سينما و تلویزیون (بازدید: 416)
دوشنبه 22/6/1389 - 19:29 -0 تشکر 230795
چرا مسابقه ی بسکتبال و کشتی در سیما پخش نشد؟

ایلنا در گزارشی، پشت پرده سانسور مسابقات کشتی و بسکتبال قهرمانی جهان را توضیح داد.

اختلاف مدیران سازمان صدا و سیما با سازمان تربیت بدنی بر سر چگونگی تامین بودجه شبکه های تخصصی تلویزیونی برای ورزش ،بر پخش زنده مسابقات ورزشی از شبکه سوم هم تاثیر گذاشته است.

مدیران صدا و سیما در ماههای اخیر از احتمال راه اندازی یک یا دو شبکه تلویزیونی برای پوشش رویدادهای ورزشی خبر داده اند ، با این حال انچه در عمل اتفاق افتاده است ، بر هم خوردن روال عادی پخش مسابقات مهم ورزشی از تلویزیون بوده است.در یک ماه گذشته تلویزیون تنها یکی بازی از 5 بازی بازی تیم ملی بسکتبال در مسابقه های قهرمانی جهان را زنده نشان داد.مبارزه های 7 کشتی گیر فرنگی کار ایران در مسابقه های قهرمانی جهان هم حتی یک دقیقه زنده پخش نشد.برخی از مدیران صدا و سیما در توضیح دلایل این اتفاقات به ترافیک برنامه های ویژه ماه رمضان اشاره کردند ‏، با این حال حتی بعد از ماه رمضان هم مسابقات کشتی پخش نشد.

یک منبع آگاه نزدیک از اختلاف مدیران صدا و سیما با مدیران سازمان تربیت بدنی خبر می دهد.به گفته این منبع شاید کلید این معما در پاسخ پورمحمدی مدیر شبکه سه در مورد دلیل مهم معطل ماندن راه اندازی شبکه ورزش نهفته باشد .آنجا که می گوید" دو شبکه ورزش می خواهیم که یکی فوتبال و دیگری سایر رشته ها را پخش کند ، برای اینکار 160 میلیارد تومان بودجه می خواهیم و سازمان تربیت بدنی باید مساعدت کند ."‌

به نظر می رسد با گذشت زمان رایزینی ها و به عبارت بهتر چانه زنیهای پشت پرده صداو سیما و سازمان ورزش بر سر بودجه ایجاد شبکه تلویزیونی ورزش وارد مرحله تازه ای شده است . مرحله ای که ظاهرا صداو سیما در مقابل فشار افکار عمومی و رسانه ها قرار گرفته است ولی در عین حال همچنان امیدوار است بودجه ای میلیاردی از سازمان ورزش برای راه اندازی شبکه ورزش بگیرد.

پوشش نامطلوب تصویری مسابقات جام جهانی بسکتبال و به دنبال آن رقابتهای جهانی کشتی نشانه هایی از این رویایی پنهان است.
لازم به ذکر است ابرو گوندش به همراه همسرش رضا ضراب نیز برای تماشای آخرین مسابقه ی بسکتبال آمده بودند.

 

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی