انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 505)
جمعه 12/6/1389 - 20:58 -0 تشکر 227364
بازنشر ممنوع !

 

دیروز كه داشتم آخرین شماره ماهنامه آسمان شب (شهریور ماه 1389) را ورق می زدم، بی اختیار، یكبار دیگر ولی اینبار با دقت بیشتر، صفحه مشخصات نشریه (صفحه 4) را مطالعه نمودم كه ناگهان جمله ای در پی نوشت توجه من را به خودش جلب نمود: "بازنشر محتوای ماهنامه آسمان شب با هر عنوان و به هر شكل نیازمند اجازه كتبی از آسمان شب است."

 

با توجه به این كه قبلا به این جمله دقت نكرده بودم و دو پاسخ به نقل از آسمان شب در مبحث "معمایی كه حل شد" ایجاد كرده بودم، اكنون از mohagh  یا nimag22 گرامی درخواست می نمایم كه آن دو پاسخ را حذف نمایند.

 

به نظر بنده، این موضوع جای تاسف دارد، چون خلاف اهداف ترویج نجوم است، البته در هر حال این خود نشریه است كه در این مورد تصمیم گیرنده است كه امیدواریم مسئولین نشریه آسمان شب در این مورد تجدید نظر نمایند.

لازم به ذكر است كه مجله نجوم كه دیگر مجله فعال نجومی كشور است، در بخش مشخصات مجله، هیچ اشاره ای به این موضوع نكرده است كه ممكن است به صورت تلویحی به این معنا باشد كه بازنشر محتوای آن ایرادی ندارد، البته قطعا برای اطمینان باید با دفتر مجله تماس حاصل شود.

در این میان، ماهنامه صنایع هوافضا بهترین عملكرد را داشته است، در بخش مشخصات این ماهنامه چنین نوشته شده است: "استفاده از مقاله های نشریه، با ذكر ماخذ و رعایت حقوق نویسنده بلامانع است"

همین جا از حسن عملكرد ماهنامه صنایع هوافضا تشكر می كنیم.


 ما مي توانيم ....

جمعه 12/6/1389 - 23:45 - 0 تشکر 227400

در ماهنامه آسمان شب شماره 4 صفحه 8 نوشته:
استفاده از محتوای ماهنامه آسمان شب با ذکر منبع مجاز است
اما حلا چه شده این تغییر را کرده اند خدا می داند.
شنبه حتما قضیه را پیگیری می کنم.

شنبه 13/6/1389 - 12:29 - 0 تشکر 227566

مهدوی جان به خاطر گوشزد به موقع شما من آرشیو مجله را دیدم و متوجه شدم تا شماره گذشته نیز جمله:استفاده از محتوای ماهنامه آسمان شب با ذکر منبع مجاز است.
قرار داشت.
امروز زنگ زدم و با مسئولش صحبت کردم.
به من گفت یک سری آمده اند کل مجله را اسکن کرده اند و گذاشتند روی سایت. ما این کار را برای منع آن ها کرده ایم وگرنه زدن یکی دو تا مطلب ما با ذکر منبع مشکلی ندارد.
بعد هم که گفتم ما از تبیان هستیم کلی استقبال کردو از تبیان تعریف کرد و گفت اگر شما در هر حد چند تا مطلب را با ذکر منبع بنویسید اشکال ندارد

شنبه 13/6/1389 - 13:10 - 0 تشکر 227586

جالب بود. حالا محاق جان چندتا رو بهمون اجازه دادن؟ می خواستی اینم بپرسی فردا مدعی نشن. منم دقیقا با مهدوی موافقم .

 

آسمان آبی بودن را به من بیاموز 

شنبه 13/6/1389 - 13:31 - 0 تشکر 227596


mohagh گرامی، ممنونم كه پیگیری نمودید، مقصود این بود كه به قول yassy، بعدا كسی مدعی نشود.
البته اگر كمی شفافتر اطلاع رسانی می كردند و همانجا ذكر می كردند كه به صورت محدود اشكالی ندارد، بسیار بهتر بود.

 ما مي توانيم ....

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی