بهداشت و سلامت (بازدید: 401)
يکشنبه 14/6/1389 - 12:0 -0 تشکر 228011
یک گام با پزشکی

لطفا به این خبر که از سرویس خبری خبر آنلاین منتشر شده، توجه کنید:

معاون علمی پژوهشی معاونت علمی فناوری رئیس جمهور با اشاره به حمایت مالی معاونت علمی از انجمنهای علمی گروه پزشکی گفت: در مدت دو سال گذشته دو میلیارد و 700 میلیون تومان از انجمنهای علمی پزشکی حمایت شده است.
سید مهدی سیدی شنبه شب در اجلاس روسای انجمنهای علمی گروه پزشکی افزود: سال 87 معاونت علمی از انجمنها حمایت کرد اما از سال 88 علاوه بر حمایت، خدماتی نیز از انجمنهای علمی دریافت شد.
وی اضافه کرد: معاونت علمی از سال 87 حمایتهای خود را از انجمنهای علمی آغاز کرده است و این حمایت شامل وزارت علوم، وزارت بهداشت و حوزه های علمیه می شود.

سیدی با اشاره به ممیزی توسعه علوم در حوزه های 7 گانه و از جمله حوزه سلامت و پزشکی خاطرنشان کرد: با همکاری وزارت بهداشت 30 انجمن علمی در سال گذشته به امر ممیزی علمی پرداختند و کار ارزیابی در 30 رشته را به خوبی به پایان رساندند و گزارش خود را ارائه کردند. وی اضافه کرد: در سال 89 نیز 40 انجمن علمی برای ممیزی علوم 40 رشته دیگر فعالیت خواهند کرد و مورد حمایت معاونت علمی قرار می گیرند.

معاون علمی پژوهشی معاونت علمی فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: معاونت علمی از حوزه هایی که جزء موارد اولویت دار هستند اما انجمن علمی ندارند نیز حمایت می کنند.

وی با اشاره به فعالیتهای بسیار زیاد انجمنهای علمی در سطح دنیا و توسعه علوم که به کمک انجمنها رخ می دهد، یادآور شد: انجمن علمی رقیب و زایده دولت نیست بلکه مکمل آن است و می تواند در تدوین سیاستها و ترویج علم و نظارت بر توسعه علوم دخالت داشته باشد.

سیدی گفت: ما در ایران توسعه علمی خوبی داریم اما این توسعه علوم با توسعه علمی جامعه هماهنگ نیست و این وظیفه انجمن های علمی است که رفع این نقص را بر عهده گیرند.

وی با اشاره به حمایتهای معاونت علمی از نشریات انجمنهای علمی گروه پزشکی گفت: آیین نامه حمایت از نشریات علمی تدوین شده است و معاونت علمی در به روز شدن، الکترونیک شدن و بین المللی شدن نشریات وابسته به انجمنهای علمی به آنها کمک می کند./ پایان خبر

با آشنایی نسبی که بنده با انجمن های تبیان در این مدت پیدا کردم، انجمن بهداشت و سلامت یکی از انجمن های پویاست و به نظر می رسد که در تولید یک نشریه علمی الکترونیکی می تواند قدم های خوبی بردارد. آیا شما این طور فکر نمی کنید؟

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

يکشنبه 14/6/1389 - 14:7 - 0 تشکر 228043

سلام و عرض تشکر از جناب اوووج گرامی.......بابت درج این خبر و درخواست نظر سایر عزیزان...من خودم شخصا با شما موافقم فقط... حضور بیشتر و پررنگ تر متخصصین این امر رو یعنی پزشکان عمومی و متخصص بیشتری رو می طلبه که این مهم به تدریج دست یافتنی است. امیدوارم هرچه زودتر این امر محقق بشود و بتوانیم یک انجمن تخصصی مفید و کارآ داشته باشیم. باز هم از نظرات شما دوست عزیز بهره میبریم ان شاءالله.

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

يکشنبه 14/6/1389 - 14:47 - 0 تشکر 228051

با سلام

برای این کار افرادی می خواد که هم متخصص باشن و هم برای کار وقت صرف کنن

با تشکر

 
يکشنبه 14/6/1389 - 22:53 - 0 تشکر 228171

من هم با نظر دوست عزیز oooooj موافقم
امیدواریم که حمایت های دولت بیشتر و بیشتر بشه

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم كه از تراكم اندیشه های پست تهی باشد                                                                مسعود خادمی                                        
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی