انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 356)
شنبه 13/6/1389 - 16:54 -0 تشکر 227676
قانون شکنی دولت

خبرگزاری مهر:

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حرمت داشتن قوانین حتی قوانین عادی در نظام اسلامی گفت: دولت با قانون شکنی و مجلس با مماشات با دولت در حق مردم جفا می کنند.

محمد رضا خباز نماینده مردم کاشمر و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر، در ارزیابی از قانونگرایی دولت با توجه به معلق ماندن اجرای برخی مصوبات گفت : دولت دهم برای قانون حرمت خاصی قائل نیست.

وی با بیان اینکه تصور آقایان این است هر چه ما عمل کردیم قانون است و هر چه را عمل نکردیم، قانون نیست ، افزود: پس اختلافات از اینجا آغاز می شود چرا که ما می گوییم مسئولان باید با قانون مقایسه شوند و آقایان در دولت می گویند قانون باید با ما مقایسه شود. ما می گوییم میزان قانون است آقایان در دولت می گویند میزان ما هستیم.

خباز ادامه داد: با این تفکر است که هرچه را که با ذوق و سلیقه شان جور در بیاید عمل می کنند و هر چه که جور در نیاید عمل نمی کنند.

نماینده کاشمر با اشاره به سخنان امام راحل (ره) مبنی بر اینکه اجرای قانون واجب است، افزود: حتی من به عنوان یک راننده خودرو نیز حق ندارم شرعا از یک ورود ممنوع عبور کنم ، چرا که طبق قانون اسلامی ما این کار شرعی نیست.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: در نظام اسلامی ما قوانین عادی نیز حرمت دارد و چون بر اساس شرع نوشته شده است نباید آنها را بشکنیم.

وی به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دولت باید قانون را دقیقا اجرا کند حتی اگر آن را قبول نداشته باشد اشاره کرد .

خباز در بیان اینکه حال چرا دولت به قوانین عمل نمی کند، افزود: به نظر من این جفایی است که دولت در حق مردم می کند و مجلس نیز جفایی دیگر در حق مردم انجام می دهد.

وی ادامه داد: دولت با قانونشکنی در حق مردم جفا می کند و مجلس با مماشات و از کنار قضیه گذشتن به مردم جفا می کند.

نماینده کاشمر در مجلس در بیان اینکه مجلس چگونه باید در مقابل اقدامات غیر قانونی عمل کند، افزود: مجلس از نظر قانونی ابزارهایی را برای جلوگیری از اقدامات غیر قانونی دارد.

خباز در پاسخ به اینکه ابزار مجلس در این زمینه چیست، گفت: نمایندگان اول تذکر می دهند بعد سئوال می پرسند پس از آن تحقیق و تفحص انجام می دهند و در مرحله آخر نیز استیضاح می کنند.

وی افزود: چون مجلس از این ابزارهای نظارتی خود در مقابل اجرا نشدن قانون از سوی دولت استفاده نمی کند پس مجلس هم دارد در حق مردم جفا می کند و در نهایت دود همه اینها در چشم مردم می رود.

لینک:

http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1143018

 

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

شنبه 13/6/1389 - 16:58 - 0 تشکر 227677

خبرآنلاین:

 علی مطهری

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تاکید می‌کند که مجلس باید از ابزارهای قانونی در مقابل تخلفات دولت استفاده کند.


علی مطهری، در پاسخ به سوالی در مورد ضرورت تشکیل کمیته مشترک میان دولت و مجلس به ایلنا گفت: نیازی به کمیته مشترک نیست، زیرا قانون اساسی ابزارهای لازم را در دست نمایندگان قرار داده و اگر آنها تخلفی از دولت می‌بینند باید اقدام کنند.

وی افزود: اگر رئیس‌جمهور می‌گوید قانون اساسی را اجرا نمی‌کند مجلس باید از وی سوال مطرح کند تا درقبال رفتار خود توضیح دهد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در پاسخ به سوال دیگری در مورد اظهارات اخیر شورای نگهبان مبنی بر اینکه برای اجرای قانون تنها دعا می‌کنیم، تصریح کرد: دعا کردن ضرری ندارد اما باید همانگونه که گفتم باید از ابزارهای قانونی در این راه استفاده کرد.

مطهری در پاسخ به سوالی در مورد لزوم تدوین منشور اصولگرایی اظهار داشت: در این مورد بحث زیادی شده است.

http://www.khabaronline.ir/news-89604.aspx

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

يکشنبه 14/6/1389 - 1:21 - 0 تشکر 227833

هردم از این باغ بری میرسد تازه تر از تازه تری میرسد
البته خدمات دولت کریمه را در نظر باید گرفت ها 
که ما هم در نظر میگیریم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی