انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1602)
يکشنبه 21/6/1389 - 11:58 -0 تشکر 230239
ده ها جلد قرآن در آمریکا به آتش کشیده شد

به گزارش مشرق، یک شهروند آمریکایی، ساعاتی پیش با اعلام قبلی و آزادانه در محل بازسازی برج های دوقلوی نیویورک حضور یافته و در مقابل چشم مردم و دوربین های خبرنگاران، صفحات یک قرآن را پاره کرده و با فندکی که از جیب خود بیرون آورد، به آتش کشید.

ده ها تصویربردار و عکاس و شهروندان آمریکایی با دوربین های تلفن های همراه خود، صحنه این جنایت را به تصویر کشیدند که تصاویر آن در شبکه های مختلف تلویزیونی آمریکا و اینترنت منتشر شده است.

جالب اینکه پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی) در دقایق اولیه وقوع این جنایت، هیچ مداخله ای نکرد و اجازه داد تصویربرداران با آسودگی، از از این اقدام توهین آمیز فیلم بگیرند و آنگاه چند مأمور پس از دقایقی از تماشای این عمل شنیع، وارد عمل شده و عامل هتاک این اقدام را با احترام و به آرامی از صحنه دور کردند.

همزمان و از حدود سه ساعت پیش، تعدادی دیگر از شهروندان آمریکایی، تصاویری از سوزاندن قرآن، پاره کردن صفحات قرآن، بنزین ریختن و آتش زدن قرآن و انداختن قرآن در منقل، کتاب آسمانی مسلمانان را به آتش کشیدند.

تا کنون و از ساعاتی پیش، دست کم 11 فیلم از سوزاندن قرآن در شهرهای مختلف آمریکا تنها در سایت یوتیوب انتشار یافته که در توضیح برخی از آنها، از این کتاب مقدس با عنوان "کتاب شیطانی" نام برده شده است.

اقدام مشابه دیگری در مقابل کاخ سفید در واشنگتن انجام گرفته که اخبار تکمیلی مربوط به این فاجعه نیز متعاقباً مخابره می شود.
این جنایات پس از آن انجام می گیرد که یک کشیش آمریکایی اعلام کرد تصمیم دارد در سالروز یازدهم سپتامبر، تعداد زیادی قرآن را به آتش بکشد.

این اقدام، پس از واکنش شدید مسلمانان و غیرمسلمانان آزاده و فشار افکارعمومی جهان، لغو شد.

تحلیلگران، اکنون و پس از سوزاندن ده ها جلد از قرآن کریم در آمریکا، پیش بینی می کنند تظاهرات خشمگینانه خودجوش در بسیاری از کشورهای جهان آغاز شده و منافع دولت آمریکا در این کشورها به خطر بیفتد.

خبرنگار مشرق که تا کنون به ده ها عکس و فیلم از اقدامات شنیع چند ساعت اخیر در آمریکا دست یافته است، به علت دلخراش بودن و هتاکانه بودن این تصاویر، از انتشار آنها معذور است.

http://www.jahannews.com/vdchwxnzq23nxqd.tft2.html 

شکر لله شیعه ای نامی شدیم
اهل جمهوری اسلامی شدیم
از خمینی درس عشق آموختیم
در تنور جنگ و جبهه سوختیم
بیعتـی کـردیم بـا سیـد علی
راه حـق در قول و فعلش منـجلی

 
يکشنبه 21/6/1389 - 16:38 - 0 تشکر 230383

ایلنا: رئیس فراكسیون روحانیون مجلس خواستار واكنش وزارت خارجه و همه نهادهای مسئول به اهانت به قرآن كریم در آمریكا شد.
محمدتقی رهبر نماینده اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در واكنش به برخی خبرها مبنی بر به آتش كشیده شدن قرآن كریم توسط یك گروه افراطی در آمریكا گفت: این موضوع نهایت وحشی‌گری غربی‌ها را نشان می‌دهد. آنها همانگونه كه در قرون وسطا دانشمندان را تحت فشار شكنجه قرار می‌دادند در حال حاضر آتش كشاندن قرآن را در دستور كار خود قرار داده‌اند.
به گفته وی، چنانچه چنین كاری صورت گرفته باشد؛ سازمان كنفرانس اسلامی، وزارت امور خارجه و بقیه نهادهای مسوول در كشور باید نسبت به این موضوع واكنش نشان دهند و این موضوع را محكوم كنند. مجلس نیز پس از پایان تعطیلات حتما نسبت به این موضوع واكنش نشان می‌دهد.
این نماینده مجلس یادآور شد: دشمنی‌های این افراد با اسلام به علت رشدی است كه دین اسلام در سطح جهان داشته است. با وجود چنین اقداماتی، مردم بیشتر به اسلام روی می‌آورند.
رهبر با تاكید بر اینكه ماجرای 11 سپتامبر توسط دست نشاندگان آمریكا صورت گرفته بود، خاطرنشان كرد: اما این موضوع به گردن مسلمانان انداخته شد و غربی‌ها از روی عقده‌ای كه نسبت به اسلام داشتند به كشورهای مسلمان حمله كردند.
این عضو كمیسیون حقوقی و قضایی معتقد است كه امت مسلمان پاسخ این اقدام وحشیانه غربی‌ها را خواهد داد و به آنها نشان می‌دهد كه قرآن و اسلام نوری آسمانی است كه به هیچ عنوان نمی‌توان از عزمت آن كاست.
پایان پیام

منبع: http://www.ilna.ir/newsText.aspx?ID=147498

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

يکشنبه 21/6/1389 - 16:45 - 0 تشکر 230390

ایلنا: عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اهانت به ساحت مقدس قرآن كریم اهانت به همه ادیان آسمانی و الهی است.
آیت‌الله سیدمحمد واعظ موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در قم در واكنش به عمل یك گروه افراطی در آمریكا كه اقدام به پاره كردن و سپس سوزاندن قرآن كریم كردند اظهار داشت: مسلما آنچه روشن است این فاجعه غیرانسانی باعث معرفی هرچه بیشتر اسلام و قرآن شد.
وی افزود: بعضی از سردمداران استكبار به جای عكس‌العمل در مقابل توهین به مقدسات یك ونیم میلیارد مسلمان با سكوت خود از این عمل قبیح پشتیبانی و آن را تایید كردند.
نماینده مردم استان آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان گفت: آنچه مسلم است كه این حركت سرچشمه‌اش در افكار صهیونیست‌ها و تعداد معدودی از افراد خودباخته است كه خود را تسلیم منویات استكبار و صهیونیست‌ها كرده‌اند تا بین مسیحیت و اسلام اختلاف بی‌اندازند؛ در حالی كه در طول تاریخ پیروان این دو دین بزرگ همزیستی مسالمت‌آمیزی با یكدیگر داشته است تا زمانی كه افرادی خارج از این دو طیف كه سر در آخر استكبار و صهیونیست‌ها داشته‌اند مداخله كرده و جنگ‌هایی مانند جنگ صلیبی را راه انداختند.
وی افزود: قرآن كریم هم همواره تاكید دارد كه بین پیروان ادیان آسمانی تفاوتی وجود ندارد.
آیت‌الله واعظ موسوی خاطرنشان كرد: به هر حال هر انسان آزاده‌ای از مسلمان گرفته تا مسیحی یا پیرو هر دین دیگری وظیفه دارد از حركت‌های خشن و غیراخلاقی ابراز انزجار و نفرت كند و خوشبختانه هم تاكنون غیر از مسلمانان بسیاری از مسیحیان و كلیساها این حركت را محكوم كرده‌اند.
پایان پیام

منبع: http://www.ilna.ir/newsText.aspx?ID=147577

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

يکشنبه 21/6/1389 - 17:28 - 0 تشکر 230418

جمله ای که در پشت این فرد هم نوشته شده جالب است

این فعل تنها توسط عده ای از مردم آمریکا انجام شده و نسبت دادن آن به کل آمریکا یا دولت آمریکا اشتباه است.

در این روز در محل برج های دوقولو دو تظاهرات بر پا شده که یکی از آنها برای جلوگیری از ساختن مرکز اسلامی در نزدیکی خیابان برجهای دوقولوست بود و دیگری در حمایت از ساخت آن.

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

يکشنبه 21/6/1389 - 19:55 - 0 تشکر 230443

حتی اگر با خوشبینی تمام مسئولین مملکتی آمریکا را در این ماجرا خط بگیریم و بگوییم نقشی نداشته اند اما یک نکته را نمی شود ندیده گرفت:
و آن بی تفاوتی آنها نسبت به این اقدام هتاکانه و وقیحانه است
رئیس جمهور آمریکا تنها دلیل اشتباه بودن این عمل را احتمال به خطر افتادن نیروهای نظامی آمریکا مستقر در عراق و افغانستان و همچنین تحت الشعاع قرار گرفتن روابط دیپلماتیک این کشور دانسته
و نسبت به خود این رفتار هیچ اظهار نظری نکرده است
گو اینکه اگر این حرکت برای نظامیان آمریکا و روابط بین الملل آنها مشکلی ایجاد نکند فی نفسه عمل بدی نیست.
پیشنهاد برای مدیران محترم: لطفا عکس فوق را حذف نمایید
یا علی علیه السلام

مرگا به من که با پر طاووس عالمي

يک موي گربه ي وطنم را عوض کنم

دوشنبه 22/6/1389 - 0:5 - 0 تشکر 230480

آیت‌الله حسینی‌بوشهری:
اوباما مسبب اصلی اهانت به قرآن است
 نماینده استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری گفت: شخص اوباما مسبب اصلی در اهانت به قرآن كریم است.

 به گزارش خبرگزاری فارس از عسلویه، آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به توهین كشیش آمریكایی به ساحت مقدس قرآن كریم اظهار داشت: بدون شك این قبیل رفتارهای موهن و اهانت‌آمیز پیرو رفتارهای اسلام‌ستیزی و اسلام‌هراسی آمریكایی‌ها و اروپایی‌ها است.
نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان كرد: رفتارهایی كه اخیراً توسط كشیش آمریكایی صورت گرفته، پیرو حركات اسلام‌ستیزی و اسلام‌هراسی آمریكایی‌ها بوده و از این رو شخص اوباما مسبب این اتفاقات است.
حسینی‌بوشهری افزود: آمریكایی‌ها هر روز عرصه را بر مسلمانان تنگ‌تر می‌كنند، چرا كه آنها در واقع احساس می‌كنند كه با توسعه و پیشرفت اسلام، جایی برای رفتارهای استكباری و سطله‌جویانه آنها باقی نخواهد ماند.
وی با اشاره به انتشار كاریكاتوری در كشور دانمارك برای توهین به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) در چند سال گذشته، بیان داشت: از روزی كه این كاریكاتور غیرانسانی و زشت منتشر شد هر روز شاهد توهین جدی‌تری به مقدسات مسلمانان در سراسر دنیا بوده‌ایم.
نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان ادامه داد: گرچه نخستین بار این رفتارهای زشت توسط یك كشیش افراطی مطرح شد اما انتقال آن به شهروندان عادی، زمینه‌ساز بروز چنین حركات ناشایستی در جامعه آمریكا شد.
حسینی‌بوشهری گفت: متأسفانه پلیس آمریكا نظاره‌گر این رفتار زشت شهروندان آمریكایی بود و هیچ اقدامی برای جلوگیری از این مسئله صورت نداد و اگر رنگین‌پوستی در این كشور كار غیرعرفی انجام می‌داد آیا باز هم پلیس آمریكا در مقابل آن سكوت می‌كرد.
وی عنوان داشت: چگونه ممكن است پلیس آمریكا در مقابل توهین به مقدسات حدود یك میلیارد مسلمان در جهان سكوت كرده و فقط نظاره‌گر باشد.
امام جمعه موقت قم تصریح كرد: شخص اوباما مسبب این كارهاست و همه روزه و به دستور سران آمریكا شاهد كشتار دسته‌جمعی مسلمانان توسط نیروهای آمریكایی در عراق و افغانستان هستیم.
حسینی‌بوشهری در ادامه با اشاره به خشم و انزجار حوزه علمیه قم از این عمل شنیع آمریكایی‌ها ابراز داشت: وظیفه امت اسلام است كه یك بار برای همیشه، خشم، تنفر و انزجار خود از چنین حركاتی را به استكبار جهانی نشان دهند.
وی خاطرنشان كرد: كمترین هزینه‌ای كه این حركت برای آمریكایی‌ها دارد، تنفر عمومی از آنها در سراسر جهان اسلام بوده كه به زودی شاهد آن هستیم.

منبع: خبرگزاری فارس

در اعتراض به هتك حرمت قرآن‌كریم در آمریكا صورت می‌گیرد
فردا؛ تجمع دانشجویان مقابل دفتر حافظ منافع آمریكا در ایران
 دانشجویان دانشگاه‌های تهران در اعتراض به هتك‌حرمت قرآن‌كریم در آمریكا، فردا مقابل دفتر حافظ منافع این كشور در ایران (سفارت سوئیس) تجمع می‌كنند.
به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس، دانشجویان دانشگاه‌های تهران در اعتراض به اقدام كشیش‌های آمریكایی در توهین به قرآن‌كریم، مقابل سفارت سوئیس در تهران تجمع می‌كنند.
این تجمع اعتراض‌آمیز با حضور دانشجویان دانشگاه‌های تهران و تشكل‌های دانشجویی فعال از ساعت 16 فردا دوشنبه 22 شهریور مقابل دفتر حافظ منافع آمریكا در ایران (سفارت سوئیس) برگزار می‌شود. 

 ما مي توانيم ....

دوشنبه 22/6/1389 - 0:23 - 0 تشکر 230484


بیانیه حزب موتلفه اسلامی:
اسلام ستیزی و قرآن سوزی ننگی بر پیشانی دولت آمریكا است
 حزب موتلفه اسلامی در بیانیه‌ای اقدام شرم آور دولت آمریكا، مبنی بر سكوت در برابر قرآن سوزی را ناشی از سیاست اسلام ستیزی آنها توصیف كرد و افزود: قرآن سوزی و اسلام ستیزی لكٌه ننگی بر پیشانی دولتمردان آمریكایی باقی خواهد ماند.
 به گزارش باشگاه خبری فارس«توانا» در این بیانیه با ابراز تاسف شدید از اقدام دولت آمریكا آمده است: روز گذشته علی‌رغم لغو مراسم قرآن‌سوزی توسط كشیش صهیونیست آمریكایی و نیز محكومیت‌های ظاهری مقامات آمریكایی متأسفانه بر اساس خبرهای رسیده حداقل در سه نقطه مختلف در آمریكا، قرآن؛ كتاب مقدس مسلمانان جهان به آتش كشیده شد.

این بیانیه با تأكید بر اینكه موضوع اسلام‌ستیزی آمریكایی‌ها بر فردی پوشیده نیست، می‌افزاید: اشغالگران آمریكایی اكنون با لشكركشی به دو كشور اسلامی و حمایت از رژیم صهیونیستی هیچ‌گاه مقاصد اسلام ستیزانه خود را پنهان نكرده‌ است. اما در مرحله جدید، اسلام ستیزی آنها وارد مرحله جدیدی شد و عناصر افراطی صهیونیست بدون هیچ تهدیدی از سوی پلیس مراسم قرآن سوزی را اجرا كردند.

حزب مؤتلفه اسلامی ضمن محكوم كردن این اقدام ضد دینی و ضد بشری دولت و مقامات آمریكا را مسئول این اهانت دانسته است و در ادامه بیانیه خود آورده است: كسانی كه مرتكب این جنایت شدند باید بدانند دست انتقام خداوند بزرگ گریبان آنها را خواهد گرفت؛ لذا در قرآن كریم بارها نام مسیح(ع) به عنوان پیامبر اولوالعزم و نام حضرت مریم(ع) آورده شده است؛ آنها با آتش كشیدن نام مسیح و حضرت مریم(علیهم السلام) ثابت كردند به هیچ دینی اعتقاد ندارند.

در بخش پایانی بیانیه حزب مؤتلفه تصریح كرد: دین ستیزی و اسلام ستیزی لكٌه ننگی بر پیشانی دولتمردان آمریكایی باقی خواهد ماند و مردم جهان لعن و نفرین خود را به چنین حاكمانی خواهند فرستاد و از اقدام ضد بشری آنها تبری می‌جویند.

 ما مي توانيم ....

دوشنبه 22/6/1389 - 0:27 - 0 تشکر 230486

عکس فوق به صورت محو شده در 20.30 نمایش داده شد.
این عکس هم به همین صورت در خبرآنلاین آماده(که منبع عکس من همان خبرآنلاین است که با پوزش فراموش کردم ذکر کنم)

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

دوشنبه 22/6/1389 - 8:2 - 0 تشکر 230520

من به نوبه خود انزجار خود را از این عمل قبیحانه اعلام می نمایم و این ضایعه را به همه مسلمانان جهان تسلیت می​گویم.

با آرزوی موفقیت برای شما

دوشنبه 22/6/1389 - 11:32 - 0 تشکر 230599

به شما ایرادی ندارم جناب سیامک 4 عزیز
این تصویر رو هم این روزها زیاد دیدم
اما باور بفرمایین دیدن این تصویر غیر قابل تحمله و قلب رو به در میاره

لعن الله قوم الظالمین من الاولین و الآخرین

مرگا به من که با پر طاووس عالمي

يک موي گربه ي وطنم را عوض کنم

دوشنبه 22/6/1389 - 15:55 - 0 تشکر 230708

ضمن عذرخواهی از انتشار این فیلم که فقط و فقط برای اطلاع رسانی است این ضایعه را به همه مسلمانان جهان تسلیت می​گویم.
http://khabaronline.ir/pdf//protester%20burns%20Qur_an%20Koran%20burning%20set%20on%20Fire%20at%20Ground%20Z.flv

شکر لله شیعه ای نامی شدیم
اهل جمهوری اسلامی شدیم
از خمینی درس عشق آموختیم
در تنور جنگ و جبهه سوختیم
بیعتـی کـردیم بـا سیـد علی
راه حـق در قول و فعلش منـجلی

 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی