انجمن ها > انجمن موبایل > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
موبایل (بازدید: 836)
جمعه 19/6/1389 - 17:2 -0 تشکر 229917
مزاحمت‌های تلفنی

مزاحمت‌های تلفنی و جرایم پیام کوتاه و نحوه شکایت از آنها
اول باید این مزاحمت‌ها از طرف مردم اعلام شوند؛ به این صورت كه مشترك ابتدا باید تشخیص دهد كه فرد، مزاحم تلفنی است. متأسفانه چون شماره‌ای كه روی دستگاه‌های نمایشگر شماره تلفن می‌افتد در مخابرات ثبت نمی‌شود، وجهه قانونی ندارد و نمی‌توان به استناد آن فردی را مؤاخذه كرد. به همین دلیل، مشترك باید به مركز تلفن محل خود مراجعه كند. فرمی به او داده می‌شود به نام درخواست كشف مزاحم. مشترك باید این فرم را كامل كند و تحویل دهد. سپس برای فرد سیستم كامپیوتری تعریف شده و روی خط تلفنش نرم‌افزاری فعال می‌شود. پس از آن به مشترك آموزش‌هایی داده می‌شود تا زمانی كه فرد مزاحم تماس گرفت او كد مخصوصی را وارد كند و شماره فرد مزاحم ثبت شود. ظرف 24ساعت فرد شناسایی می‌شود و از طرف اداره با او تماس می‌گیرند و برایش اخطاریه فرستاده می‌شود. بار اول تلفن مزاحم برای یك هفته قطع می‌شود، بار دوم 3 ماه و بار سوم تلفن قطع شده و از او سلب امتیاز می‌شود.

 

قانون، ساكت نیست    ...قانون شركت مخابرات ایران - مصوب 36سال پیش- می‌گوید هر كس از وسایل مخابراتی استفاده غیرمجاز  كند، بار اول به او  اخطار كتبی داده می‌شود و بار دوم  به مدت 15روز ارتباط او قطع می‌شود. در صورت تكرار ، اشتراك  او به‌كلی لغو می‌شود. با اینكه شركت مخابرات مزاحمت‌های تلفنی را پیگیری  و تلفن مزاحمان را قطع می‌كند اما گاهی مزاحمان تلفنی چنان تاثیری در زندگی افراد می‌گذارند كه قطع تلفن در ازای ضرر جبران‌ناپذیری كه به زندگی آنها وارد كرده‌اند، كافی نیست. اینجاست كه می‌شود دست به دامن قانون و دادسرا شد. قانون مجازاتاسلامی برای برخورد با مزاحمت تلفنی ماده بخصوصی دارد؛ طبق ماده 641 این قانون اگر كسی به وسیله تلفن یا دستگاه‌های مخابراتی دیگر مزاحم دیگران شود، علاوه بر اجرای مجازات شركت مخابرات، به   یك تا 6 ماه حبس محكوم می‌شود. اگر  خواستید از مزاحم تلفنی‌تان شكایت كنید، پس از اینكه ماجرا را در مخابرات پیگیری كردید و مزاحم تلفنی‌تان را شناختید، با داشتن نامه مخابرات كه حاوی شماره تلفن فرد مزاحم است، به نزدیك‌ترین دادسرا مراجعه كنید و روی یك برگه سفید معمولی شكایت خود را  این‌طوری بنویسید؛ «از طرف این خط تلفن (شماره  مزاحم) برای شماره تلفن من (شماره  خودتان) مزاحمت ایجاد شده و تقاضای پیگیری دارم». شكایت شما به شعبه بازپرسی ارجاع می‌شود و دادسرا از شما دعوت می‌كند كه برای ارائه شكایت خود حاضر شوید  
منبع: شبکه اطلاع رسانی تلفن همراه ایران

زندگی چیدن سیبی است باید چید و رفت / زندگی تکرار پاییز است باید دید و رفت

زندگی رودی است جاری که هرکه آمد شادمان / کوزه ای پر کرد و رفت . . .

پورتال بندری های خونگرم

يکشنبه 28/6/1389 - 23:54 - 0 تشکر 233208

به نظر من باید برای هر فرد یک شناسنامه جرائم درست کنند که فرد هر تخلفی در هر جا کرد که تخلف رانندگی باشه و چه قضایی و ... که فرد انجام میده در اون ثبت بشه و براش هم قانون های متفاوتی گذاشته بشه که مثلا برای چند ماه چند نوع تسهیلات از اون سلب بشه

البته این شناسنامه رو برای افرادی که در درجه کم خطر و بی خطر خوبه و کسانی که پر خظر هستن حسابشون جداست !!!1

تا رفتم اومد ...

 َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی