این گفتگو با اشاره به حادثه گروگان‌گیری در حوالی شهرستان راسک استان سیستان و بلوچستان یادآور شد: مقارن ساعت 22:30 روز چهارشنبه 25 شهریور ماه سال جاری تعدادی از اشرار در جاده راسک (چا‌بهار به زاهدان) یک دستگاه اتوبوس مسافربری را متوقف کرده و مبادرت به گروگان‌گیری از سرنشینان آن و سرقت تلفن‌های همراه، اموال و پول مسافرین می‌نمایند که در این بین 5 نفر سرباز و یک کارمند بانک شهرستان چابهار را به گروگان می‌گیرند.

 

وی افزود: از همان ساعات اولیه اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی توسط یگان‌های قرارگاه قدس سپاه و گشت‌هایی هوایی به وسیله بالگرد و سایر اقدامات لازم به سرعت انجام شد.

 

فرمانده نیروی زمینی سپاه ادامه داد: با توجه به زمان گروگان‌گیری که در شب بوده و همچین وضعیت خاص جغرافیایی منطقه مورد نظر گروگان‌گیران موفق به دور شدن از محل و حرکت به سمت مقصد نهایی که منطقه مند و تربت در پاکستان بود، شدند لیکن اجرای عملیات سریع و برق آسای قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه مانع از تحقق اهداف آنان شد.

 

وی با اشاره به مشارکت بسیجیان محلی و عشایر بومی منطقه جنوب استان دراین عملیات گفت: بنابر آن چه بعداً توسط گروگا‌نها اعلام شد، اشرار روزها را با استفاده از پوشش گیاهی اشجار و شیارهای منطقه مخفی شده و شب‌ها حرکت می‌کردند.

 

بنابراین برادران رزمنده سپاهی در کنار بسیجیان، عشایر وطوایف منطقه بلوچستان با رصد محدوده مورد نظر کسب اطلاعات لازم مسیر اشرار را شناسایی و تمامی مبادی خروجی مرزی را بستند.

 

وی خروج از منطقه و حرکت به سمت پاکستان را با توجه به بستن نقاط مرزی توسط سپاه و مردم محلی را برای اشرار غیر ممکن دانست و یادآور شد: اشرار،جمعه بعد از تاریکی هوا به منطقه مورتان (یکی از روستاهای مرزی منطقه) رسیده و با توجه به فاصله 15 کیلومتری این منطقه تا مرز پاکستان قصد رسیدن به مرز را داشتند که مقارن ساعت 9 شب با اولین کمین رزمندگان بسیجی و افراد بومی منطقه مواجه شده و درگیری بین دو طرف آغاز شد.

 

سردار پاکپور ادامه داد: پس از نیم ساعت درگیری یکی از سربازان از دست گروگان‌گیران آزاد شد و یک نفر سرباز دیگر که زخمی شده بود نیز در حین درگیری آزاد شده و عملیات تعقیب، گریز و درگیری با برتری نیروهای خودی ادامه پیدا کرد.

 

وی افزود: همزمان با طلوع صبح و با تعقیب و گریز و همچنین محاصره کامل منطقه طی درگیری شدیدی موفق به آزاد کردن هر چهار گروگان باقیمانده شدیم و چهار شرور مسلح هم به هلاکت رسیدند.

 

سردار پاکپور با رد اخبار ضد و نقیضی که در خصوص شهادت یکی از گروگان‌ها منتشر شده بود، گفت: در این عملیات چهار نفر از اشرار که یکی از آنها "خدابخش شه‌بخش" از افراد شرور وبا سابقه منطقه و از سرکردگان اشرار و گروهک های تروریستی بود به هلاکت رسید و یک نفر از گروگان‌ها هم که زخمی شده بود مداوا و آزاد شد.

 

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سپس با اشاره به سوابق و جنایات خدابخش شه بخش سرکرده اشرار و یکی از گروهک‌های تروریستی جنوبشرق کشور اظهار داشت: خدابخش شه بخش و گروه شرور و تروریست وی در سالهای اخیر طی چندین اقدام جنایتکارانه تعداد قابل توجهی ازهموطنان عزیز و مردم نجیب وغیرتمند سیستان و بلوچستان را به شهادت رسانده بود.

 

سردار پاکپور افزود: وی در سال 85 در محور دارزین در جاده بم با ایجاده راه ‌بندان 12 نفر از مردم و سپس در سال 87 اقدامات تروریستی دیگر در محور پیر‌سوران با اجرای کمین و راه‌بندان تعداد 11 تن از پاسداران انقلاب اسلامی را به شهادت رسانده ‌است.

 

فرمانده نیروی زمینی سپاه درادامه با اشاره به همکاری‌های خدابخش شه بخش با عبدالمالک ریگی معدوم وگروهک تروریستی وی خاطر نشان کرد: این شرور جنایتکار در اسفند ماه سال 87 در منطقه لار در شمال زاهدان قصد داشت به همراه عبدالمالک ریگی و دیگر اشرار با اجرای راه‌ بندان عملیات تروریستی دیگری را انجام دهد که با حضور قاطع و بموقع نیروهای سپاه و رزمندگان بسیجی به اهداف خود نرسیدند.

 

سردار پاکپور انتقال محموله‌های انفجاری در پوشش مواد مخدر برای اجرای اقدامات خرابکارانه تروریستی را از جمله اقدامات این شرور معرفی و تصریح کرد: شه بخش در یکی از این عملیات‌ها در شمال شهرستان خاش در کمین نیروهای خودی گرفتار شده بود که با بر جای گذاردن صدها کیلو مواد منفجره، سلاح و تجهیزات به همراه دیگر اشرار متواری شد.

 

فرمانده نیروی زمینی سپاه در پایان با تقدیر از رشادت رزمندگان قرارگاه قدس و بسیجیان منطقه و همکاری طوایف و مردم بومی منطقه در تامین امنیت استان گفت: پاسداران انقلاب و فرزندان غیور این ملت همواره در دفاع از کیان نظام، هوشیار و با بصیرت بوده و با تبعیت از تدابیر و رهنمودهای مقام معظم رهبری درهر زمان ومکان و مقطعی آماده دفاع از انقلاب، آرمان‌ها و ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی