انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 637)
سه شنبه 23/6/1389 - 10:4 -0 تشکر 231009
چرا قرآن سوزی؟ چرا اسلام هراسی؟

همان طور که از عنوان تاپیک پیداست، در این جا می خواهیم از وحشت استعمار از نفوذ اسلام دین آرمانی بشریت و دین فطری انسان صحبت کنیم. این ترس و اطلاع آنها از حقیقت و حقانیت دین مبین اسلام وادارشان کرده است که به افزایش اسلام هراسی و اقدامات احمقانه ای چون مسابقه کاریکاتورهای موهن و قرآن سوزی و هجوم نظامی و غیرنظامی به کشورهای اسلامی و برپایی سناریوهایی چون یازده سپتامبر پناه ببرند؛ لیکن به فرموده قرآن حق و ذکر مبین:

یریدون لیطفئوا نورالله بافواههم و الله متم نوره و لو کره الکافرون 

و به وعده حقه الهی:

انا نحن نزلنا الذکر و انا له لحافظون

 

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

سه شنبه 23/6/1389 - 10:13 - 0 تشکر 231010

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ  شبكه تلویزیونی "راشاتودی " در گزارشی با اشاره به درگیری مردم آمریكا در نهمین سالروز حملات یازده سپتامبر در رابطه با ساخت مركز اسلامی نیویورك تأكید كرد: با وجود تنش‌های اخیر در آمریكا، برخی از مردم این كشور همچنان دین اسلام را به عنوان آئین و مذهب خود بر می‌گزینند.

این گزارش سپس به تجمع هزاران نفری مردم آمریكا در نزدیكی منطقه صفر و محل ساخت این مركز اسلامی در حمایت از اجرای این پروژه اشاره كرد و همچنین موضوع تجمع چند صد نفر دیگر به رهبری "گیرت ویلدرز " نماینده اسلام‌ستیز پارلمان هلند و سازنده فیلم موهن "فتنه " برای اعتراض به ساخت این مركز را نیز مطرح كرد.

این گزارش افزود: روز گذشته همچنین گزارش‌هایی از به آتش كشیده شدن چندین نسخه قرآن در نزدیكی منطقه صفر نیویورك و همچنین در برخی دیگر شهرهای آمریكا منتشر شده است.

راشاتودی در ادامه تأكید كرد: با وجود این جنجال‌های اخیر درباره اسلام در آمریكا، گرایش سالانه هزاران نفر آمریكایی به دین اسلام بسیار شگفت‌انگیز است

این شبكه تلویزیونی همچنین به اظهارات "جورج بوش " رئیس‌جمهور سابق آمریكا حدود یك دهه پیش اشاره كرد و نوشت: آن هنگام كه اسلام به نامی آشنا در آمریكا تبدیل شد، بوش طی سخنانی گفت كه "هموطنان ما، روش زندگی ما و آزادی ما از طریق یك سری اقدامات تروریستی مرگبار و از روی عمد مورد حمله قرار گرفته است ". از همان زمان بود كه "جنگ علیه تروریسم " آغاز شد.

"كاتلین بیلینگز " یكی از آمریكایی‌هایی كه به تازگی به اسلام گراییده است در رابطه با حملات یازده سپتامبر می‌گوید: هنگامی كه حادثه یازده سپتامبر اتفاق افتاد، من 14 ساله بودم بنابراین نمی‌دانستم كه چه چیز رخ داده است. من حتی نمی‌دانستم كه آیا این واقعا اسلام بود كه منشأ این حادثه بود... مردم می‌گفتند كه این‎گونه بود، بنابراین من نیز این حرف را باور كردم درست همانند هر كس دیگر.

راشاتودی در ادامه گزارش خود نوشت: اما این شهروند آمریكایی پس از گذشت سالها تصمیم گرفت تا درباره اسلام بیشتر بداند و خودش شخصا در این زمینه تحقیقات بیشتری را انجام دهد، درست مثل بسیاری دیگر از مردم آمریكا كه سالانه از این طریق به اسلام گرایش پیدا می‌كنند.

نظرسنجی جدیدی در سطح آمریكا نشان می‌دهد، تنها تقریبا 40 درصد از مردم این كشور معتقدند كه مسلمانان در این كشور نیز باید همانند شهروندان عادی كارت‌های شناسایی داشته باشند. با وجود این دیدگاه خصمانه، سالانه بیش از 20 هزار نفر در این كشور تصمیم می‌گیرند كه اسلام بیاورند و جالب اینجاست كه تمامی آنها معتقدند كه هیچ‌گاه از تصمیم خود پشیمان نخواهند شد.

بسیاری از تحلیلگران مسائل سیاسی در جهان بر این باورند كه مطرح شدن موضوع برگزاری مراسم "قرآن‌سوزی " در یك كلیسای كوچك مسیحی در ایالت فلوریدا طرحی بوده كه دولت آمریكا پشت آن است. طرحی كه واشنگتن برای پیشبرد پروژه اسلام‌ستیزی و ترویج اسلام‌هراسی، چندی پیش نیز با عنوان كردن موضوع ساخت مركز اسلامی در نیویورك، به راه انداخته بود.

مقامات آمریكا و غرب همواره تلاش كرده‌اند تا برای رسیدن به مقاصد خود در گوشه‌ای از دنیا مسئله‌ای را مطرح كنند و با استفاده از رسانه‌های جمعی آن را بزرگ جلوه دهند تا افكار عمومی را با خود همراه كنند و به دنبال آن قوانینی را تصویب كنند و به گوشه و كنار دنیا لشكركشی كنند و یا با حمایت از گروه‌های مختلف موجبات دستیابی به خواسته‌های خود را فراهم كنند.

اظهارات اخیر مقامات عالی‌رتبه آمریكا و دیگر كشورهای غربی و همچنین نمایندگان سازمان‌های غربی درباره آتش زدن صدها قرآن توسط یك كلیسای كوچك مسیحی در ایالت فلوریدا كه در رسانه‌های جهان منعكس شد، بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد تا ضمن ایجاد جوی روانی علیه دین اسلام، افراد تندرو را در جهان به انجام این كار كه به ظاهرمنع شده بود، ترغیب كنند.

طبیعی است كه چنین اظهارنظرهایی خود به طور غیرمستقیم می‌تواند افراد دیگری را كه از ماجرا آگاه نبودند، دعوت به اهانت به مقدسات اسلامی و مسلمانان كند.

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

سه شنبه 23/6/1389 - 10:17 - 0 تشکر 231015

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ"پیرو گدو" کشیش ایتالیایی واتیکان تصریح کرد: با توجه به کاهش میانگین زاد و ولد در ساکنان اصلی قاره اروپا و افزایش بی سابقه مهاجرین مسلمان که دارای خانواده های پر جمعیت هستند به این قاره، قاره اروپا در نسل های بعدی به قاره ای مسلمان تبدیل می شود.

وی با بیان این که باید این تغییرات در اروپا را جدی بگیریم گفت: سالانه ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزار نفر از جمعیت ایتالیایی ها کاسته می شود در حالی که تعداد مسلمانان که دارای زاد و ولد بیشتری هستند و نیمی از مهاجران قانونی به این کشور را تشکیل می دهند به بیش از ۲۰۰ هزار نفر در سال می رسد.

از سوی دیگر "میشل لولونگ کشیش مشهور فرانسوی که به تقریب اسلام و مسیحیت معروف است سخنان اخیر یکی از مشاوران واتیکان مبنی بر نقشه مسلمانان در اسلامی کردن اروپا را محکوم و چنین سخنانی را ناشی از گرایش های شخصی و تمایل برخی افراد در داخل کلیسای کاتولیک برای افزایش برخورد ادیان و تمدن ها  دانست.

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

جمعه 26/6/1389 - 23:23 - 0 تشکر 232521

با تمام این حرفها مسلمانان نباید وظیفه خود را در مقابل این جسارات فراموش کنند.و آنچه مسلم است از این به بعد توجه به این کتاب آسمانی بیشتر از قبل خواهد شد.

يا علي گفتيم و عشق آغاز شد

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی