انجمن ها > انجمن نصف جهان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نصف جهان (بازدید: 518)
يکشنبه 31/5/1389 - 1:48 -0 تشکر 223154
برگزاری جشنواره بزرگ فیلم‌های قرآنی در اصفهان

 

 


استاندار اصفهان از برگزاری برگزاری جشنواره بزرگ فیلم‌های قرآنی طی آذرماه سال جاری به اصفهان خبر داد.


علیرضا ذاكراصفهانی با بیان اینكه نهادینه‌سازی آموزه‌های قرآنی یكی از اهداف برگزاری این جشواره به شمار می‌رود، اظهار داشت: در این جشنواره فیلم‌های كوتاه و بلند در كنار برنامه‌های انیمیشن از سوی اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با همكاری معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری اصفهان به نمایش گذاشته می‌شوند.

وی با اشاره به لزوم توجه ویژه مسئولان دولت دهم به آموزه‌های قرآنی و احساس جهانی برای لزوم توجه به قرآن كریم اضافه كرد: پس از گذشت بیش از 500 سال از دوران بی‌توجهی به كتب دینی، جهان كنونی نیاز بسیاری به قرآن كریم دارد.

وی با بیان اینكه اندیشه‌های انسان‌محور در جهان كنونی جایی ندارد، تصریح كرد: لیبرالیسم و ماركسیسم به دلیل بی‌توجهی به آموزه‌های دینی در جهان جایی ندارد و در حال حاضر ورشكستگی اندیشه‌های ماركسیستی و لیبرالستی در جهان وجود دارد.

استاندار اصفهان اساس تشكیل انقلاب اسلامی ایران را توجه به مسائل قرآنی عنوان كرد و بیان داشت: مسئولان باید با پاسداری از قرآن توجه ویژه‌ای به تعمیق افكار دینی و قرآنی نشان دهند و نظام سیاسی خود را بر اساس آموزه‌های دینی ایجاد كنند.

وی به لزوم ایجاد زمینه‌های تشكیل حكومت جهانی اسلامی اشاره كرد و گفت: ظرفیت‌های خوبی در سطح استان اصفهان در كنار حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها برای ارتقای وضعیت فرهنگی و قرآنی جامعه وجود دارد و جوانان و نوجوانان باید از این ظرفیت‌ها استفاده لازم كنند.

ذاكراصفهانی با بیان اینكه وجود مراكزی همچون دارالقرآن، جامعة‌القرآن و مهد قرآن نشان‌دهنده شرایط مناسب استان از نظر توجه به مسائل قرآنی است، گفت: رویكرد دولت‌های نهم و دهم حمایت از فعالان دینی و توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی است.

وی افزود: حمایت از بخش خصوصی و فعالان دینی موجب ارتقای وضعیت فرهنگی و دینی جامعه و افزایش حضور بخش خصوصی در مسائل فرهنگی می‌شود.

استاندار اصفهان با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم قرآنی در آذرماه سال جاری تصریح كرد: برگزاری این جشنواره فرصت مناسبی برای نهادینه كردن آموزه‌های قرآنی و توجه مسئولان به آن است.

ذاكراصفهانی اضافه كرد: گستردگی و حضور استان‌های مختلف در جشنواره قرآن و علوم قرآنی نشان‌دهنده توجه مردم كشور به مسائل قرآنی و توجه آنها به رسالت خود و حاكمیت فكر دینی در جامعه است

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم كه از تراكم اندیشه های پست تهی باشد                                                                مسعود خادمی                                        
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی