فرهنگ پایداری (بازدید: 669)
شنبه 16/5/1389 - 11:11 -0 تشکر 218687
جئنا لنبقی فی المحمرة

باسم رب الشهداء و الصدیقین

نیروهای مجهز ارتش دشمن با پشتیبانی 18 ملیت بنا بود چند ساعته خرمشهر را بگیرند .همان شهری که به آن میگفتند عروس شهرهای ایران ،شهرذی بندری پررونق با داشتن خانه های ویلایی ؛ که اگر کتاب تاریخ خرمشهر را ورق بزنی می بینی قبل از پیروزی انقلاب ، سه بار اشغال شده بود دوبار توسط انگلیسیها یک بار هم حاکم بغداد ، علی پاشا . حالادوباره آمده بودند سه روزه خوزستان را از ایران جدا کنند .نیروی محدودی که ماموریت داشت یک روزه خرمشهر را بگیرد به نیرویی چندین برابر مکانیزه تر و قدرتمند تر تبدیل شد، اما یک روز آن شده بود 35روز . نیروهای مردمی ، بچه های سپاه خرمشهر با فرماندشان محمد جهان آرا ، تکاورهای نیروی دریایی ارتش ، نیروی ژاندارمری و پاسدارهای شهرهای دیگر در شهر بودند .شیخ شریف قنوتی هم بود وبا گروهش از بروجرد آمده بود .احمد شوش در فلسطین و لبنان دوره دیده بود و با هم دوره ای هایش از شمال آمده بودند.بابا زایر پیرمرد هم بود با برنوش از سبزوار آمده بود .امام جمعه خرمشهر ، رسول نورانی ، بهنام محمدی هم بودند . بهروز مردای با شاگردهایش و عشایر خرم آبادی هم آمده بودند تا از شهر دفاع کنند.نیروهای بعثی عراق خرمشهر ا که گرفتند روی دیوارهای آن نوشتند : (جئنا لنبقی) یعنی آمده ایم تا بمانیم . 19 ماه اسم خرمشهر را محمره گذاشتند .ارتش عراق با کمک مستشارهای نظامی غرب، یک طرح دفاعی20ساله در خرمشهر پیاده کرده بود . عملیات بیت المقدس 10 اردبیهشت سال 61 با رمز (یا علی بن ابیطالب) شروع شد و در سوم خرداد با پایان عملیات تمام دیوارهای دفاعی ارتش بعثی فروریخت و خرمشهر در سوم خرداد آزاد شد .

انتها نوشت:خرمشهر را خدا آزاد کرد .امام خمینی (ره)
روزی "قدس" هم آزاد خواهد شد . توسط بسیجیان جهان اسلام که رمز آن عملیات "یا علی ابن ابیطالب (ع)" است.

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی