ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 497)
يکشنبه 21/6/1389 - 15:58 -0 تشکر 230332
افزایش جاسوسی الکترونیک

جاسوسی الکترونیک در ایران رو به گسترش است چرا که سازمان های داخلی آن طور که باید به مقوله امنیت نپرداخته اند.
حیدرعلی کورنگی مدیر مجتمع فناوری های پیشرفته شهید علم الهدی در گفت و گو با خبرنگار سیتنا در تعریف جاسوسی الکترونیکی گفت: جاسوسی الکترونیک به استراق سمع یا دسترسی به صورت مخفیانه به بسته های اطلاعاتی سازمان ها می گویند که این بسته های اطلاعاتی در حال تبادل در شبکه های کامپیوتری هستند و به راحتی توسط جاسوسان الکترونیک شنود و ردیابی می شوند.
وی گفت : زمانی که هک اتفاق می افتد چنانچه به همراه شنود اطلاعات صورت گیرد جاسوسی الکترونیک است.
کورنگی ادامه داد: همچنین اگر نفوذ به اطلاعات همراه با تغییر اطلاعات باشد به آن هک اکتیو می گویند.
وی گفت: هرگونه دسترسی غیرمجاز الکترونیکی به اطلاعات پایگاههای داده، اطلاعات محرمانه شبکه ها، اطلاعات خصوصی کاربران که توسط بیگانگان صورت می گیرد جاسوسی الکترونیک تلقی می شود.
وی خاطر نشان کرد:جاسوسی الکترونیک در کشور ما به مراتب وضعیت بدتری نسبت به دیگر کشورها دارد چرا که سازمان های داخلی آنطور که باید به مقوله امنیت نپرداخته اند.
وی در پایان هشدار داد: هیچ آماری از نفوذ جاسوسان الکترونیک به اطلاعات محرمانه سازمانها در دسترس نیست و بسیاری از آنها هنوز کشف نشده اند اما بررسی ها نشان می دهد که اکثر سیستمهای اداری در کشور در خصوص جاسوسی الکترونیک و هک آسیب پذیر هستند و مشکل امنیت اطلاعاتی دارند.

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

دوشنبه 22/6/1389 - 13:18 - 0 تشکر 230635

واقعاً جای تأسف داره!
ما توی ایران نابغه زیاد داریم اما متأسفانه به کارگیری نمیشن.
با خوندن این مطلب یاد یک ماجرایی افتادم که فکر می کنم تاپیکشم توی تبیان گذاشته شد ؛ شاید خیلی ها خونده باشن که یک جوون به سیستم یکی از بانک های ایران دسترسی پیدا می کنه و به مسئولین اون بانک تماس میگیره که سیستم امنیتی بانک ضعیفه و این ضعف رو برطرف کنید اما مسئول اون بانک به جای اینکه درصدد رفع این ضعف بربیاد ، از طرف به دلیل ورود به سیستم اون بانک شکایت کرد و انداختش زندان!!!

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم كه از تراكم اندیشه های پست تهی باشد                                                                مسعود خادمی                                        
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی