انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 2666)
سه شنبه 2/6/1389 - 21:55 -0 تشکر 224160
افتخاری:از ایران میروم

به نام خدا

بعد از روبوسی آقای احمدی نژاد با افتخاری ، واکنش های متفاوتی را شاهد بودیم.

عده ای سعی کردند اینگونه وانمود کنند که فشارهایی که به آقای افتخاری وارد شده ، تنها مختص به رسانه های بیگانه  و خارج از کشور است . ولی:

آقای افتخاری علام کرد:

به خاطر فشارها، ایران را به قصد فرانسه ترک می‌کنم

او در گفته های خود عنوان می کند که رئیس جمهور به طرف من آمده و از من تشکر کرده و من بر حسب ادب پاسخ گفتم.

افتخاری در این باره گفت: "رییس جمهور به محضی که به نزد من رسید خودش را از طرفداران و علاقمندان پیگیر آثارم معرفی کرد و من به رسم تشکر از این ابراز علاقه، او را در آغوش گرفتم. "

--

آقای افتخاری بعد از این واکنش ها در یادداشتی که در خبرآنلاین منتشر شد ،از ربنای استاد شجریان تمجید کرد

شرح مطالب بالا را در خبر آنلاین بخوانید(به علت طولانی بودن متن قسمتی را ذکر می کنم و بقیه را لینک می دهم):

 افتخاری گفت: در پی اتفاقاتی که اخیرا ناخواسته گرفتارش شدم و هجمه بسیاری که بعد از آن، برای خود و خانواده‌ام پیش آمد، رفتن را به ماندن ترجیح می‌دهم، و قصد دارم از ایران بروم و در فرانسه زندگی کنم.

 بهناز امینی: در تماسی که برای احوال‌پرسی از علیرضا افتخاری داشتیم، بسیار ناراحت بود و گفت: «می‌خواهم بروم. کارهای لازم را هم انجام داده‌ام. دیگر باید بروم...» حالا اما مشخص شده است که او «فرانسه» را برای زندگی انتخاب کرده است. خواننده‌ای که سال‌هاست با صدای دلنشینش آثار محبوبی برای ایرانیان به یادگار گذاشته است و حالا در پس اتفاقاتی شبه‌سیاسی قصد رفتن از وطن را دارد.

یک جشن و چند حاشیه
در روزی که به مناسبت گرامیداشت ارزش و منزلت خبرنگاران در تهران جشنی بر پا شده بود، علیرضا افتخاری هم یکی از مدعوین بود که به روی صحنه رفت. او روی سن بود که رییس جمهور به سمت او رفت و خواننده اشعار سنتی با او دیده‌بوسی کرد.
افتخاری در این باره گفت: رییس جمهور به محضی که به نزد من رسید خودش را از طرفداران و علاقمندان پیگیر آثارم معرفی کرد و من به رسم تشکر از این ابراز علاقه، او را در آغوش گرفتم.

ابراز علاقه و ادای رسم ادب، توسط  افتخاری به همین‌جا ختم نشد. آن چنان که همین اتفاق در محافل خبری این چنین نقل شد: افتخاری انرژی بیشتری صرف این ادای احترام کرد. بر اساس گزارش ایرنا، این استاد آواز موسیقی اصیل ایرانی پس از آن که رییس جمهور را در آغوش کشید، به او گفت: «آقای رییس‌جمهور دوستت دارم.»

اما افتخاری در گفت و گو با «خبر» این ابراز دوستی را متعلق به همه مردم ایران می‌داند و اصرار دارد که همه مردم ایران را دوست دارد و رییس جمهور را به عنوان فردی از میان همین مردم مورد احترام و ادب قرار داده است.
وی در تایید این ابراز علاقه به هموطنانش، گفت: «همان روز هم، در ادامه این مراسم و در حالیکه که خبرنگارانی از اغلب رسانه‌ها و تنی چند از هنرمندان شاهد بودند، پس از به آغوش کشیدن رییس جمهور، گفتم این حرف را ازروی خودستایی و تکلف نمی‌گویم، بلکه ازدلم برخاسته و حرف دل من است.»

البته وی در اعتراض به بازتابی که این رفتارش داشته، به آن چه که در پی ابراز دوستی به رییس جمهور، به زبان آورد اشاره‌ای نمی‌کند، اما  همه را نشات گرفته از ابراز علاقه رییس جمهور به موسیقی می‌داند. افتخاری در این مراسم چند قطعه موسیقی در وصف عروج مردان خدا و شهدا به ویژه خبرنگاران شهید خواند، که اساسا برای همین به آن مراسم آمده بود و اتفاقا فضای مراسم را به شدت تحت تاثیر قرار داد و حضار،به ویژه مسوولان و اهالی رسانه از اجرای او استقبال بسیاری هم کردند.

دردسرها آغاز می‌شود

پیرو این مراسم و انتشار اخبار حواشی این اجرای موسیقی، موجی از انتقادها و دلخوری‌ها افتخاری را در بر گرفت، تا جایی که او وادار به عکس‌العمل شد.

علیرضا افتخاری در این باره به «خبر» گفت: «در پی اتفاقاتی که اخیرا ناخواسته گرفتارش شدم و هجمه بسیاری که بعد از آن، برای خود و خانواده‌ام پیش آمد، رفتن را به ماندن ترجیح می دهم.».......

 

http://www.khabaronline.ir/news-87183.aspx

 

 

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

سه شنبه 2/6/1389 - 22:12 - 0 تشکر 224165

این همونی نیست که چند هفته پیش با رییس جمهور روبوسی و خوش و بش کرد ؟


چرا باید اینگونه هنرمندان ایران را ترک کنند ؟

 همین است و جز این نیست نگرد نیست ...چهارشنبه 3/6/1389 - 2:2 - 0 تشکر 224216

آقای علیرضا افتخاری:

به خاطر سوتفاهمی که از دیدار با شما پیش آمده تحت فشار قرار گرفتم،باید از ایران بروم

دچار افسردگی شده ام

در این نامه از رییس جمهور می‌پرسم چطور حتی یکی از دوستان شما هم فرصت نکرد حالی از اینجانب، به عنوان کسی که سال‌ها برای موسیقی اصیل این کشور زحمت کشیده، بپرسد؟ حال آنکه من تنها به خاطر سوء تفاهم‌های ایجاد شده از دیدار با شما تحت فشار قرار گرفتم.

علیرضا افتخاری در گفتگو با خبرآنلاین، با اشاره یه اینکه قصد خروج از ایران و زندگی در فرانسه را دارد گفت: قبل از رفتن از کشور حتما نامه‌ای به رییس جمهور و تیم فرهنگی دولت می‌نویسم و گلایه‌هایم را با ایشان مطرح می‌کنم.

او به برخی از مفاد این نامه اشاره کرد و گفت: «در این نامه خطاب به رییس جمهور خواهم نوشت که شما حتما در جریان آن چه برای من پیش آمد قرار گرفته‌اید، اما هیچ واکنشی نشان ندادید.»

افتخاری تاکید کرد: برای ایشان می‌نویسم که «شاید شما ما را یکی از حواشی دانستید که به موضوعاتی که پیش آمد توجه نکردید. بر این اساس با چند دهه فعالیت در زمینه حفظ و گسترش موسیقی اصیل و عرفانی ایرانی، به قدری این ماجراها آزارم داد که برای رهایی از آن، کشورم را ترک می‌کنم.»

اوگفت: «در این نامه از رییس جمهور می‌پرسم چطور حتی یکی از دوستان شما هم فرصت نکرد حالی از اینجانب، به عنوان کسی که سال‌ها برای موسیقی اصیل این کشور زحمت کشیده، بپرسد؟ حال آنکه من تنها به خاطر سوء تفاهم‌های ایجاد شده از دیدار با شما تحت فشار قرار گرفتم.» افتخاری تاکید کرد که در این نامه از رییس جمهور می‌خواهد که به جای او خودش جوابگوی مردم باشد.

این هنرمند مطرح موسیقی کشور البته برخی از این نوع رفتارها را تلاش برای حذف خود از عرصه موسیقی تعبیر کرد و خطاب به کسانی که چنین میلی دارند، گفت که به زودی با سفر به فرانسه، به خواسته‌هایشان می‌رسند.

«به خاطر این مسائل که افسردگی مفرطی برایم داشته قصد دارم از ایران بروم و در فرانسه زندگی کنم.» او با اعلام این مطلب، تاکید کرد که کارهای سفرش را هم انجام داده و مراحل مربوط به خروج را سپری کرده است. این هنرمند اصفهانی در برابر اصرار خبرنگار ما مبنی بر صبر و تامل در انجام این تصمیم گفت: «اگر خودم هم بخواهم باید شرایط به نفع خانواده‌ام تغییر کند تا بتوانیم بمانیم و ادامه بدهیم.»

خبرآلاین:

http://www.khabaronline.ir/news-87198.aspx

----------------------------------

آقای افتخاری بعد از این دیدار سعی کردند که این دیدار را غیرسیاسی جلوه دهند و آن را فقط عرض ادب عنوان کند:

بر اساس گزارش ایرنا، این استاد آواز موسیقی اصیل ایرانی پس از آن که رییس جمهور را در آغوش کشید، به او گفت: «آقای رییس‌جمهور دوستت دارم.» اما افتخاری در گفت و گو با «خبر» این می‌داند و اصرار دارد که همه مردم ایران را دوست دارد و ابراز دوستی را متعلق به همه مردم ایران رییس جمهور را به عنوان فردی از میان همین مردم مورد احترام و ادب قرار داده است.

آقای افتخاری حتی به تمجید از ربنای استاد شجریان پرداخت

 آقای افتخار، آقای احمدی نژاد را مسبب این دیدار معرفی کرد:

افتخاری گفت: "رییس جمهور به محضی که به نزد من رسید خودش را از طرفداران و علاقمندان پیگیر آثارم معرفی کرد و من به رسم تشکر از این ابراز علاقه، او را در آغوش گرفتم."

 حتی ایشان در مصاحبه ی اخر خود که در بالا آمد از آن دیدار به عنوان سوء تفاهم یاد کرد

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

چهارشنبه 3/6/1389 - 2:11 - 0 تشکر 224220

به نظر من این همه جنجال به خاطر جناب افتخاری اصلا لازم نیست...!
خب روبوسی كرده كه كرده
بابا رییس جمهور رو دوست داره دیگه...!


چی كارش دارین اخه؟

بعضی ها میخواهند این فرد را خیلی بزرگ جلوده دهند...!
اصلا كدوم یكی از شبكه های رسمی خارجی اسمی از این آقا و كارش برد؟؟؟
فقط چند دیقه اون هم در یك برنامه ی طنز صدای امریكا اسمی از ایشون برده شد...!
مگر ایشان شخصیت جهانی هستند كه نامشان در شبكه های مختلف برده شود؟؟؟
اصلا ایشون در كدام نقطه ی دنیا شناخته شده هستند؟؟؟
كدام كنسرت خارج از كشور رو برگزار كردند؟؟؟
بعضی ها میخواهند بگویند این هم شجریان طیف ماست...ولی این كجا و ان كجا...!

پنج شنبه 4/6/1389 - 11:52 - 0 تشکر 224575

خبرآنلاین:

شهرام شکیبا

علیرضا افتخاری که پیشتر در مطلبی با عنوان «یک بوس کوچولو» در باب گرفتاری‌های اخیر و جریان دیده‌بوسی‌اش با رئیس‌جمهور توضیحاتی داده بودم، دیروز در گفت‌وگویی با «خبرآنلاین» به کنونی‌شدن شرایطش اشاره کرده است.

این خواننده ایرانی گفته است: چون بعد از آن ماجرا تحت فشار قرار گرفته افسرده شده و حالا می‌خواهد ایران را به قصد فرانسه ترک کند.

1- اتفاقاً مدتی است در سایت، چند نفر علیه بنده کامنت می‌گذارند، لذا من هم تحت فشارم و باید سریعاً از ایران بروم.

2- تا حالا تغییر دین، رد صلاحیت‌شدن، زندانی سیاسی بودن، شرکت در تظاهرات، حکم دادگاه داشتن و... جزو شرایط پناهندگی به کشورهای دیگر به حساب می‌آمد. از این به بعد بوسیدن رئیس‌جمهور هم به آن اضافه شده است.

3- کسانی که در انتخابات به سه کاندیدای دیگر رأی دادند، جمعاً حدود 15 میلیون نفر بودند و کسانی که به رئیس‌جمهور رأی دادند،‌ حدود 24 میلیون نفر. چطور است که آقای افتخاری احساس غربت می‌کنند در وطن‌شان و می‌خواهند بروند ولایت غربت؟

4- خب، دوستان رئیس‌جمهور دست‌کم از ایشان دلجویی کنند. یک سر هم به ایشان نزده‌اند تا حالا. این کار اخلاقی نیست. فقط که نباید به نمایشگاه عکس خانم‌ها بروند و وام بدهند.

5- یک خواننده‌ای بود که اخیراً معلوم شده از اساس و از بدو تولدش به شدت خائن بوده. اسناد و مدارک خیانتش هم موجود است. شرایط آن فرد خائن هم کنونی است. دائم همه مردم از او اعلام انزجار می‌کنند. حتی به آیاتی که او خوانده گوش نمی‌دهند. از صداوسیما هم دائم برای پخش نکردن صدای آن خائن خودفروخته در لحظات افطار تشکر می‌کنند وخوشحالند که لحظات روحانی افطارشان با صدای او رنگ کفر و الحاد نمی‌گیرد. ولی آن خواننده خائن از ایران نمی‌رود. واقعاً آن خائن باید از آقای افتخاری چیز یاد بگیرد.

6- ببین قهر نکن دیگه علیرضا.

علیرضا افتخاری: «قبل از رفتن از کشور حتماً نامه‌ای به رئیس‌جمهور و تیم فرهنگی دولت می‌نویسم و گلایه‌هایم را با ایشان مطرح می‌کنم.»

به هر حال آقای افتخاری برای رفتن مصمم است. با توجه به اینکه غربت خاک دامنگیر دارد و اساساً بلاد اپوزیسیون‌پروری است و بعد از رفتن آقای افتخاری شاید صدایش هم پخش نشود. به دوستان تهیه‌کننده صداوسیما پیشنهاد می‌کنم در اسرع وقت یکی از ترانه‌های زیر را روی تصاویر اسلوموشن دیده‌بوسی آقای افتخاری و رئیس‌جمهور بگذارند تا کلیپی به یادماندنی شود.

ترانه پیشنهادی اول

نه این قرارمون نبود

تو بی‌خبری بری

من خسته شم که تو

بی‌همسفری بری

نه این قرارمون نبود

من رنگه شب بشم

تو سرسپرده شی

من جون به لب بشم

باور نمی کنم

این تو خوده تویی

این تو که از خودش

بی‌خود شده تویی

باور نمی‌کنم

عشقه منی هنوز

گاهی به قلب من

سر می‌زنی هنوز

ترانه پیشنهادی دوم

رفیق من سنگ صبور غم‌هام

به دیدنم بیا که خیلی تنهام

هیشکی نمی‌فهمه چه حالی دارم

چه دنیای روبه زوالی دارم

مجنونم و دلزده از لیلیا

خیلی دلم گرفته از خیلیا

اگر بیایی همونجوری که بودی

کم میارن حسودا از حسودی

صدای سازم همه جا پر شده

هرکی شنیده از خودش بی‌خوده

http://www.khabaronline.ir/news-87534.aspx

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

پنج شنبه 4/6/1389 - 12:45 - 0 تشکر 224585

نام مجرم: علیرضا افتخاری
جرم: حمایت از احمدی نژاد
نام دادگاه: شعبه ی خبرانلاین

پنج شنبه 4/6/1389 - 14:58 - 0 تشکر 224619

جالبه
مثل اینکه ملاک خوبی اینه که صدای کثیف امریکا اسم آدم رو ببره
مگه صدای امریکا اسمی از بزرگان دین ما می بره که حالااسمی از افتخاری ببره؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!
در مورد افتخاری هم بنده خدا مگه روبوسی جرمه که یه عده در داخل و یه عده از خارج این همه اذیتش می کنن.
خدایشش خوب شد مملکت دسته یه عده نادون نیفتاد و الا همه چیز رو ممنوع می کردند الاخودشون رو.

جمعه 5/6/1389 - 19:22 - 0 تشکر 225022

جناب صدرا

باز دم استاد عزیز ما گرم كه با این همه بی احترامی هایی كه بهشون میشه وطن خودشون رو ترك نمیكنند در حالی كه اگر به هر نقطه ای از دنیا برن مردم اون كشور با تمام وجود ازش پذیرایی میكنند
جمله ی آخرتون هم توهین بود

جواب هم داره...!

جمعه 5/6/1389 - 22:31 - 0 تشکر 225058

خفقان سبز، یقه افتخاری را هم گرفت
در پی ابراز محبت خواننده بزرگ ایران، علیرضا افتخاری به رئیس جمهور بود که هجمه شدید رسانه های سبز داخلی و خارجی علیه استاد شروع شد.
(داداشی وب) وبلاگ "داداشی وب" در جدیدترین مطلب خود نوشت: چماقداران سبز که برگرفته از تفکر چپ دهه 60 و اصلاحات دهه 70 و 80، تحمل هیچ دیدگاه مخالفی را ندارند، این بار همه توان خود را در فحاشی و توهین به استاد افتخاری و خانواده اش به کار گرفتند تا بار دیگر به کمک چماق های ضداخلاقی خود، صدای هر ناهمراهی را خفه کنند و همچنان که مردم عادی و بسیج را در فتنه پس از انتخابات به شهادت رساندند، این بار نیز جنایتی جدید در عرصه فرهنگی کشور رقم بزنند.
سبزها به جنایتشان افتخار می کنند!
پخش گسترده انواع تهمت ها و حتی مطالب موهن علیه استاد در نشریات اصلاح طلب (مانند مطلب زننده و کینه توزانه چلچراغ) آرامش علیرضا افتخاری و خانواده اش را از بین برد و همان بلایی که سر حسین رضازاده و حمید سوریان به دلیل حمایت از رئیس جمهور آمد، این بار گریبان استاد سنتی و ملی ایران را گرفت و برگ سیاه دیگری در دفتر تمامیت خواهان حک کرد.
برگ سیاهی که علاوه بر دشمنی آنان با اسلامیت و جمهوریت نظام، دشمنی شان با فرهنگ ملت ایران و اخلاق را نیز به همگان نشان داد.
امیدوارم پیش از آنکه این جنایت سبز تکمیل شود و متحجران به هدفشان که نابودی اخلاق و فرهنگ ایران است برسند، مسئولین و مردم فرهنگ دوست ایران، هر چه زودتر از استاد دلجویی کنند تا علیرضا افتخاری ضمن فراموشی کینه جویان متحجر اصلاحات، بار دیگر هنر خود را در اختیار ایرانیان واقعی قرار دهد.
هر چند مطلب خبر نیست و بیشتر جنبه تحلیلی دارد و نیازی به منبع به تبع نیست اما از آنجا که به دلیل نداشتن منبع یک بار حذف گردید منبع رو درج می کنم/ لطفا بیشتر دقت فرمایید.
منبع سایت مشرق
زیر نظر سپاه پاسدارن
http://mashreghnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=4760

سه شنبه 9/6/1389 - 0:19 - 0 تشکر 226045

دلجویی استاندار اصفهان از علیرضا افتخاری

استاندار اصفهان گفت: هجمه‌های متعدد روزهای گذشته علیه علیرضا افتخاری، به دلیل نداشتن بهانه و سوژه توسط رسانه‌های غربی و به ویژه صهیونیست‌ها به این هنرمند بزرگ وارد شده است.

علیرضا ذاكر اصفهانی امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: علیرضا افتخاری استاد آواز ایران و یكی از مفاخر موسیقی اصفهان است كه مردم این شهر و استان به داشتن چنین استادی افتخار می‌كنند.

وی اضافه كرد: اصفهان همواره در عرصه‌های مختلف هنری در سطح كشور پیشتاز بوده كه علیرضا افتخاری به عنوان استاد آواز ایران نمونه كوچكی از آن است كه مردم اصفهان همواره به داشتن چنین استادی بر خود می‌بالند.

استاندار اصفهان افزود: در چند روز اخیر شاهد هجمه‌های متعددی به این استاد آواز ایران بودیم كه همگی به دلیل نداشتن بهانه و سوژه توسط رسانه‌های غربی و به ویژه صهیونیستی انگلیسی شروع شد.

وی وضعیت حاكم بر فضای سیاسی ایران را بسیار آرام دانست و تصریح كرد: این رسانه‌های معاند در سطح بسیار پایین فعالیت‌های سیاسی دست به چنین اقداماتی زده‌اند تا شاید بتوانند بین مردم و دولت شكاف ایجاد كرد.

ذاكر اصفهان خاطرنشان كرد: هجمه رسانه‌های غربی و كم توجهی رسانه‌های داخلی به وضعیت روحی این استاد موجب شده است تا وی از ادامه زندگی در كشور فرانسه سخن بگوید.

وی ادامه داد: مكتب موسیقی اصفهان یكی از مكاتب سرشار و غنی موسیقی در ایران است كه استادانی همچون تاج اصفهانی، جلیل شهناز، حسن كسایی و صدها استاد دیگر همواره موجب مباهات و فخر این شهر بوده‌اند.

وی افزود: استاد افتخاری در دامان چنین شهر و فرهنگ غنی پرورش یافته است و همواره موجب مباهات فخر فروشی مردم این شهر است.

استاندار اصفهان با تاكید بر حمایت همه جانبه تمامی مردم اصفهان از این استاد آواز ایرانی حضور وی را در شهر گنبدهای فیروزه‌ای به عنوان یكی از گنجینه‌های ملی خواستار شد.
http://www.rajanews.com/Detail.asp?id=60197

سه شنبه 9/6/1389 - 4:10 - 0 تشکر 226094

خانم nasimesahri
انجمن موسیقی ایران و دانشكده ی موسیقی دانشكده ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران و دانشكده ی موسیقی دانشگاه سوره و خانه ی موسیقی این آقا رو در ردیف اساتید موسیقی ملی ایران قرار نداده اند...حالا شما میگید استاد من نمیدونم...!
در ضمن اگر یادتون باشه چندی پیش یك تصنیف در وصف خدمات استانداراصفهان خونده بودند كه مورد اعتراض شدید تشكل های ذكر شده واقع شدند...!
در هر صورت الله اعلم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی