انجمن ها > انجمن جراحان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
جراحان (بازدید: 331)
شنبه 27/6/1389 - 1:38 -0 تشکر 232565
ساخت دریچه های جدید قلبی از سلولهای بنیادین

مزیتی که این دریچه ها دارند این است که همراه با اطفال رشد می کنند. پژوهشگران آلمانی معتقدند این امکان وجود دارد که بتوان با استفاده از سلولهای بنیادین بند ناف نوزادان، دریچه های قلبی جدیدی ساخت و بوسیله آنها اختلالات دریچه های قلب اطفال را معالجه کرد. این محققان گفتند : مزیتی که این دریچه ها دارند این است که همراه با اطفال رشد می کنند. دکتر رالف سودیان، یک جراح قلب در بیمارستان مونیخ، گفت : زمانی که ما از دریچه های مصنوعی در اطفال استفاده می کنیم، باید جراحی های متعددی در طول زندگی آنان انجام دهیم چرا که این دریچه ها همزمان با اطفال رشد نمی کنند و پس از مدتی باید تعویض شوند. به همین دلیل، هدف نهایی محققین این است دریچه هایی با قابلیت رشد بسازند و بیماران را از تحمل جراحی های متعدد بی نیاز نمایند. دکتر سودیان، در نشست سالانه انجمن قلب آمریکا در نیواورلئانز، گفت : ما سلولهای بنیادین گرفته شده از خون بند ناف را به مدت 12 هفته نگهداشتیم. سپس آنها را به چند قلب دارای دریچه های نارسا منتقل کردیم. سلولهای بنیادین به شکل بافتی درآمدند که بسیاری از مشخصات ماتریکس خارج سلولی را داشت. دریچه های ساخته شده، تقریبا 78 درصد کلاژن موجود در بافتهای طبیعی انسانی را دارا بود و علاوه بر آن، 85 درصد گلیکوزآمینوگلیکان و 67 درصد الاستین بافتهای انسانی نیز در این دریچه ها وجود داشت. کلاژن و الستین، دو نوع پروتئین موجود در بافت همبند و گلیکوزآمینوگلیکان یک کربوهیدرات موجود در این بافت می باشد. پروتئینهای دیگر موجود در بدن انسان نیز در این دریچه ها وجود داشت. دکتر راسل وی.لوپکر، از دانشگاه مینه سوتا، می گوید : من معتقدم که این نظریه، یک راه حل ابتکاری و بی همتا است و در صورتی که دریچه های تولید شده قابل رشد باشند، هیچ دلیلی برای مخالفت با آن وجود نخواهد داشت. هرچند که برای موفقیت در این کار، موانع بسیار زیادی باید پشت سر گذاشته شود. وی افزود : اختلالات دریچه های اطفال با جایگزینی دریچه های ساخته شده از بافت حیوانی یا انسانهای دیگر قابل ترمیم نیست چرا که این دریچه ها رشد نمی کنند و با بزرگتر شدن اطفال، اقدام به جراحی های متعدد اجتناب ناپذیر خواهد بود. علاوه بر آن، ممکن است بدن اطفال در مقابل این دریجه ها واکنش نشان داده و باعث عدم موفقیت گردد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی