انجمن ها > انجمن خراسان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خراسان (بازدید: 1315)
دوشنبه 22/6/1389 - 14:33 -0 تشکر 230654
افتتاح سایت مرکز آموزش های الکترونیکی در دانشگاه فردوسی مشهد

افتتاح سایت مرکز آموزش‌های الکترونیکی در دانشگاه فردوسی مشهد
 
دانشگاه فردوسی مشهد، جزو اولین دانشگاه‌هایی است كه در زمینه تاسیس دانشگاه مجازی اقدام نمود. ایده ایجاد دانشگاه مجازی در سال 1380 در دانشگاه شكل گرفت و متعاقب آن كمیته دانشگاه مجازی با محوریت مركز اطلاعات،‌ آمار و امور رایانه‌ای دانشگاه تشكیل شد.

هدف این كمیته مطالعه بر روی تاسیس دانشگاه مجازی و زمینه‌های اجرایی آن بود. از اقدامات این كمیته راه‌اندازی آموزش مجازی در سطح دانشگاه بود كه با كسب مجوزهای مربوطه، 4 واحد از دروس عمومی در سال 1382 از این طریق ارائه شد. همچنین در سال 1383 نیز 8 واحد از دورس پایه نیز بر بستر آموزش مجازی ارائه گردید. هم‌اكنون بیش از 35 درس در هر ترم به صورت مجازی ارائه می‌شود و ترم تابستانی دانشگاه فردوسی مشهد نیز منحصراً به‌صورت الكترونیكی برگزار می‌گردد. علاوه بر این محتوای بیش از 100 درس نیز در پورتال آموزش مجازی دانشگاه قرار گرفته است كه به‌صورت آموزش مجازی، نیمه مجازی یا كمك درسی، مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

از سال 1385 با هدف تمركز امور آموزش مجازی دانشگاه و گسترش آن، مركز مستقل «آموزش‌های الكترونیكی دانشگاه فردوسی مشهد» تاسیس شد.

با پیگیری‌های صورت گرفته و در راستای تاسیس دانشگاه مجازی فردوسی مشهد، مجوز تاسیس یك رشته در مقطع كارشناسی و راه‌اندازی 9 رشته در مقطع كارشناسی‌ارشد از طرف هیات رئیسه دانشگاه صادر شده است كه اقدام‌های لازم برای ارائه آن‌ها نیز در حال انجام است.
 

جهانی فکر کن    با استفاده از امکانات محلی تولید کن    جهانی توزیع کن

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی