• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 1077)
سه شنبه 30/6/1389 - 6:7 -0 تشکر 233587
روز گفت و گوی تمدن ها

 

۳۰ شهریور روز گفت و گوی تمدن ها

 

ارتباط تمدن ها و فرهنگ میان نسل ها مختلف در غنی سازی فكر، تمدن و فرهنگ انسان ها سهیم بوده است. گفتگوی میان فرهنگ ها و تمدن ها در نزدیك ساختن ملت ها و دولت ها و از بین بردن موانع ارتباط آنها با یكدیگر نقش بسزایی دارد.
ایده گفت.و.گوی تمدن ها برای اولین بار از سوی سید محمدرضا خاتمی، رئیس جمهور سابق كشورمان مطرح شد كه از سوی جوامع داخلی و خارجی خصوصاً سارمان ملل متحد مورد استقبال قرار گرفت تا آنجا كه دیبر كل سازمان ملل سال ۲۰۰۱ را سال گفتگوی تمدن ها نامگذاری كرد. ۳۰ شهریور ماه هر سال نیز در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به نام روز گفت وگوی تمدن ها نامگذاری شد. روز گفت وگو یا سال گفت وگوی تمدن ها زمینه ای برای تسری دادن گفت وگو و گفت وگوی تمدن ها به عرصه های دیگر است.
امروزه كه فرهنگ ها تأثیر گذارتر از موضع مستقیم سیاست هستند، مشتركاتی در حوزه های فرهنگی می توان یافت كه بر حوزه های سیاسی مقدم بوده و از رخداد بسیاری از آنها جلوگیری می كند. حاملان این مقوله عالمان ادیان، اندیشمندان، هنرمندان، محققان، نهادهای مدنی و فرهنگی و علمی هستند كه با درایت كامل می توانند زمینه ساز و تغذیه كننده ی بسیاری از نیاز های فكری و روانی بشر امروز گردند. فرصتی برای کمک به بشر به منظور امنیت و صلح در زندگی او خواهد بود تا ارتباط میان ملتها و امتها و احترام متقابل با شناخت یکدیگر صورت گیرد.

 

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم كه از تراكم اندیشه های پست تهی باشد                                                                مسعود خادمی                                        
سه شنبه 30/6/1389 - 7:36 - 0 تشکر 233645

فقط یه روز را انتخاب کردن من که فکر نمی کنم حرکتی در این راستا انجام شود اگه بخوان بهش عمل کنند باید تمام تمدن های بزرگ جهان جمع شوند و در رابطه با مشکلات جهان گفتگو کنند و نیز مشکلات کشورهای عقب افتاده و نیازمند را بر طرف کنند ولی اصلا هیچ حرکتی صورت نمی پذیرد اگه هم جلسه برگزار شود به هیچ نتیجه ای نمیرسند. روسای کشورهای بزرگ جهان دلهایشان از سنگ است فقط در اندیشه جنگ و غارت کشورهای عقب افتاده هستند و دیگر هیچ.
خیلی دنیای بدی شده همه فقط حرف می زنند و به هیچ کدام از حرف هاشونم عمل نمی کنند انشاءالله که هر چه زودتر امام زمان ظهور کنند و جهانی سراسر صلح و مهربانی را برای جهانیان به ارمغان آورند
الهی آمین

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

شنبه 3/7/1389 - 0:36 - 0 تشکر 234674


ممنون اطلاع رسانی خوبی بود

خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
سه شنبه 6/7/1389 - 17:6 - 0 تشکر 236145

قرار است این مناسبت از تقویم برداشته شود از آنجا که متولی ندارد حتما خبرش را در خبر آنلاین بخونید.

الان این طرح در چه نقطه ای است؟

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.