ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 782)
پنج شنبه 13/10/1386 - 12:49 -0 تشکر 21889
بزرگ‌ترین هكر اینترنت

بزرگ‌ترین هكر اینترنت

گری مك كینون، هكری كه بزرگ‌ترین حمله‌ی هك ثبت شده در تاریخ اینترنت را انجام داده، نام خود را به عنوان بزرگ‌ترین تبهكار اینترنت جادوانه كرده است.

این امكان وجود دارد كه این هكر به اتهام ارتكاب چنین جرم سنگینی به 45 سال زندان محكوم شود.
گری مك كینون 41 ساله كه در اسكاتلند متولد شده، به اتهام دست‌رسی به 97 كامپیوتر ارتش ایالات متحده و ناسا دستگیر شده است. ......

 كنون ایالات متحده از مقامات انگلستان خواسته است كه گری مك كینون را برای حضور در دادگاه و رسیدن به سزای اعمال خود، به مقامات ایالات متحده تحویل دهند. براین اساس، ارتش ایالات متحده تقاضا كرده كه این هكر هر چه سریع‌تر برای محاكمه به آنجا فرستاده شود.

آقای لاوسون، قاضی این پرونده گفته است، اگر جرم این هكر ثابت گردد و مشخص شود كه حمله به كامپیوترهای یادشده كار وی بوده، مجازات شدیدی در انتظار این تبهكار اینترنتی خواهد بود. وی هم‌چنین افزوده است كه مجازاتی كه برای این پرونده در نظر گرفته شده، زندان بسیار طولانی است كه برآورد می‌‍شود در حدود 45 سال باشد، و حتی احتمال دارد كه به دلیل سنگینی جرم صورت گرفته زمان این حبس بیش از 45 سال اعلام گردد.
به گفته‌ی قاضی مربوط، حتی این احتمال وجود دارد كه این هكر دیگر نتواند به میهن خود بازگردد و دادگاه این حق را از وی بگیرد و جوان هكر حتی برای سال‌های زندانی ناگزیر باشد در ایالات متحده بماند.

قاضی پرونده هم‌چنین گفته است: "مقامات ایالات متحده در هنگام تعیین مجازات تهدید كرده‌اند كه مجازات شدیدی برای این هكر در نظر خواهند گرفت كه زندگی شخصی و خانوادگی وی را به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد."

در خور توجه است كه گری مك كینون هیچ گاه دست‌رسی به شبكه‌ی كامپیوترهای ارتش ایالات متحده در طول سال‌های 2001 و 2002 را انكار نكرده است. این هكر در ماه نوامبر سال 2002 دستگیر شده است.

گری مك كینون همواره اشاره كرده است كه عامل اصلی ارتكاب چنین جرم سنگینی تنها كنجكاوی وی بوده و هیچ دلیل دیگری برای این كار نداشته است، البته وی گفته است كه به دلیل ضعف امنیتی، وی توانسته به شمار بسیاری از كامپیوترها دست‌رسی پیدا كند.

 منبع : www.persian-learn.com

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی