بهداشت و سلامت (بازدید: 4649)
شنبه 6/6/1389 - 0:53 -0 تشکر 225078
درس خواندن دارویی

سلام

من دچار مشکلی خیلی حادی شدم البته اخلاقا آدمی نیستم که بخوام برم دنبال قرص و مواد مخدر و خصوصا شیشه!

اما به هر حال وقتی روی خط خبر هستی و خبر می آید که ورزشکارانمان شیشه ای هستند و محصلانمان با ریتالین درس می خوانند ، آدمی مثل من که همیشه به دنبال راه در رو میگرده و روشی برای تسهیل در امور! ناخواسته تحریک میشه بره سمت این مخدرات !!!

من دیدم در تبیان پزشک و تحصیلکرده موجوده می خواستم ازتون کمک بگیرم 

در مورد شیشه میدونم چه عوارض ناگواری داره البته اگر به عین دیده بودم بیشتر روم تاثیر میذاشت ، چون وقتی میگن دو هفته ای ده کیلو کم میکنی!!! یا نمی دونم تحرک بالا میره و قدرت یادگیری رو میبره بالا هر آدمی دلش می خواد که یکهو این توانایی ها بهش تزریق بشه !!! وقتی من خیلی سخت می تونم در کاری ظاهر بشم یا نمی دونم اعتماد به نفس پایینی برای نشون دادن خودم دارم وقتی میشنوم شیشه اعتماد به نفس آدم رو بالا میبره و آدم رو از نچسبی بیرون میاره ! خوب معاومه که دلم می خواد مصرف کنم !!! اما باز هم بگم اخلاقا آدمی نیستم که دنبال این چیزا برم ...

در مورد ریتالین دیگه بدتر وقتی نزدیکان خودم دارند تعریف می کنند و شب امتحان برای بیدار ماندن و تمرکز ریتالین و ترامادول استفاده می کنند من هم دوست دارم به جای سخت درس خواندن ریتالین استفاده کنم ! که با یه برگه پاره هم میشه از داروخانه ها خرید !!! 

لطفا در این انجمن در مورد اینجور مواد مخدر که با نوع های قبلی خیلی فرق دارد و به نوعی با کلاس هستند و تحصیلکرده ها را به دام میندازن هم صحبت کنید ، واقعا وضعیت به گونه ای شده که متاسفانه تا چند وقت دیگر فکر کنم نوجوانان ما هم به دام این مواد صنعتی بیفتند ...

لطفا بنده را راهنمایی کنید و جایگزین های مناسب برای این مواد به بنده معرفی کنید من شنیدم که مثلا آب سیب هم قدرت مغز را زیاد می کند لطفا کمک کنید که چگونه میشود جایگزین هایی برای این مواد پیدا کرد که خاصیت این  مواد را داشته باشند ولی مضرات آن را نداشته باشند ، باور کنید خواص این مواد آدم را وسوسه می کند ! مخصوصا شیشه که میگن ده روزه آدم رو به شرایط خیلی عالی میرسونه !!! 

توضیح نوشت : شاید الان فکر کنید که این آقا چرا اینقدر نمی فهمه !!! اما باید بگم که هر کسی ممکن که در برهه ای به دلایلی وسوسه مصرف این موارد را داشته باشد عده ای درباره مضرات این مواد تحقیق می کنند ! اما باور کنید خیلی ها هستند که با فهمیدن تاثیرات مثبت این مواد بی خیال مضرات زیاد آنها می شوند و به راحتی به دام میفتند...

لطفا در این زمینه کمک کنید ...

شنبه 6/6/1389 - 5:53 - 0 تشکر 225101

اول یه سلام توپ خدمت "محسن خسرو" عزیزو تاپیک بسیار امروزی و کاربردیشون در مورد "اعتیاد با کلاس"!!!

اما در جواب ابتدا یه خبر به نقل زا فردانیوز:

افزایش مصرف ریتالین در میان دانش آموزان و دانشجویان
مصرف قرص ریتالین در حالی همزمان با فصل امتحانات میان دانشجویان و دانش آموزان گسترش یافته که این قرص خطرناکتر از مواد مخدر شیشه و کراک است و آثار سویی به دنبال دارد.

دکتر مجید ابهری با بیان این مطلب گفت: قرص " ریتالین " با نام شیمیایی " متیل فندایت " برای اولین بار برای درمان افسردگی و خواب آلودگی در طول روز در آمریکا مورد استفاده قرار گرفت و سپس با توجه به آثار درمانی آن برای درمان عدم تمرکز حواس و بیش فعالی درکودکان مود استفاده قرار گرفت .

" ریتالین " دارویی شیمیایی است که برای درمان اختلال توجه در کودکان ساخته شده است و تنها با تجویز روانپزشکان قابل دستیابی است!!!! تحریک پذیری، افسردگی، کاهش اشتها، بیخوابی، و گاهی کاهش رشد از جمله عوارض مصرف این قرص است.

ابهری با اشاره به اینکه در فصل امتحانات دانشجویان و دانش آموزان برای بیدار ماندن در شب و درس خواندن به مصرف این قرص روی آورده اند، تاکید کرد: با توجه به تطبیق اعصاب با این دارو، باید تعداد استفاده از این قرص بالاتر رود که متاسفانه به دلیل آثار تخریبی آن بر مغز و اعصاب بعضی از اقشار یاد شده فریب تبلیغات را خورده و به مقدار زیاد از " ریتالین " استفاده می کنند.

به گفته این استاد دانشگاه بدلیل فعل و انفعالات پیچیده ای که " ریتالین " بر روی مغز دارد ترک آن دشوارتر از کراک و هروئین می باشد. بنابراین شایسته است افرادی که نیاز به بیدار ماندن در شب را دارند با استراحت کوتاهی در روز و استفاده از قهوه و چای به مقابله با آثار تخریبی این قرص و مراحل دشوار اعتیاد به آن می پردازند.
خب این از خبر....
مطلب دوم رو هم از سایت پزشکان بدون مرز براتون میذارم:

سوء مصرف قرص های ریتالین ( متیل فندایت)

سوء مصرف قرص های ریتالین ( متیل فندایت)

قرص های ریتالین در وهله اول برای درمان یکی از انواع اختلال بیماریهای روانی دوران کودکی به نام “بیش فعالی همراه با نقص توجه” استفاده می شود, در مواقعی نیز توسط پزشکان برای درمان بیماران مبتلا به ” حمله خواب” تجویز می شود ولی در سال های اخیر مصرف خود سرانه این دارو در کشور ما رو به افزایش گذاشته است که عدم آگاهی از آثار و ویژگی های این قرص می تواند نگران کننده باشد.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز  ، هم اکنون گزارش های متعددی وجود دارد که برخی از افراد برای بیدار ماندن در شبهای امتحان به جای مصرف قهوه و چای از قرص های ریتالین استفاده می کنند.

شواهد متعدد حاکی از آن است که این افراد از این قرص ها استفاده می کنند تا بتوانند چندین ساعت متوالی بیدار بمانند و به شکل غیر معمولی تمرکز خود را در مدت طولانی حفظ کنند.

آثار مصرف ریتالین:

از آنجا که ریتالین دارویی است که توسط پزشکان تجویز می شود, مصرف کنندگان تصور می کنند این قرص های بی خطرند و آن ” بد نامی ” مواد مخدر را ندارند. در حالی که عوارض مصرف خودسرانه این قرص ها می تواند در حد مواد دیگر نظیر کوکایین و آمفتامین باشد.

شایع ترین عوارض مصرف خود سرانه قرص های ریتالین عبارتند از:

- عصبی شدن و بی خوابی

- حالت تهوع و استفراغ

- احساس سرگیجه و سردرد

-تغییرات ضربان قلب و فشار خون(که معمولا به صورت افزایش است ولی در مواردی نیز به شکل کاهش دیده می شود) این یکی هم شدیده هم بسیار ناراحت کننده...تو یکی از دوستانم این عارضه رو دیدم.

- خارش و جوش های پوست

- دردهای شکمی, کاهش وزن و مشکلات معده

- مصرف دایمی و اعتیاد(وابستگی)

- بروز حالت های روان پریشی (جنون) و علایم وابستگی به ریتالین

- بروز افسردگی پس از قطع مصرف
عوارض مصرف مقادیر زیاد ریتالین:

- از دست دادن اشتها و سوء تغذیه

- تکرار حرکات و اعمال بی هدف

- لرزش و پرش عضلات

- تب,تشنج و سردرد

- نامنظم شدن ضربان قلب و تنفس که در مواردی می تواند به شکل خطرناکی ادامه پیدا کند.- بروز حالت های پارانویید(سوء ظن), توهم و هذیان

- احساس حرکت و جنبش حشرات در زیر پوست

- مرگ(تاکنون در چند مورد سوء مصرف ریتالین منجر به مرگ شده است) حتی!!!

اینم یه لینک از سایت medscape برا اونایی که به منابع وطنی همچین اعتقادی ندارن!!!!!!D:

http://www.medscape.com/druginfo/dosage?drugid=9475&drugname=Ritalin+Oral&monotype=default

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

يکشنبه 14/6/1389 - 0:11 - 0 تشکر 227801

نمی دونم شاید بچه های تبیان خیلی با این اخبار و مشکلات روز جامعه آشنا نیستند و معلومه که سرشون به کار خودشونه که دغدغه این چنینی ندارند و نظر ندادند ! و از این بابت خوشحالم

من ریتالین رو خیلی خوب میشناسم و البته ممنون که توضیح دادین ولی خیلی حرفها تکراری بود ، به هر حال ممنون ، من فکر می کردم همانطور که این موارد دغدغه روز جامعست بچه های تبیان هم در این بحث شرکت می کنند...

ممنون بابت توضیحات ! فکر میکنم همه دیگر بدانند ریتالین چیست و چه عوارضی دارد البته شاید بچه های تبیان ندادند من بیشتر به دنبال ایجاد بحث بودم که متاسفانه یا خوشبختانه دغدغه مصرف این نوع از مواد در تبیان وجود ندارد !

چند روز پیش با دوستی صحبت می کردیم که برای کنکور شیشه مصرف کنیم ولی بعد از کنکور مصرف را کنار بذاریم !!! البته بیشتر برای خنده بود ولی باید ترسید از روزی که دانش آموزان دوپینگی وارد جامعه شوند ! 

ممنون بابت توضیحات باز هم !

يکشنبه 14/6/1389 - 0:29 - 0 تشکر 227811

دوست گرامی و محترم
خوشحالیم که این بحث در انجمن ایجاد کردید
بحث کردن پیرامون موضوعی که دوستانمون ایجاد کردند باعث افتخار ماست
به نظر بنده مصرف هرگونه موادی در قبال بهتر درس خواندن یا بیدار ماندن خوب نیست
اگر شما از یک طرف دارویی برای بیدار ماندن مصرف کنید از طرف دیگر کم خوابی تاثیر بد خودش را خواهد داشت
قرص ریتالین هم نوعی قرص هست که کاربرد دیگری دارد
آقای دکتر بطور مفصل درمورد مضرات این قرص توضیحاتی ذکر کردند
راه قبولی در کنکور یا موفقیت در امتحانات استفاده از قرص و دارو نیست
هیچکدام از رتبه های اول کنکور سراغ قرص و دارو نرفته اند
تنها با برنامه ریزی منظم و متعادل به موفقیت رسیده اند
داشتن خواب کافی هم به یادگیری بهتر مطالب کمک میکند هم به نداشتن استرس و داشتن آرامش بیشتر
تنها با کمی برنامه ریزی درسی و روزانه قطعا به موفقیت خواهید رسید
ان شالله که موفق باشید
در پناه حق

  
سه شنبه 16/6/1389 - 7:53 - 0 تشکر 228616


محسن جان نکنه گرفتار این جور چیزا شدی
همونطور که دکتر و محمد خان گفتن خوردن قرص و دارو برای درس خواندن و یا هر امر دیگه ای کاملا نادرست است.
باید توکل کرد به خدا و با اراده ی قوی هر کاری رو شروع کرد
و به هدف رسید

خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی