انجمن ها > انجمن روانشناسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
روانشناسي (بازدید: 6560)
يکشنبه 16/10/1386 - 14:38 -0 تشکر 22510
روز تولد تو و شخصیتت!!

روان شناسان شخصیتی بر این عقیده اند که شماره تولد، شما را از آن چیزی که می خوا هید باشید دور نمی کند بلکه مانند رنگی است که نوع آن و زیبایی اش برای افراد مختلف متفاوت است. به مثال زیر توجه کنید :
فرض می کنیم که شما متولد 29 اردیبهشت 1364 هستیداردیبهشت ماه(2) سال است پس :
9=1+8=18=5+9+ 3+1=1395= 1364+2+29
"9" شماره تولد شماست و اکنون می توانید آنچه راکه مربوط به این شماره است با خود مطابقت دهید.

تفسیر اعداد:

1. خالق و مبتکر

"یک" ها پایه و اساس زندگی هستند. همیشه عقاید جدید و بدیع دارند و این حالت در آنها طبیعی است. همیشه دوست دارند تمامی کارها و مسائل بر حول محوری که آنها می گویند و تعیین می کنند در گردش باشد و چون مبتکر هستند ،گاهی خود خواه می شوند. با این حال "یک" ها بشدت صادق و وفادار ند و به خوبی مهارتهای سیاسی را یاد میگیرند . همیشه دوست دارند حرف اول را بزنند و غالبا رهبر و فرمانده هستند، چون عاشق این هستند که "بهترین" باشند . در استخدام خود بودن و برای خود کار کردن بزرگترین کمک به آنهاست ولی باید یاد بگیرند عقاید دیگران ممکن است بهتر باشد و باید با رویی باز آنها را نیز بشنوند.

2.پیام آور صلح

"دو" ها سیاستمدار به دنیا می آیند ! از نیاز دیگران خبر دارند و غالبا پیش از دیگران به آنها فکر می کنند . اصلا تنهایی را دوست ندارند . دوستی و همراهی با دیگران برایشان بسیار مهم است و می تواند آنها را به موفقیت در زند گی رهنمون سازد. اما از طرف دیگر ، چنانچه در دوستی با کسی احساس ناراحتی کنند ترجیح می دهند تنها باشند.از آنجایی که ذاتا خجالتی هستند باید در تقویت اعتماد به نفس خود تلاش کنند و با استفاده از لحظه ها و فرصت ها آنها را از دست ندهند.

3. قلب تپنده زندگی

" سه " ها ایده آلیست هستند،بسیار فعال اجتماعی جذاب رمانتیک وبسیار بردبار و پر تحمل خیلی کارها را با هم شروع می کنند اما همه انها را پیگیری نمی کنند. دوست دارند که دیگران شاد باشند و برای این کار تمام تلاش خود را به کار می گیرند. بسیار محبوب اجتماعی و ایده آلیست هستند اما باید یاد بگیرند که دنیا را از دید واقعگرایانه تری هم ببینند.

4. محافظه کار

"چهار" ها بسیار حساس و سنتی هستند. آنها عاشق کارهای روزمره، روتین و پیرو نظم و انضباط هستند و تنها زمانی وارد عمل می شوند که دقیقا بداننند چه کاری باید انجام دهند. به سختی کار و تلاش می کنند. عاشق طبیعت و محیط خارج از خانه هستند. بسیار مقاوم و با پشتکار هستند. اما باید یاد بگیرند که انعطاف پذیری بیشتری داشته و با خود مهربانتر باشند.

ادامه دارد...

-----------------------------------------------------------------

"یاد خدا آرامبخش قلبهاست"

مدیریت انجمن روانشناسی

anjoman.ravanshenasi@tebyan.org

----------------------------------------------------------------

يکشنبه 16/10/1386 - 14:45 - 0 تشکر 22512

5.ناهماهنگ با جماعت

"پنج" ها جهانگرد هستند و کنجکاوی ذاتی، خطر پذیری و اشتیاق سیری ناپذیر آنها به جهان هستی و دیدن محیط اطراف خود،غالبا برایشان درد سر ساز می شود. آنها عاشق تنوع هستند ودوست ندرند مانند درخت در یک جا ثابت بمانند. تمام دنیا مدرسه آنهاست و در هر موقعیتی به دنبال یادگیری هستند. سوالات انها هرگز تمام نمی شود. آنها به خوبی یاد گرفته اند که قبل از اقدام به عمل، تمامی جوانب کار را سنجیده و مطمئن شوند که پیش از نتیجه گیری ،تمامی حقایق را مد نظر قرار داده اند.

6.رمانتیک و احساساتی

" شش" ها ایده آلیست هستند و زمانی خوشحال می شوند که احساس مفید بودن کنند. یک رابطه خانوادگی بسیار محکم برای آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اعمالشان بر تصمیم گیری هایشان موثر است و آنها حس غریب برای مراقبت از دیگران و کمک به آنها دارند. بسیار وفادار و صادق بوده و معلمان بزرگی می شوند. عاشق هنرو موسیقی هستند. دوستانی صادق و در دوستی ثابت قدم هستند. "شش" ها باید بین چیزهایی که می توانند آنها را تغییر دهند و چیزهایی که نمی توانند، تفاوت قائل شوند.

7. عاقل و خردمند

"هفت" ها جستجو گر هستند. آنها همیشه به دنبال اطلاعات پنهان و مخفی بوده و به سختی اطلاعات به دست امده را با ارزش حقیقی آن می پذیرند.احساسات هیچ ارتباطی با تصمیم گیری های آنها ندارد. با اینکه در مورد همه چیز در زندگی سوال می کنند اما دوست ندارند مورد پرسش واقع شوند و هیچگاه کاری را ابتدا به ساکن با سرعت شروع نمی کنند و شعارآنها این است که به آرامی می توان مسابقه را برد. آنها فیلسوفهای آینده هستند؛ طالبان علم که به هر چه می خواهند می رسند و سوال بی جوابی ندارند . مرموز هستند و در دنیای خودشان زندگی می کنند و باید یاد بگیرند در این دنیا چه چیزی قابل قبول است و چه چیزی نه!

8. آدم کله گنده

"هشت " ها حلال مشکلات هستند. اساسی و حرفه ای سراغ مشکل رفته و آن را حل می کنند. قضاوتی درست دارند و بسیار مصمم هستندو طرحهاو نقشه های بزرگی دارند و دوست دارند زندگی خوبی داشته باشند. مسوولیت افراد را بر عهده می گیرند و مردم را با هدف خاص خود می بینند. با شرایط ویژه ای این امکان رابه وجود می آورند که دیگران همیشه آنها رارئیس ببینند.

9. اجرا کننده و بازیگر

"نه " ها ذاتا هنرمند هستند . بسیار دلسوز دیگران و بخشنده بوده و آخرین پول جیب خود را نیز برای کمک به دیگران خرج میکنند . با جذابیت ذاتی شان اصلا در دوست یابی مشکلی ندارند و هیچ کس برای آنها فرد غریبه ای به حساب نمی آید.در حالات مختلف شخصیت های متفاوتی از خود بروز می دهند و برای افرادی که اطرافشان هستند شناخت این افراد کمی دشوار به نظر می رسد . آنها شبیه بازیگرانی هستند که در موقعیت های مختلف رفتارهای متفاوتی نشان می دهند. افرادی خوش شانس هستند اما خیلی وقتها از آینده خود بیمناک و نسبت به آن هراسان هستند. آنها برای موفقیت باید به یک دوستی و عشق دو جانبه که می تواند مکملشان در زندگی باشد دست یابند.

خب!چطور بود؟!

امیدوارم نظرتون رو جلب کرده باشه.

همگی شاد باشید و موفق.

-----------------------------------------------------------------

"یاد خدا آرامبخش قلبهاست"

مدیریت انجمن روانشناسی

anjoman.ravanshenasi@tebyan.org

----------------------------------------------------------------

يکشنبه 16/10/1386 - 16:2 - 0 تشکر 22518

سلام.
چه جالب؟
درست بوده بره من ها!
شماره ی من 5 هست.
یک کم البته اغراق کرده ولی درسته.همه از دست من طاقتشون به سر اومده اینقدر که در کلاس ها دنبال اثباتم!
خب چرا بی دلیلی قضایا را قبول کنم؟
یا علی.


 

 

يکشنبه 16/10/1386 - 16:4 - 0 تشکر 22521

سلام

من دو بودم

آره دقيقا خصوصيات من بود .هههههههه

-:- می خواهم آب شوم در گستره افق ، آنجا كه دریا به آخر می رسد و آسمان آغاز می گردد -:-  
يکشنبه 16/10/1386 - 16:32 - 0 تشکر 22530

سلام بر اهل صلح دوستي انسانيت

وااااااااااااو چه جلب بود ايول ايول نگين خانم رو ايول، من که شدم گزينه 2 جداً بيشترياش باهام يکي بود نخسوزا اون خجالتي بودنشو اون تيکه اولشم که گفتين واقعا همينه، نگين خانم دستتون درد نکنه من يکي که لذت بردم.

راستي اگه اجازه بدين من در آينده اين بحثتون رو تو وبلاگم بزنم، البته مشروط به اينکه اجازه بدين، ممنونم.

مراقب خودتون باشید

MCLAREN SUPER SPORT

چیزهایی نصیب ما می‌شود که آن‌ها را باور داریم.

ای کاش یاد بگیریم، که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالا بگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ‌دنده‌های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

عمر دست خداست، پراید فقط وسیلس 

 

يکشنبه 16/10/1386 - 16:46 - 0 تشکر 22538

به نام خدا

سلام

نگین جان دستت درد نکنه ، خیلی جالب بود.

از من شماره 7 بود البته یک کم هم پیازداغش را زیاد کرده بودند.

يکشنبه 16/10/1386 - 20:12 - 0 تشکر 22646

سلام

جناب آقای شجاعتی این خیلی خوبه که بدنبال اثبات قضایا هستین ولی به شرطی که حالت وسواس گونه به خودش نگیره.این مطلب توسط مراکز معتبر تایید شده ما هم نگاه خوشبینانه داریم تا وقتی خلافش ثابت بشه!

جناب مکلارن عزیز شرمنده فرمودین قربان.

ضمنا مطلب متعلق به خودتونه.میتونین ازش استفاده کنین.

ممنونم گلریز عزیز.خوشحالم که مورد توجهت قرار گرفت.

-----------------------------------------------------------------

"یاد خدا آرامبخش قلبهاست"

مدیریت انجمن روانشناسی

anjoman.ravanshenasi@tebyan.org

----------------------------------------------------------------

يکشنبه 16/10/1386 - 21:56 - 0 تشکر 22663

واقعا جالب بود
شمارمو که بدست آوردم،اومدم سراغ "شماره ی مربوطه!"،دیدم نسبتا درسته


میشه در مورد این تحقیق اطلاعات بیشتری رو به بنده بدهید؟
بازم از این مطلب قشنگتون تشکر می کنم.

   این غزه همان یوسف كنعانی ماست

                       با دست برادران به چاه افتادست!

دوشنبه 17/10/1386 - 1:20 - 0 تشکر 22684

سلاااااااااااااااااام به خانم نگین 22

اینایی که نوشتین در مورد منم فکر کنم صحت داشت. حالا تا ونجاییش که مربوطبه خصوصیات خودم میشد .... در مورد بقیش باید از اطرافیان پرسید.

بنده نمره ام 3 شد ... با اینکه هیشه تو کارا 3 میکنم ولی ایندفعه 3 به نفع من بود و تونستم به خودم تا حدودی افتخار کنم. خیلی دوست دارم اطرافیانم روو شاد کنم و شاد ببینم، حتی اگه خودم در بد ترین شرایطروحی باشم.

انشاءالله موفق و موید باشید

یا علی مدد

دوشنبه 17/10/1386 - 5:43 - 0 تشکر 22702

سلام نگین جان. خوبین؟

ممنون ازت. خود من تا حد زیادی به این روابط اعتقاد دارم. مخصوصا به روابط ستارگان و ماههای تولد و ...

و البته این تستی که شما فرمودین و مطرح کردین هم همش ریاضیه. و همونطور که می دونیم خدا جهان خلقت رو بر اساس ریاضیات خلق کرد.

عدد مخصوص به من شماره 4 شد. روز تولدم هم چهارمه.

راستشو بخوای بیشترش درست بود ولی نه همش. به هر حال اعتقاد من اینه که عوامل محیطی هم تاثیر داره روی اخلاق و رفتار. حتی رفتار ذاتی. امیدوارم اگه اشتباه فکر می کنم بهم بگین نگین جان.

موفق و سرزنده باشین. خوش و خرم. اهل دل باشین. همیشه روان پاک داشته باشین و قلبتون پر باشه از احساس و دلتون هم خالی باشه از ناهمواریها. همیشه لبخند بر لبانتان آراسته باشد و بهتون خوش بگذره..

ببخشید که آرزوهای من یکم طولانیه.

هر سلام خداحافظي اي هم دارد.

 

دوشنبه 17/10/1386 - 11:54 - 0 تشکر 22756

خوشحالم نسیم شمال عزیز که به قول خودتون تا حدیش درست بوده.در مورد اطلاعات بیشتر هم باید خدمتتون عرض کنم این مطلب متعلق به روزنامه ابتکاره.همونطور که حتما میدونید راجع به شخصیت و تیپ های مختلفش تحقیقات زیادی صورت گرفته و هر کدوم از صاحب نظران طبق روش خاص خودشون اونو به دسته های مختلف تقسیم کردن.اینم یه نوع دسته بندیه.

علیک سلااااااااااام به doki_inkalej گرامی.

خیلی خوبه که ادم توی سخت ترین شرایط سعی کنه رفتار خودش و اطرافیانشو تحت کنترل بگیره و شادشون کنه.

موفق باشی دوست عزیز.

سلام به آبی بیکران عزیز و پر انرژی.

صحبتتون کاملا درسته.شخصیت ما آدما ترکیبیه از وراثت(اونی که با خودمون از زمان تولد بهمراه میاریم) و همینطور تاثیرات محیط.از جمله محیط خانواده و اجتماع.مسلما نمیشه نقش هیچ کدوم رو کم اهمیت جلوه داد.

بازم از توجهتون ممنونم.بابت آرزوهای دوست داشتنی و بیکرانتونم ممنونم آبی بیکران عزیز.


-----------------------------------------------------------------

"یاد خدا آرامبخش قلبهاست"

مدیریت انجمن روانشناسی

anjoman.ravanshenasi@tebyan.org

----------------------------------------------------------------

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.