انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 222)
پنج شنبه 1/7/1389 - 17:1 -0 تشکر 234305
پاسخ احمدی‌نژاد به هاشمی و غرب

 

 

پاسخ‌های جالب رئیس‌جمهور به مجری سی‌ان‌ان؛

 

لری کینگ هم به سخنان هاشمی استناد کرد/ پاسخ احمدی‌نژاد به هاشمی و غرب

 

 

 

 

 

لری کینگ مجری معروف شبکه تلویزیونی سی ان ان امریکا در مصاحبه با رئیس جمهور ایران کوشید همانند کریستین امانپور، خبرنگار شبکه ABC آمریکا، با مانور دادن روی موضوع تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران این تحریم ها را کارساز جلوه دهد.

وی در بخشی از مصاحبه با دکتر احمدی نژاد درخصوص اظهارات هاشمی رفسنجانی درباره اینکه تحریم‌ها اثر گذار بوده است، سؤال کرد و گفت: نظرات هاشمی و بوش در این خصوص یکسان است نظر شما در این‌باره چیست؟

رئیس جمهور هم در پاسخ گفت: سؤال ما این است که چرا دولت امریکا تحریم‌هایی بیشتر از تحریم‌های شورای امنیت علیه ایران اعمال کرده است آیا این رفتار دولت امریکا غیرقانونی و نشانه دشمنی امریکا با ملت ایران نیست؟

وی با بیان اینکه تحریم‌ها علیه ایران اثری ندارد، گفت: 30 سال است که امریکا ایران را تحریم کرده است، اما ایران امروز بالنده‌تر و پیشرفته‌تر از گذشته است ما نیاز به اقتصاد امریکا و اروپا نداریم چون اقتصاد ما متکی به داخل است و نیازهای خود را به راحتی تولید می‌کنیم.

دكتر احمدی نژاد از اینكه برخی در ایران همسو با مقامهای آمریكایی اظهار نظر می كنند ابراز تعجب و در این حال تاكید كرد: تحریم ها جز تسریع در روند پیشرفت ملت ایران هیچ گونه تاثیر دیگری ندارد.

دكتر احمدی نژاد افزود: ملت ایران سی سال بدون آمریكا زندگی كرده و به پیشرفت رسیده است در حالیكه در دوران وابستگی به آمریكا كشوری عقب مانده محسوب می شد.

برخی در ایران همسو با مقام‌های امریکایی اظهارنظر می‌کنند

رئیس‌جمهوری افزود: تعجب می‌کنم که برخی در ایران همسو با مقام‌های امریکایی اظهارنظر می‌کنند که موجب این همه خوشحالی مقام‌های امریکایی را فراهم کرده‌اند.

رئیس‌جمهوری در ادامه افزود: اشتباه مسئولان امریکایی این است که خود را معادل کل جهان می‌دانند، در حالی که جهان بسیار بزرگ است.

چند روز پیش هم کریستین امانپور، خبرنگار ایرانی تبار و جنجالی شبکه ABC آمریکا با استناد به سخنان تامل برانگیز رئیس مجمع تشخیص، کوشید تا رئیس جمهوری اسلامی ایران را هم مجبور به تکرار این اظهارات کند اما ناکام ماند.

سخنان آقای هاشمی درباره تاثیر گذاری تحریم ها پیش از این هم مورد بهره برداری دیگر رسانه های بیگانه قرار گرفته بود.

در این مصاحبهكه مجری معروف شبكه تلویزیونی سی ان ان آمریكا احساس مسوولیت رسانه های آمریكایی را درباره رژیم صهیونیستی سوال برانگیز خواند و تصریح كرد: شما از خوی جنگ افروزی نتانیاهو می ترسید.

رییس جمهور این مطلب را در پاسخ به این سوال كه «نتانیاهو» اخیراً در خصوص ایران ابراز نگرانی كرده است» بیان كرد و افزود: نتانیاهو یك آدم كش حرفه ای است و همه دیكتاتورهای تاریخ همواره برای اینكه خود را در حاشیه قرار دهند، دیگران را متهم می كنند.

دكتر احمدی نژاد تصریح كرد: نتانیاهو بخاطر محاصره غزه و قتل عام زنان و كودكان بی گناه فلسطینی باید محاكمه شود و اینكه رسانه های آمریكایی نسبت به نگرانی های این فرد احساس مسوولیت می كنند، جای سوال دارد.

رییس جمهور با اشاره به وجود چهل میلیون فقیر و چهار میلیون بی خانمان در آمریكا، این سوال را مطرح كرد كه چرا پول و مالیات مردم آمریكا به رژیم صهیونیستی داده می شود تا به بهانه های مختلف به لبنان و فلسطین حمله كنند و مداوم ایران را مورد تهدید قرار دهند.

رییس جمهور در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینكه دنیا از برنامه هسته ای ایران نگران است، اظهار داشت: در این جا دو سوال مطرح است اول اینكه دنیایی كه از آن سخن می گویید منظورتان كجاست؟ آیا منظور همان نتانیاهو و دولت آمریكاست؟ همه اطلاع دارند كه در نظر سنجی معتبری كه اخیرا منتشر شده 88 درصد مردم منطقه از برنامه های هسته ای ایران حمایت كردند و هیچ كس جز رژیم صهیونیستی و بعضی دولتمردان آمریكایی از آن نگرانی ندارند.

دكتر احمدی نژاد با تاكید بر اینكه ایران قاطعانه به دنبال خلع سلاح رژیم صهیونیستی و دولت آمریكا است تصریح كرد: امروز تهدید اصلی دنیا بمب های اتمی رژیم صهیونیستی و آمریكاست؛ اینان اگر خیال كنند با تبلیغات و دروغ پراكنی می توانند این موضوع را به فراموشی بسپارند شدیداً در اشتباه هستند. به طور قاطع پیگیری خواهیم كرد و مسیری كه در اصلاحیه اساسنامه «ان پی تی» گشوده شد را با جدیت دنبال خواهیم كرد. تا دولت آمریكا و رژیم صهیونیستی و همه كسانی كه بمب اتمی در اختیار دارند، خلع سلاح شوند.

رییس جمهور تصریح كرد: رژیم صهیونیستی رژیمی اشغالگر، نامشروع و یاغی است و دولت آمریكا هم نشان داده است كنترلی بر اعصاب خود ندارد و به راحتی وارد جنگ شده و انسان ها را قتل عام می كند از این رو اینان صلاحیت داشتن سلاح هسته ای را ندارند و باید هر چه زودتر خلع سلاح شوند.

رییس جمهور افزود: بمب اتم بدترین سلاح ضد انسانی است از این رو همه دارندگان این نوع سلاح ها باید خلع سلاح شوند و هیچ كس دیگری هم پس از این حق ندارد بمب اتم بسازد.

دكتر احمدی نژاد خاطر نشان كرد: امروز همه ملت ها و دولت ها از جمله دولت آمریكا و حتی شورای امنیت به خوبی می دانند كه ایران بمب اتم ندارد و به سمت آن نیز حركت نمی كند.

 وی در پاسخ به سوالی درباره لزوم رعایت حقوق بشر و آزادی بیان اظهار داشت: در همه جای دنیا حتی آمریكا باید به حقوق بشر و آزادی بیان احترام گذاشته شود. در ایران هیچ كارمندی پس از 50 سال فعالیت به خاطر یك اظهار نظر اخراج نمی شود اما در آمریكا این اتفاق افتاده است و خبرنگار پرسابقه ای فقط به خاطر اظهار نظر درباره رژیم صهیونیسیتی از كار بركنار می شود.

رییس جمهور خاطر نشان كرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد در مجامع بین المللی كه در آن همه مشكلات دنیا روی میز قرار گرفته باشد برای پیدا كردن راه حل آن مشكلات همكاری و كمك كند.

دكتر احمدی نژاد در پاسخ به سوالی دیگر درخصوص حكم سنگسار خانم محمدی در ایران خاطر نشان كرد: هنوز سیر رسیدگی به پرونده او تمام نشده و حكمی نیز صادر نشده است، او متهم به قتل شوهرش است و فكر نمی كنم اگر كسی در هر كجای دنیا متهم به قتل باشد عده ای در حمایت از او تظاهرات و یا كمپین تشكیل دهند.

دكتر احمدی نژاد افزود: در مورد این خانم مطلقا حكم سنگسار مطرح نیست و این فقط ادعای فردی درآلمان بوده و خلاف واقع است.

رییس جمهور ادامه داد: این اخبار دروغ در حالی علیه ایران منتشر می شود كه سال گذشته در نشست گروه 20 در آمریكا عده زیادی بالغ بر 100 هزار نفر در اعتراض به سیاست های اقتصادی تظاهرات كردند و پلیس با خشونت تمام با آنها برخورد كرد آیا باز هم می توانید چنین ادعا كنید كه در آمریكا تظاهرات آزاد است آیا در آمریكا این امكان وجود دارد كه عده ای علیه رژیم صهیونیستی تظاهرات كنند.

رییس جمهور در پاسخ به سوالی درخصوص بازسازی مسجدی در اطراف برجهای دوقلوی نیویورك اظهار داشت: تصمیم گیری در این مورد به مردم و مسئولین شهر نیویورك مربوط می شود و نظر خاصی در این باره ندارم. البته معتقدم همه باید به عبادتگاه ها و نیز كتب آسمانی احترام بگذارند.

دكتر احمدی نژاد در پاسخ به این كه چقدر به مذاكرات صلح در خاورمیانه امیدوار هستید، گفت: بسیار امیدواریم و اصولا بدون امید زندگی و تلاش بی فایده است، بدون تردید اگر حق حاكمیت ملی مردم فلسطین به رسمیت شناخته شود مشكل حل خواهد شد و نباید عده ای به خود اجازه دهند كه به جای مردم فلسطین تصمیم بگیرند.

رییس جمهور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینكه فیدل كاسترو، ایران را به خاطر موضوع هولوكاست سرزنش كرده است، اظهار داشت: این خبر را سایت متعلق به رژیم صهیونیستی منتشر كرده و خلاف واقع است. دیروز آقای كاسترو پیامی در این زمینه برایم ارسال و در آن تصریح كرد چنین خبری واقعیت ندارد.

دكتر احمدی نژاد افزود: سوال این است كه چرا آمریكا اصرار دارد تا به طور كامل از رژیم صهیونیستی حمایت شود و چه ارتباطی بین دولت آمریكا و رژیم صهیونیستی وجود دارد؟

لاری كینگ در پاسخ به سوال رییس جهور، ابراز همدردی دولت آمریكا را در واقعه هولوكاست علت حمایت از اسراییل عنوان كرد كه دكتر احمدی نژاد، اظهار داشت: دولت آمریكا تا كنون بیش از صد هزار نفر را در عراق كشته است آیا این اجازه وجود دارد كه به خاطر این موضوع سرزمین آمریكا اشغال شده و در اختیار دیگران قرار بگیرد؟ اگر چنین منطقی پذیرفته شود هیچ امنیتی برای دنیا قابل تصور نیست.

 لاری كینگ در ادامه این گفتگو از رییس جمهور پرسید آیا علاقه مند سفر به آمریكا هستید و دكتر احمدی نژاد پاسخ داد من علاقه مند هستم به همه جای دنیا سفر كرده و با مردم ارتباط برقرار كنم ضمن اینكه سازمان ملل هم محل مدیریت مشترك جهانی است افرادی همچون من باید در این اجلاس ها حضور داشته باشند.

رییس جمهور در پاسخ به سوالی دیگر درباره سرنوشت دو زندانی آمریكایی در ایران، خاطر نشان كرد: آنها به طور غیر قانونی به مرزهای ایران تجاوز كردند و پرونده آنها در اختیار قاضی بوده و روند رسیدگی به جرم آنها در حال بررسی است؛ البته یكی از آنان با قید وثیقه و هم به عنوان یك كار انسانی آزاد شد.

دكتر احمدی نژاد در پاسخ به سوال لاری كینگ كه پرسید آیا می توانید از نفوذ خود استفاده كرده و دو تبعه دیگر آمریكایی را هم آزاد كنید؟ اظهار داشت: بحث اعمال نفوذ نیست و اصولا چنین نفوذی ندارم اما برای این خانم كه با قید وثیقه آزاد شد توصیه كردم و خوشبختانه با نگاه مهربانانه پرونده وی مورد بررسی قرار گرفت.

دكتر احمدی نژاد در پاسخ به اینكه آیا حاضر هستید با خانواده این سه تبعه آمریكایی ملاقات كنید؛ گفت: البته درخواستی در این مورد نبوده است اما اگر درخواست شود با نظر مثبت بررسی می كنم.

دكتر احمدی نژاد خاطر نشان كرد: باید توجه داشت كه در تمام كشورها برای ورود غیر قانونی به مرزها،‌قوانین و مجازات سختی وجود دارد.

رییس جمهور در پاسخ به اینكه آیا امكان این وجود دارد كه درخواست كنید تا این زندانیان نیز آزاد شوند خاطر نشان كرد: در دنیا زندانیان فراوانی وجود دارد آیا می توانم آزادی همه آنها را درخواست كنم؟ در آمریكا حدود 2.5 میلیون نفر در زندان به سر می برند و اگر چنین امكانی وجود دارد از همین جا از دستگاه قضایی آمریكا درخواست می كنم در مجازات این 2.5 میلیون نفر تخفیف بدهند.

دكتر احمدی نژاد در پاسخ سوال لاری كینگ كه گفت این سه تبعه آمریكایی در حین دوچرخه سواری دستگیر شده اند و باید با قاتل و دزد تفاوت داشته باشند؛ اظهار داشت: فكر نمی كنم كوهستان جای دوچرخه سواری باشد ضمن اینكه اگر منظور شما این است كه 2.5 میلیون زندانی در آمریكا همه دزد و قاتل هستند؛ این برای جامعه آمریكا بسیار بد است.

رییس جمهور درباره سرنوشت مامور گمشده اف بی آی نیز گفت: در این خصوص قرار شده است كمیته مشترك اطلاعاتی با دولت آمریكا تشكیل شده و به هم كمك كنیم تا اطلاعاتی از وی بدست بیاید. البته اگر اف بی آی جزییات بیشتری از سفر وی به جزیره كیش و اینكه قصد داشته با چه كسانی ملاقات كند و پس از جزیره كیش به كجا سفر كند ارایه دهد شاید بتوان سرنخ های بیشتری در خصوص این مامور پیدا كرد.

دكتر احمدی نژاد افزود: البته از اینكه افرادی دچار مشكل می شوند ناراحت و متاسف هستیم اما اگر سازمان های اطلاعاتی شفاف و انسانی تر رفتار كنند بدون تردید هیچ مشكلی پیش نخواهد آمد و توصیه می كنم این كمیته اطلاعاتی هر چه زودتر تشكیل شود تا شاید رد پایی از او پیدا شده و خانواده اش از نگرانی خارج شوند.

دكتر احمدی نژاد در پاسخ به اینكه اگر فرزند شما به سرنوشت سه تبعه آمریكایی دچار می شدند چه عكس العملی نشان می دادید گفت: اگر فرزند بنده قانون را زیر پا بگذارد حتما باید در مورد وی قانون اجرا شود چرا كه قانون ضامن امنیت و پایداری است و بایستی محترم شمرده شود اگر بنا باشد قانون شكسته شود هیچ امنیتی در جهان پایدار نخواهد بود.

مجری سی ان ان در ادامه از آینده رابطه ایران و آمریكا و احتمال مذاكره با اوباما سوال كرد كه رییس جمهور پاسخ داد: بارها اعلام كرده ایم كه در مجمع عمومی سازمان ملل حاضر به گفت و گوی آزاد در برابر نمایندگان ملت ها و رسانه ها درباره مسایل مختلف جهانی هستیم. می توانیم در این گفت و گوها ایده های خود را مطرح كنیم تا برای حل مشكلات و مسایل جهان راه حل پیدا شود.

شنبه 3/7/1389 - 23:37 - 0 تشکر 235076

پاسخی قاطع و دندان شکن به هر کسی که بخواهد فتنه گری کند

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی