انجمن ها > انجمن مهدویت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
مهدویت (بازدید: 473)
چهارشنبه 13/5/1389 - 9:2 -0 تشکر 217894
چالش عدل نوین با نظریه نوین

انتشار کتاب «ویژگی های فرهنگی و تمدنی شیعه»


کتاب «ویژگی های فرهنگی و تمدنی شیعه» در سه جلد آماده چاپ شده است که به زودی توسط مؤسسه بصیرت، وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی، منتشر و روانه بازار می شود.
منبع خبر: www.iqna.ir


علی نوری مطلق، دانش آموخته حوزه علمیه قم، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: مجموعه «ویژگی های فرهنگی و تمدنی شیعه»، در حقیقت یک مجموعه پنج جلدی است که سه جلد آن آماده انتشار است.
 
وی افزود: در جلد اول این کتاب، مفاهیم بنیادی و زمینه های فرهنگی و تمدنی شیعه را معرفی، و مورد بررسی قرار داده ام و در جلد دوم آن، از ویژگی های فرهنگی شیعه و سپس در جلد سوم از ویژگی های تمدنی شیعه سخن گفته ام.
 
این پژوهشگر حوزه علوم اسلامی درباره جلد چهارم و پنجم این کتاب گفت: این دو جلد نیز مراحل پایانی نگارش خویش را سپری می کند که در جلد چهارم، هندسه فرهنگ و تمدن شیعه مورد تحقیق قرار گرفته است و جلد پنجم نیز به طرح و تبیین استراتژی عدل نوین جهانی پرداخته است. در جلد پنجم کتاب، تلاش کرده ام تا با پژوهشی گسترده، استراتژی عدل نوین جهانی را در مقابل نظریه نوین جهانی قرار دهم و با عناصر فرهنگی و تمدنی و با صورتی علمی، نظریه نظم نوین جهانی را به چالش کشانده و مورد انتقاد قرار دهم.
 
وی همچنین گفت: در آخرین شماره فصلنامه علمی پژوهشی شیعه شناسی، مقاله ای با همین عنوان به چاپ خواهد رسید که در حقیقت، خلاصه و راهنمایی برای کتاب است و با مهندسی فرهنگ و تمدن شیعه، یک فرآیند پژوهشی و راهبردی را دنبال می کند.

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی