انجمن ها > انجمن نصف جهان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نصف جهان (بازدید: 1193)
جمعه 14/10/1386 - 1:17 -0 تشکر 22181
سربازی که دیگر نمی بیند

محمد احمدی، جوان 19 ساله ای که با اصابت نارنجک دست ساز پرتاب شده از سوی تماشاگران منتسب به باشگاه سپاهان به سرش نقش بر زمین شد، بینایی کامل خود را از دست داد.

به نقل از ایسنا، این سرباز که 20 روز از دوران مقدس سربازی را پشت سرگذاشته بود، در جریان دیدار سپاهان اصفهان و پرسپولیس از ناحیه سر مورد اصابت ترقه قرار گرفت كه بلافاصله به بیمارستان فیض اصفهان منتقل شد اما به دلیل وخامت حالش، وی را به بیمارستان الزهرا که مجهزتر است، منتقل كردند.

طبق اعلام پزشكان بیمارستان الزهرای اصفهان این سرباز از ناحیه جمجمه و 2 چشم دچار مشكلاتی جدی شده و هم اکنون در بخش مراقبت های ویژه این بیمارستان بستری شده، در شرایطی که وضعیت عمومی اش به هیچ وجه مساعد نیست.

همچنین پزشكان مشخص شدن جراحات وارده به مغز و چشم این سرباز را نیازمند بررسی بیشتر دانسته‌اند ولی بررسی های اولیه بیانگر آن است که این جوان از بینایی 2 چشم محروم شده است.

مادر و خواهر این جوان کهکیلویه و بویراحمدی پس از شنیدن این خبر دردناک بلافاصله راهی اصفهان شده اند و اکنون با چشمانی اشکبار، اضطراب و نگرانی شدید پیگیر امور درمانی «محمد» خود هستند.

مسئولان باشگاه سپاهان و مسئولان نیروی یگان ویژه انتظامی اصفهان هنوز هیچ عكس‌العملی در مورد این اتفاق از خود نشان نداده‌اند.

با این حال كانون هواداران باشگاه سپاهان به طور ضمنی به پرتاب ترقه از سوی هواداران این تیم به این سرباز اعتراف كرده‌اند.

اینم لینک این مطلب

!!!!!!!!!!!!!تبيان !!!!!!!!!!!!

يعني جايي كه امضايت هم ويرايش مي شود

جمعه 14/10/1386 - 3:24 - 0 تشکر 22194

سلام دوست عزیزم

وافعا آدم می مونه که چی بگه. همین چند سال پیش هم در جریان بازی استقلال پیروزی در اثر برخورد ترکش ترقه ای چشم یک خبرنگار صدمه دید و بینایی او از بین رفت.

خیلی ناراحت شدم. واقعا اوضاع ورزشگاهها خرابه. سربازهای جوان مجبورند که جو ورزشگاهها را آرام کنند و مردم هم که از گیر دادن نیروی انتظامی ناراحت و عصبانی هستند عقده های خود را سر سربازان بی جرم در می آورند. خلاصه اینکه جو ورزشگاههای ایران و البته کشورهای دیگه ای مانند انگلستان و ایتالیا و ... خرابه. البته ایران به گونه های دیگه ای.

در ضمن با تقدیر از پزشکان و متخصصین عزیز. اما باید بگم اوضاع بیمارستان فیض اصفهان کاملا افتضاحه. همین چند ماه پیش چشمان یکی از دوستان مرا کور کردند.بله پزشکان بیمارستان فیض چشم او را کور کردند. که پس از اینکه او را به بیمارستانی در تهران بردند متخصصین چشم آنجا گفتند که ناراحتی چشم او را می توانسته اند درمان کنند ولی در بیمارستان فیض , محتویات چشم او را هم زده بودند!!! و باعث شدند که ... , پیشنهاد می کنم اگر خدای ناکرده بیماری دارین که از ناحیه چشم مشکل داره به بیمارستان فیض اصفهان نبرینش.

همه ما از ته دل آرزو می کنیم که بینایی محمد برگردد. و ایکاش فرهنگ جامعی بر فوتبال و جامعه ما حاکم بشه. البته از ایکاش گفتن ها گذشته.

هر سلام خداحافظي اي هم دارد.

 

جمعه 14/10/1386 - 11:15 - 0 تشکر 22223

واقعاً آدم ميمونه چي بگه

بيچاره سربازه

جمعه 14/10/1386 - 15:10 - 0 تشکر 22248

دلم براش سوخت

جمعه 14/10/1386 - 15:19 - 0 تشکر 22249

سلام بچه ها

فقت می تونم بگم متأسفم.خیلی از این خبر ناراحت شدم.امیدوارم که این حادثه ها دیگه هیچ وقت تکرار نشه البته امیدوارم و از ته دلم آرزو می کنم به حق آقا امام حسین که خداوند چشمای این جوان بی گناه رو بهش برگردونه.

یا علی

 • من کوير تشنه کامم
 • مهلتم ده تا بيايم
 • جرعه يي ده تا بنوشم
 • آري آري من کويرم
 • اي خداي مهربانم
 • مهلتي ده تا بجوشم
 • از دل همچون کويرم
 • جمعه 14/10/1386 - 20:49 - 0 تشکر 22271

  فقط می توانم بگویم متاسفم هم برای سرباز و هم برای باعث بانی این حادثه تلخ

  سایت گنجینه دانلودهای رویایی

  فریاد بی صدا حرف دل همه کسانی که میگویند ولی شنیده نمی شوند ...هستند ولی دیده نمی شوند ..پس تو نیز بی صدا فریاد کن....

  جمعه 21/10/1386 - 18:34 - 0 تشکر 23594

  سلام

  بعضی از تماشاگران سپاهان واقعاً وحشی اند و ان شاءا..       با این جریمه ای که تیم سپاهان شد یه کمی آروم بشند و آبروی تیم سپاهان به خطرنیندازند این افراد باعث شدند 5 امتیاز از امتیازهای این تیم کم شد به نظر من باید از امتیازهای دو تیم کم می شد چون هوادار های پرسپولیس بیشتر ترقه زدند

  دوشنبه 24/10/1386 - 2:6 - 0 تشکر 24108

  سلام

  باید بگم متاسفم. متاسفم برای ورزش و ورزشگاه و ورزش دوستامون بالاخص فوتبال دوستای افراطی. واقعا خجالت داره و آدم از شنیدنش هم شرمش میاد.

  دعا میکنم که اون سرباز جوون هرچه زودتر شفا پیدا کنه و با اینکه خیلی ناراحتم اما دعا میکنم که همچین بلایی سر باعث و بانیش هم نیاد.

  درپناه حق

  مجتبی

  در نگاه آنانکه پرواز را نمی فهمند،                                                                        
  هرچه اوج بگیری، کوچکتر می شوی...                                         
  دوشنبه 22/11/1386 - 5:20 - 0 تشکر 29483

  باز سلام

  دوستان کسی متوجه شد سرانجام این بنده خدا کارش به کجا کشید؟ فقط همون چند روز اول مهم بود؟ بعدش دیگه تموم؟ عجیبا غریبا. اگه کسی متوجه شد که بیناییش قراره برگرده یا نه و ... یه خبری بده.

  اخبار که می گفت احتمال داره بیناییش برگرده ولی به صورتی که فقط تا نزدیک 2 متر جلوی خودشو اون هم به صورت مبهم ببینه.

  خدایا مواظب و محافظش باش. و همینطور همه رو.

  فعلا

  هر سلام خداحافظي اي هم دارد.

   

  يکشنبه 19/12/1386 - 14:18 - 0 تشکر 33073

  دیدار سرباز مصدوم با رئیس جمهور

  سرباز مهدی احمدی که در حاشیه دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و سپاهان مصدوم شده بود جمعه شب با محمود احمدی نژاد دیدار و گفتگو کرد.

  به نقل از مهر، محمد احمدی که پس از حادثه تلخ ورزشگاه فولاد شهر اصفهان بینایی خود را از دست داد، شب گذشته در حاشیه مراسم عزاداری سالروز شهادت حضرت امام رضا (ع) با دکتر محمود احمدی نژاد دیدار و گفتگو کرد.

  در این دیدار کوتاه که پدر سرباز احمدی نیز حضور داشت، رئیس جمهور ضمن در جریان قرار گرفتن آخرین وضعیت درمانی این سرباز، برای وی آرزوی موفقیت و سلامتی کرد.

  حبیب کاشانی مدیرعامل پرسپولیس که از ابتدای مصدومیت این سرباز در جریان روند درمانی وی قرار داشت زمینه این ملاقات را فراهم کرده بود تا شاید از این طریق برخی مشکلاتی که محمد احمدی با آن دست به گریبان است مرتفع شود.

  دکتر محمود احمدی نژاد نیز در دیدار و گفتگوی کوتاهی که با این سرباز داشت در جریان روند درمانی وی و اقدامات مسئولان باشگاه سپاهان قرار گرفت و از مسئولان ذیربط خواست برای کمک به این سرباز از هیچ کمکی کوتاهی نکنند.

  سرباز محمد احمدی که تنها 20 روز از دوران مقدس سربازی خود را پشت سرگذاشته بود در آخرین دیدار رفت رقابتهای لیگ برتر که روز دهم دیماه بین دو تیم سپاهان اصفهان و پرسپولیس تهران در ورزشگاه فولادشهر برگزار شد به علت پرتاب مواد محترقه از سوی یکی از تماشاگران حاضر در ورزشگاه از ناحیه هر دو چشم مصدوم شد و به دلیل شدت مصدومیت بینایی هر دو چشمش را از دست داد.

  !!!!!!!!!!!!!تبيان !!!!!!!!!!!!

  يعني جايي كه امضايت هم ويرايش مي شود

  برو به انجمن
  انجمن فعال در هفته گذشته
  مدیر فعال در هفته گذشته
  آخرین مطالب
  • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
   آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
  • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
   جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
  • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
   خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
  • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
   پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
  • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
   اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.