انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 582)
چهارشنبه 24/6/1389 - 18:7 -0 تشکر 231715
کیهان در پوست گردو

من حتی اگر در پوست گردو اسیر و محدود باشم باز می توانم خود را پادشاه فضای بیکران بدانم ...

منظور این بوده که ما انسانها گرچه به لحاظ جسمانی بسیار محدود و ضعیف هستیم اما ذهنمان آزاد است تا تمام هستی و کیهان را بررسی ، جستجو و اکتشاف کنیم و به جایی برویم که حتی پیشتازان فضا نیز جرات سفر به آنجا را نداشته باشند.

 

آیا کیهان و هستی ازلی و ابدی است یا فقط عمر طولانی دارد؟

 

آیا کیهان و هستی بیکران و نا متناهی است یا فقط خیلی خیلی بزرگ است؟

 

چگونه ذهنها و مغزهای محدود ما می تواند هستی نا متناهی را درک کند و بفهمد؟

 

آیا تلاش ما برای انجام چنین کاری جسورانه و اغراق آمیز نیست؟

 

با وجود سوالهای زیادی که در مورد هستی وجود دارد انسانها می توانند با تلاش خود کیهان و هستی را درک کنند و بفهمند.اخترشناسان درمورد کیهان وهستی به پیشرفتهای قابل توجهی دست یافته اند ولی هنوز تصویر کاملی در اختیار ندارند اما دستیابی به آن چندان دور نیست.

 

یک امر بسیار مهم و آشکار درمورد فضا این است که فضا ادامه دارد و ادامه دارد و باز هم ادامه دارد و این موضوع را می توان  بوسیله ی دستگاه های پیشرفته امروزی مانند تلسکوپ هابل و...که این امکان را به ما میدهد تا اعماق فضا را بررسی کنیم و آنچه می بینیم میلیاردها میلیارد کهکشان با شکلها و اندازه های متفاوت است.

 

به نظر می رسد تراکم کهکشانها در فاصله های بسیار دور کاهش می یابد اما شاید به این دلیل باشد که آنها خیلی دور هستند و ما نمی توانیم آنها را مشاهده کنیم و می توان گفت کیهان در فضا تا بیکران ادامه دارد گرچه کیهان در تمام نقطه های فضا یکسان به نظر می رسد اما بدون تردید در زمان تغییر می کند.

 

امروزه قوانین زیادی درمورد کیهان و هستی وجود دارد که بعضی از این قوانین معتبر و بعضی نا معتبر بوده اند ولی اخترشناسان تلاش می کنند تا آغاز هستی و کیهان را بر اساس علم درک کنند و بفهمند شاید انجام چنین کاری فراتر از قدرت و توان ما انسانها باشد اما دست کم باید تلاش کرد.

 انسانها توانایی این را دارند تا با تلاش و کنجکاوی خود رفتار کیهان به این وسعت وعظمت را که شبیه پوست گردوست درک کنند ما می توانیم درون یک پوست گردو محدود باشیم ولی ذهنمان می تواند تمام هستی را درک کند وهمزمان خود را پادشاه کائنات و فضای بیکران بداند.

 

کاش پايان عمرم مانند ققنوس افسانه اي باشد تا تو را هر لحظه که آيي با چشم هايي که ديگر نمي توانند از دوري تو جاري نباشند ملاقات کنم...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی