بهداشت و سلامت (بازدید: 347)
دوشنبه 15/6/1389 - 9:46 -0 تشکر 228261
با غیرفعال کردن ژن‌ها، رشد سرطان سینه متوقف می‌شود

جهش ژنی در ژنی به نام BRCA1 به طور قابل توجهی باعث افزایش خطر سرطان سینه می شود اما هم اکنون محققان گزارش داده اند توانسته اند با استفاده از آن ژن، ژن دیگری را غیر فعال کنند و خطر سرطان سینه در موش ها را کاهش دهند.

زنانی که این جهش ژنی را دارند، خطر رشد سرطان سینه در آنها 85 درصد نسبت به دیگر زنان بالاتر است. همچنین احتمال بروز سرطان تخمدان در این زنان40 درصد نسبت به دیگران بیشتر است.

محققان موسسه ملی سرطان آمریکا با غیر فعال سازی ژنی به نام 53BP1 خطر فعالیت تومورهای سرطانی در موش ها را کاهش دادند. این موش ها دارای ژن معیوب BRCA1 بودند که سرطان سینه را در آنها همانند انسان ها رشد می‌دهد.

همچنین محققان دریافتند تومور هایی که مربوط به جهش ژنی BRCA1 می شوند بیشتر از دیگر تومور ها در مقابل شیمی درمانی مقاومت می کنند. با این حال محققان اظهار امیدواری کردند بتوانند دارویی تهیه کنند که این اثر را از بین ببرد.

 

 

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی