انجمن ها > انجمن خراسان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خراسان (بازدید: 425)
سه شنبه 16/6/1389 - 14:8 -0 تشکر 228793
مشهد شهر قرآن و عترت

موضوع ایجاد نمایشگاه دائمی قرآن برای پایتخت معنوی ایران چندی است که از سوی روزنامه خراسان مطرح شده و با واکنش مثبت مدیران و کارشناسان حوزه های فرهنگی استان همراه شده است.

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی ، گنابادی نژاد معتقد است«شاید بهتر از داشتن یک نمایشگاه دائمی قرآن، داشتن یک شهر قرآن و عترت در مشهد است که بتوان علاوه بر ارائه توانمندی های قرآنی، فرصت و مجالی فرهنگی و قرآنی را برای زائران میلیونی این شهر فراهم آورد.»

 به باور او داشتن نمایشگاه دائمی یا شهر قرآن و عترت برای مشهد موضوعی ملی است.  او این گونه توضیح می دهد: «با همه اهمیتی که دیگر موضوعات دارد ولی به دلیل وجود بارگاه مطهر امام علی بن موسی الرضا(ع) و حداقل حضور سالانه ۲۰ میلیون زائر، وجود حوزه علمیه کهن در جوار بارگاه عالم آل محمد(ع) و دانشگاهی بزرگ و توانمند در این شهر، به نظر می رسد غفلتی بزرگ صورت گرفته است که مسیر توسعه استان را مبتنی بر توانمندی ها و ظرفیت های علمی، فرهنگی و مذهبی به درستی شناسایی نکرده ایم.

 گنابادی نژاد گفت :داشتن شهر قرآن و یا موضوع نمایشگاه فاخر و دائمی قرآن و عترت برای مشهد، موضوعی ملی است که لازم است رسانه ها در قالب ویژه نامه هایی به  آن بپردازند تا مورد توجه مسئولان تصمیم گیر و سیاست گذار کشور قرار گیرد..وی چنین می گوید: «موقوفات مرتبط با قرآن در خراسان و کشور بسیار کم است و به میزانی نیست که بتوان به عنوان پشتوانه برای چنین طرحی مطرح کنیم؛ اما اگر نمایشگاه دائمی قرآن یا شهر قرآن و عترت مشهد به عنوان پروژه ای ملی مطرح شود به نظر می رسد که سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با توجه به توانمندی هایی که دارد، می تواند از تاثیرگذاران و مشارکت کنندگان جدی این طرح باشد.»

 وی گفت :ما می توانیم توانمندی های قرآنی استان را در شهر قرآن و عترت ارائه دهیم و در بخش های دیگر آن نیز آموزه های قرآن و عترت را برای ارائه الگویی از زندگی سالم به شیوه های مختلف ارائه کنیم.

جهانی فکر کن    با استفاده از امکانات محلی تولید کن    جهانی توزیع کن

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی