انجمن ها > انجمن ادب و هنر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادب و هنر (بازدید: 2136)
شنبه 23/5/1389 - 12:41 -0 تشکر 220816
مجوز اجرا به خوانندگان زن+عکس

به گزارش پایگاه 598، گروه ارکیده که تعدادی از خوانندگان و نوازندگان زن به سرپرستی ارکیده حاجی وند آن را تشکیل می دهند پس از گذشت ده سال، مجدداً مجوز اجرا گرفته و در روز های گذشته کنسرتی را در تالار وحدت برگزار نمودند.

آخرین اجرای این گروه در دوره اصلاحات به وقوع پیوست که به علت تعارض شدید آن با مبانی دینی و اسلامی با واکنش های فراوان روبه رو گردید که موجب لغو مجوز فعالیت آن شد . حال پس از گذشت ده سال مجدداً شروع به فعالیت نموده و کنسرت هایی را برگزار می کنند.

سرپرست این گروه با بیان اینکه پیشنهاد ها ی بسیاری را برای اجرا در خارج کشور داشته ایم و از این پس برای اجرای کنسرت در خارج کشور برنامه ریزی می کنیم بیان می نماید که: "امیدوار هستم روزی برسد که در خود ایران برای عموم کنسرت داشته باشیم" که این سخنان جای تامل فراوان را برای متولیان فرهنگی دارد.

فعالیت این گروه در دوره اصلاحات نشان دهنده تفکر و خط مشی دولتمردان آن زمان می باشد اما گلایه آنجاست که در این دوره که دوره حاکمیت اصول و اصول گرایی نام گرفته است است گاه شاهد سرزدن خطا هایی از سرانگشت والیان فرهنگیم که ادامه این خطاها ما را روز به روز از آرمانها و ارزش های انقلابی یمان دور می سازد.

جا دارد مسئولین وزارت ارشاد پاسخ دهند با این وضع چگونه میخواهند به تحقق دولت اسلامی کمک کنند چگونه در چنین فضای مسمومی میخواهند نیروی انقلابی معتقد تربیت کنند. کجای آن با آرمان های انقلاب تطابق دارد، شما باید مرشد به اسلام باشید کجای اسلام نوشته است که زن با بدترین وضع ممکن به خوانندگی و نوازندگی بپردازد و سپس صوت و عکس آن بیرون بیاید.

شایان ذکر است که چندی پیش هم سیمین غانم یکی از خوانندگان زن دوران طاغوت با مجوز از وزارت ارشاد کنسرتی را در تهران برگزار نمود که مشاهده این گونه فعالیت ها موجبات نگرانی را فراهم می آورد.

 

 

شکر لله شیعه ای نامی شدیم
اهل جمهوری اسلامی شدیم
از خمینی درس عشق آموختیم
در تنور جنگ و جبهه سوختیم
بیعتـی کـردیم بـا سیـد علی
راه حـق در قول و فعلش منـجلی

 
سه شنبه 2/6/1389 - 18:59 - 0 تشکر 224093

مگه چه اشکالی داره ؟

 همین است و جز این نیست نگرد نیست ...جمعه 5/6/1389 - 2:31 - 0 تشکر 224833

جناب sead123 از اینكه به هر موضوعی چه با ربط و چه بی ربط صرفا جهت تخریب دولت شریف جناب خاتمی عزیز رییس جمهور نواندیش ما چنگ میزنید واقعا غمگین شدم...!
گروه اركیده یكی از تخصصی ترین گروه های موسیقیایی كشوره كه سالهاست فعالیت میكنه و آثار قابل قبولی هم ارایه كرده...!
میدونید جناب sead123 مشكل شما و امثال شما اینه كه فكر مكیند همه باید مثل خودتون فكر كنند...!
برادر من شما مخالف اجرای این گروهی خب باش...آثارشون رو گوش نده...كسی مجبورتون نكرده حتما تشریف ببرید كنسرتشون...اگر هم مخالفید در حیطه ی خودتون رفتار كنید...چقدر باید تو این مملكت شاهد نفی آزادی های شخصی باشیم؟؟؟
من خیلی هم این گروه رو دوست دارم
بارها و بارها هم مورد تقدیر اساتید موسیقی دانشگاه سوره واقع شدند
اجرای این گروه چه ارتباطی به عقاید شما داره؟؟؟
مگه كسی مجبورتون كرده كه برید صدای زن گوش كنید و مرتكب یك گناه نابخشودنی بشید؟!!!!!!!!!!!!!!
چه كسی گفته این گروه با بدترین شكل ممكن نوازندگی میكنه؟؟؟
شما خوتون دیدید و یا طبق معمول دارید اتهام میزنید؟؟؟
كجای اسلام گفته عقاید خودتون رو به دیگران تحمیل كنید؟؟؟
كجای اسلام گفته بی حساب تهمت بزنید؟؟؟
ازنظر شما صدای زن حرامه ولی تهمت چون به دولت اصلاحاته كلید برای ورد به بهشته دیگه لابد ؟؟؟
واقعا متاسفم

شنبه 6/6/1389 - 5:51 - 0 تشکر 225100

سلام
یه خورده زیاده روی نکردی؟

از دیروز بهره ببر ، در حال زندگی کن و به فکر فردا باش
شنبه 6/6/1389 - 10:38 - 0 تشکر 225135

جناب yalda_farhang برای شما متاسفم برای اینكه:

1-این یك خبر است ومن این خبر را از سایت 598در این پست گذاشتم
2-مگر این مملكت اسلامی نیست مگر شما مسلمانان نسیتید كه میگوید آواز خواندن زنان حرام نیست؟؟؟؟؟؟؟
3-مگر من گفتم كه صدای زن حرام است دین خدا اسلام میگوید شنیدن آواز زنان حرام است!
4-مسلمان وشعیه واقعی اینگونه نیست!

شکر لله شیعه ای نامی شدیم
اهل جمهوری اسلامی شدیم
از خمینی درس عشق آموختیم
در تنور جنگ و جبهه سوختیم
بیعتـی کـردیم بـا سیـد علی
راه حـق در قول و فعلش منـجلی

 
شنبه 6/6/1389 - 16:2 - 0 تشکر 225232

جناب sead123
1-این یك خبر نیست بلكه تحلیلی مغرضانه و همسو با جهت گیریهای سخیف سیاسی است...خبرگزاری 598 هم نه معتبر است نه نویسندگان شناخته شده ای دارد...جزو همان سایت های زنجیره ای معروف است كه یك نویسنده به صورت گروهی اداره شان میكند...!
2-این مملكت اسلامی هست ولی نباید دیكتاتوری باشد...به نظر میرسید اسلام ما و شما بسیار با هم تفاوت دارد...اسلام ما آزادی های فردی افراد را نفی نمیكند...مگر حكومت علی(ع) اسلامی نبود؟؟؟؟ ... آیاد در حكومت علی اجبار در عقاید وجود داشت؟؟؟...كدام عقل صحیح بشری نفی آزادی های شخصی و آزادی عقیده را به حساب اسلام میگذارد؟؟؟...نخیر حساب شما از حساب اسلام جداست...حساب این كارها از حساب مكتب شریف اسلام جداست...من مسلمان هستم و به مسلمانی خود افتخار میكنم...البته قبل از مسلمان بودنم ایرانی هستم...ایرانی مسلمان...تمامی مسلمین هم صدای زن را حرام نكرده اند...اهل تسنن كه اتفاقا قسمت بسیار زیادی از مسلمین را تشكیل میدهند نظرات متفاوتی دارند...مراجع تقلید شیعه هم نظرات متتفاوتی دارند...عده ای از انها حرام نكرده اند...مرجع تقلید من و شما با هم فرق میكنند...اصلا شاید كسی مسلمان نیست...شاید كافر است...شاید مسیحی است...شما و امثال شما حق ندارید عقاید شخصی خودتان را تحمیل كنید...مگر این كنسرت در خیابان برگزار میشود كه به آخرت شما لطمه بزند؟؟؟شما تشریف نبرید مجبور نیستید كه...تجاوزبه حقوقی شخصی شهروندی آنجایی معنا پیدا میكند كه ساعت 3 نصفه شب از بلندگوهای مسجد صدای زجه و ناله میشنویم...این نقض حقوق شهروندی است...عده ای در مسجد عزاداری میكنند چه ازتباطی به من دارد كه باید تا نیمه های شب صدایشان را از بلندگوهای بیرون مسجد پخش كنند؟؟؟
3-دین خدا اسلام نگفته صدای زن حرام است...نظرات متتفاوت هستند...سنی ها هم مسلمان هستند...مراجع تقلید شیعه هم نظرات متفاوتی دارند
4-مسلمان و شیعه واقعی علی(ع) بود كه تكرار نخواهد شد مگر با ظهور مهدی(عج) و پایان دادن به این اوضاع...!

يکشنبه 7/6/1389 - 11:55 - 0 تشکر 225460

بسم رب المهدی
آزادی فردی دیگر کدام است خانم فرهنگ؟
انجام منکر در جامعه باعث تخریب کل جامعه می شود.برای مثال رواج ارتباط نامشروع در جامعه سبب بروز سیل یا زلزله می شود.(حدیث است نه حکم که مراجه تقلید نظرات مختلف داشته باشند).پس با نام آزادی فردی نمی توانید هر کار خواستید بکنید با این بهانه که در خیابان نیست و در تالار است.این کار در جامعه ی اسلامی نباید انجام شود نه این که جلوی دیدگان افراد مسلمان
وضع حجابشان بد است .گند است افتضاح است.دوش لوازم آرایشی گرفته اند و لنگی بر سرانداخته اند.می خواهید چه کار کنند تا بگویید وضع حجابشان بد است؟
نظرات متفاوت هستند اما نباید کار ها بر خلاف قوانین باشد.نمی توانید هر کار که خواستید انجام دهید .باید بر اساس قوانین اسلام رفتار کنید.
اگر قانونی (چه مرتبط با دین چه غیر مرتبط) را قبول ندارید در جهت تغیر آن گام بردارید از راه قانون های موجود(می دونید جمله ی کیه که مگه نه؟)
نه خیر ما نمی گیم همه اون جوری که مامی گیم فکر کنن.ما می گیم طبق قوانین دین اسلام رفتار کنید در جامعه ی اسلامی.
مطلبی هم که در ابتدا نوشته شده بود انتقادی به جا از دولت بود چرا که مجوز های بسیار بی جایی در جایگاه های مختلف می دهد و با این همه ابتذال در سینما و تلویزیون و ...... می خواهد افرادی انقلابی تربیت کند
در ضمن سخی هم بیانات گهر بار محمد خاتمی عزیزتان بود
امسال 23 ماه مبارک رمضان جمعه است و طبق قول هایی احتمال ظهور بیش تر است در این تطابق زمانی.دعا کنیم.بیش تر دعا کنیم.بیش تر دعا کنیم

اللهم عجل لولیک الفرج

لبيک يا خامنه اي 

در کشور عشق مقتدا خامنه ايست          فرماندهي معظم کل قوا خامنه ايست

ديروز اگر يوسف عزيز مصر بود   امروز عزيز دل ما خامنه ايست

 

يکشنبه 7/6/1389 - 15:1 - 0 تشکر 225522

سلام...
تبیان عجب اسلام شناس هایی داره ما بی خبریم.

بله

کسی عقایدش رو تحمیل نکرده فقط عقایدش رو گفته در قالب خبره.. شما فرق تحمیل و اظهار نظر رو نمی دونید مگه؟

تحمیل اراده یعنی اینکه این مجوز ها داده نمی شد ....و ....اظهار نظر هم یعنی همین کار اقا سعید که فقط خبر رو گذاشته تا نظرات رو بدونه و اطلاع رسانی کرده باشه

شما فقط ازادی بیان رو واسه خودتون می خواید و انگار هر اعتراضی رو به منزله صلب ازادی خودتون می دونید.

حرف های ما اعتراض یا نقد عملکرد هم که باشه می گید تحمیل عقاید ...

جالبه شما حرفتون رو که می زنید بعد تازه سناریوی مظلوم نمایی در باب عدم ازادی رو شروع می کنید تا مخاطب مطلب حق رو به مظلوم ماجرا بده..

نه خیر رفقا کار اقا سعید تحمیل اراده نیست عین ازادی بیان این اجازه رو ب اقا سعید داده که این مطلب رو بذاره...

یا حق

يکشنبه 7/6/1389 - 21:54 - 0 تشکر 225686

جناب سوها آنجایی كه ساعت 3 نیمه شباز بلندگوهای بیرونی مسجد كنار خانه مان صدای زجه و ناله و عربده میشنویم و هیچ كس حتی نیروی انتظامی به دلیل ترس از حضرت ابوالفضل(استغفرالله) نمیتواند كاری كند حقوق شهروندی نقض نمیشود؟؟؟
آنجایی كه هیچ كس در ماه رمضان حق ندارد غذا بخورد یا آب بنوشد حالا با هر عقیده ای آزادی های فردی افراد نقض نمیشود؟؟؟
در كدام یك از كشورهای اسلامی حجاب اجباری وجود دارد؟؟؟
در كدام یك از كشورهای اسلامی دست هر بچه ی 18 ساله ای بی سیم میدهند كه به این و آن تذكر دهد كه خانم لباستو درست كن ... خانم روسریتو درست كن؟؟؟
و ده ها مورد دیگر كه از حوصله ی بحث خارج است...!
در هر صورت من نظرم خودم روگفتمدوشنبه 8/6/1389 - 2:42 - 0 تشکر 225732

در ضمن من در مورد اوضاع كلی جامعه صحبت كردم و در میان این حرفها جواب ایشان را هم دادم...نمیدانم چرا من هر پاسخی میدهم شما فكر میكنید مخاطب من فرد مقابل است...مخاطب من فرد نیست بلكه اوضاع و شرایطی است كه یك سری افراد ایجاد كرده اند و اتفاقا جناب سعید و شما طرفدار انها هستید...!

دوشنبه 8/6/1389 - 13:41 - 0 تشکر 225786

جناب yalda_farhang

مام صادق(ع) فرمود:

«رسول خدا بر زنان سلام می کرد و آنان نیز پاسخ می دادند و امیرالمؤمنین نیز بر زنان سلام می کرد و سلام کردن به زنان جوان را نمی پسندید و می فرمود: می ترسم از صدای او خوشم آید که در این صورت گناهی که نصیبم می شود، بیش از پاداشی باشد که از سلام کردن نصیبم می گردد.»

خداوند متعال حتی به زنان پیامبر اکرم (ص) که با دیگر زنان متفاوت بودند، امر به قطع کلام نمی‌نماید، بلکه می‌فرماید مبادا با نرمی و غمزه سخن بگویید تا به نامحرم احساس خوشایندی دست دهد و سخن گفتن معمولی را حتی برای آنان جایز می‌شمارد:

«یَنِسَاءَ النَّبىِ‏ِّ لَسْتنُ‏َّ كَأَحَدٍ مِّنَ النِّسَاءِ إِنِ اتَّقَیْتنُ‏َّ فَلَا تخَْضَعْنَ بِالْقَوْلِ فَیَطْمَعَ الَّذِى فىِ قَلْبِهِ مَرَضٌ وَ قُلْنَ قَوْلًا مَّعْرُوفًا»(الأحزاب - 32)

ترجمه: اى همسران پیامبر! شما نظیر احدى از زنان (معمولى) نیستید اگر پرهیزكار باشید. پس: مبادا به نرمى (با نامحرمان) سخن بگوئید! تا آن كسى كه در قلبش مرض (هوسرانى) باشد به شما طمع كند. (بلكه) به طرز معروف و معمولى سخن بگوئید.

قبل ازنقل تفاسیر اشاره می‌شود (آنگونه که از مجموع تفاسیر بر میآید این است) که اگر چه مخاطب این آیه شریفه زنان پیامبر اکرم (ص) هستند لکن در این حکم سایر زنان مسلمان نیز مشترکند و اختصاص به زنان حضرت ندارد و همه‌ی زنان مؤمنه باید رعایت عفت و پاکدامنی نموده و در رفتار، گفتار و اخلاق خود رعایت موازین شرعی را بنمایند و هنگامی که ناچار شدند با نامحرم صحبت کنند حد و مرز شرعی را رعایت نموده و بصورت تحریک آمیز صحبت نکنند.

چند احكام:
آیا نوازندگی بانوان با سازهای مختلف موسیقی در مجالس عمومی صحیح است؟

جواب

1- هیچ یك از موارد مذكور جائز نیست.

متن سوال: حكم گوش دادن به آواز زن چگونه است؟

متن پاسخ: آیات عظام صافی، فاضل، بهجت، امام خمینی، وحید و مكارم { گوش دادن به آن جایز نیست }آیت الله صافی، جامع‏الاحكام، ج‏2، س‏1671؛ آیت الله فاضل، جامع‏المسائل، ج‏1، س‏1724؛ دفتر آیات عظام بهجت، امام خمینی و وحید؛ مكارم، استفتاءات، ج‏2، س‏709 و ج‏1، س‏526 آیات عظام تبریزی، سیستانی، خامنه‏ای و نوری{ گوش دادن به آواز زن اگر غناء نباشد و باعث التذاذ جنسی و تهییج شهوت نشود و مفسده‏ای بر آن مترتب نگردد، اشكال ندارد }آیت الله تبریزی، استفتاءات، س‏1058 و 1049 و 1075؛ آیت الله سیستانی، غناء، ش‏6؛ آیت الله خامنه‏ای، اجوبة الاستفتاءات ، س‏1145؛ آیت الله نوری، استفتاءات، ج‏1، س‏444 و ج‏2، س‏542 و 544 و 549 .

تبصره
غناء عبارت است از ترجیع صدا به نحوی كه طرب‏انگیز و مناسب با مجالس لهو و گناه باشد .
131--احكام موسیقی-استماع موسیقی‏-گوش دادن موسیقی-خوانندگی زن-آواز زن

شکر لله شیعه ای نامی شدیم
اهل جمهوری اسلامی شدیم
از خمینی درس عشق آموختیم
در تنور جنگ و جبهه سوختیم
بیعتـی کـردیم بـا سیـد علی
راه حـق در قول و فعلش منـجلی

 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی