انجمن ها > انجمن خودرو > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خودرو (بازدید: 840)
پنج شنبه 25/6/1389 - 0:46 -0 تشکر 231911
رقیبی به نام هموطن


 
 

طراحی مزدا ۳ جدا از طرح غیر عامه پسند چراغ های عقب ، سبکی کاملا پویا و اسپرت دارد ، قرار گیری چراغ ها در چهار گوشه خودرو باعث شده تا پیش آمدگی سپر های جلو وعقب از اکسل ها کم باشد و این مسئله به همراه نحوه طراحی پنجره های جانبی و همچنبن هماهنگی طرح چراغ های جلو ، پروژکتورهای داخل سپر ها و البته خطوط جلو پنجره با موتور ، از مزدا ۳ چهره ای جذاب و تا حد زیادی عامه پسند ساخته است و د رمقابل همپای هم وطنی او که از خودروهای با اصل و نصب است نیز سبکی کاملا متفاوت از نسل قبلی را در پیش گرفته و در واقع تویوتا پس از موفقیت مدل کمری سعی نموده تا کرولا از هر نظر یک کمری کوچکتر باشد. اما در جاهایی هم که تصمیم به متفاوت سازی کرولا از کمری شده در طرح ظاهری تا اندکی لطمه وارد شده .
به هر حال تویوتا نسبت به هموطنانش سعی نموده تا با بهره گیری از عناصری هم چون خطوط بر جسته و حجم های اغراق شده ، طراحی ظاهری کرولا را از حالت روال قدیمی خارج نموده و ظاهری جذاب تر به آن ببخشد . اما اینکه مزدا ۳ چند سال قدیمی تر از کرولا بوده و از لحاظ زیبایی به آن برتری دارد نشان می دهد که تویوتا کرولای جدید هنوز هم جا برای متحول شدن دارد اگر چه که در نهایت بایستی به جسارت تویوتا در تحول همه جانبه پر فروش ترین مدل هایش یعنی کمری و کرولا آفری گفت . در داخل کابین هر دو خودر نسبت به نسل های قدیمی خود دوچار تحول چشم گیری شده اند .
در مزدا ۳ با کابیی فراتر از سطح این کلایس و قابل رقابت با همپای اروپایی مواجه هستید که پوشش چرم صندلی ها ، غریلک فرمان ، اهرم دنده و طرح صندلی ها و همچنین نورپردازی نشان دهنده ها و بخش میانی داشبورد در شب ، شاخص ترین موارد قابل ذکر آن است و در واقع مزدا در داخل کابین به دنبال طراحی اسپرت بوده است .، در حالی که تویوتا کرولا در کابین با سبکی کلاسیک ، عامه پسندانه تر است . چیدمان ساده بخش میانی داشبورد و طرح ساده تر مجموعه داشبورد ، کرولا را بیشتر به سمت یک خودروی سدان کلاسیک و خانوادگی می برد . البته کرولا نیز با بهره گیری از پوشش چرم غربیلک فرمان ، اهرم دنده و صندلی ها ، پا به پای مزدا ۳ می آید . صندلی های کرولا ساده تر نسبت به مزدا ۳ بوده اند ولی از راحتی بیشتری نسبت به مزدا ۳ برخوردار ند . به خصوص که خودرویی به اندازه مزدا در عفب از جای کافی مناسبی برخوردار نیست و این کمبود در کرولا دیده نمی شود.

 

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم كه از تراكم اندیشه های پست تهی باشد                                                                مسعود خادمی                                        
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی